Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben más egy szuka, mint egy...

Miben más egy szuka, mint egy kan?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy a szuka tüzel.
2013. márc. 25. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
A szukák általában kedvesebbek, könnyebben kezelhetőek, kisebb az esély a dominanciára és az utcai acsarkodásra más kutyákkal.
2013. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Hát az én kanjaim ezek szerint szukák mert vannak szukáim és kanjaim is és a kanok kedvesebbek, kevesebb a balhé és nem olyan dominánsak.

Alapból más fajtáknál is azt vettem észre, hogy ha kanok balhéznak akkor ritka a vérre menő verekedés de ha szukák esnek egymásnak akkor ott vér fog folyni. Nálunk már fordult elő, hogy komoly sérülés is lett két szuka verekedéséből (ebből egyik nem az enyém volt csak megőrzésen volt nálam)

2013. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 urkunde ***** válasza:
20:57 Igazad van a szukák keményebben összemennek.
2013. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kutya egyedi és nincsenek olyan dolgok amik csak az egyik vagy a másik nemre jellemzőek általánosságban. A kutyák akkor verekednek, ha nincsenek megnevelve. Nekem 3 szukám van, soha az életben nem kaptak még össze. Ha meg valaki rájuk támad, akkor az csdak jó ha meg tudnják védeni magukat.
2013. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sippara ***** válasza:
100%
Eddig azt tapasztaltam és hallottam, hogy ha verekedésről van szó, azt a kanok gyakrabban, a szukák meg keményebben csinálják :) Egy szukám és két kanom volt eddig életemben. A szuka életében egyszer verekedett, akkor viszont varrták több helyen, hónapokig lábadozott. Az előző kanom rengetegszer verekedett, a mostani is sokszor (nyilván nem naponta, de két-háromhavonta egyszer simán) akaszkodik össze más kanokkal, DE még csak vérezni sem vérzett soha, sem ő, sem az ellenfele.
2013. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Eddig azt tapasztaltam és hallottam, hogy ha verekedésről van szó, azt a kanok gyakrabban, a szukák meg keményebben csinálják"

Ez így van.

De amúgy nemigen lehet általánosítani, van egy csomó "kanos" kemény szuka, meg egy tonna hasvakartatós nyalógép kan. Csak az emberek általában jobban felfigyelnek azokra a tulajdonságokra, amiket ők az adott nemhez tartozónak gondolnak, ezért hiszik azt, hogy minden kan fiús, és minden szuka lányos.

2013. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Valóban nem lehet általánosítani.

A kanoknál nagyobb a rivalizálás mint a szukáknál.

Nekem is volt négy kanom egy szukám, a kanok közül az egyiket csontozónak hívták, mert mindig sebet szakított.

a másik nem volt verekedős, elkerülte a verekedést. A másik kettő meg szintén verekedős és nemcsak demó.


A szukám is kereste a bajt, de sose csinált olyan sebeket mint a kanok. Tehát tényleg nem lehet általánosítani.

2013. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!