Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne bemutatni az...

Hogyan lehetne bemutatni az újszülött kisbabát a kutyának?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

- Nézd, Fifike: Kisbaba!

- Nézd, Kisbaba: Fifike!

2013. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engedd, hogy megszagolja alaposan. Egy idő után hozzá fog szokni az illatához, hangjához.

Itt gyerekes kutyások vannak:

[link]

2013. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vedd a karodba a babát, állj meg határozottan és nézz a kutyára. Ezzel jelzed, hogy a baba a "te tulajdonod". Ha nyugodt kutya (tehát nem morog a babára, nem ugat, nem pattog), akkor ülj le és messzebbről majd közelebbről mutasd meg neki. Nem kell hozzá érnie, 1-2 méterről is tud azért szagmintát venni a kicsiről. :)

Ezt azért ismételd/ismételjétek meg többször is.

2013. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kedves utolsó, pont így érdekelt, hogy hogyan adjam tudtára hogy nem játék, hogy vigyázni kell rá/vele. De gondolom az illatáról érzi hogy ember, és hogy kicsit védtelen.

Biztosan nem fog morogni, látott már fél éves vendég babát a kutyánk, és nagyon helyesen viselkedett. Visszafogta magát, pedig még kölyök labrador volt. Még csak babát várok, a kutyus meg 1 éves múlt. Nagyon kíváncsi vagyok hogyan reagál rá. Alig várom.

2013. márc. 26. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a két cikk szerintem nagyon hasznos:

[link]

[link]

2013. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, még ezt akartam írni, hogy ha lehet, azért vigyétek babák közelébe. Az én kutyám nagyon szereti a gyerekeket, hihetetlen, hogy sehol nem tanulta és mégis nagyon óvatos velük. A környéken van egy egész család, ahol mindig vagy 5 felnőtt sétál a kb. 2 éves babával, és már előre köszönnek, meg mondják a babának, hogy: Néézd, ott van Bogyó! Simizd meg!


Persze, érezni fogja a kicsi illatát, a babáknak amúgy is jellegzetes illatuk van. :) Szerintem nem lesz gond! Azért tanítsátok meg neki a "marad" utasítást ha még nem tudná. Jól fog jönni, ha a kicsi épp a földön játszik majd, és nem kéne, hogy tiszta kutyanyál legyen. :) :D

2013. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudja már! Meg egyébként kinti kutya, bár az alsó szintre be szoktuk engedni. De biztosan idővel összeengedem őket, felügyelet mellett.

Nagyon várom már :) Az a baj, hogy a kutyánk is már a szemünk fénye... mi lesz a babával? :D


Köszönöm a linkeket!

2013. márc. 26. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!