Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerezés klikker nélkül?

Klikkerezés klikker nélkül?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak van egy új kutyája, 3-4 éves menhelyi kutyus, elég rossz előélettel. Gyakorlatilag semmit nem tud szegény. Anya már nagyon régen kutyázik, de javasoltam neki, hogy most az új kutyával próbáljon meg klikkerezni. Hajlana is a dologra, de közölte, hogy őt idegesíti a klikker hangja... Akkor mondtam, hogy csettintsen a nyelvével. Azt meg nem tud. (Igen, vicces, de tényleg nem.)

Milyen hasonlóan egyértelmű, rövid, felismerhető hangjelzést tudtok ajánlani a "gyári" klikk helyettesítésére?


2013. márc. 27. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én cuppogok neki. :)
2013. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt anyukádnak kéne kitalálnia, ami neki szimpatikus :)

Próbálgassa, h mire áll rá a szája.

De hozzáteszem, h a klikker azért mégis jobb lenne, sokkal tökéletesebben lehet vele időzíteni.

2013. márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia, én 31 trükköt klikker nélkül tanítottam meg a kutyámnak, az utóbbi kettőt klikkerrel.

Amíg nem volt klikker, addig ha a kutyám megcsinálta, amit akartam, akkor emelt hangom mondtam, hogy üüügyess! Nagyon jó!, vagy hogy Ez aazzz! Direkt nyújtva, meg más hangon, mint amúgy, mert tudja, hogy a dicséretnél átmegyek hülyébe, és így tudta, hogy jó. Klikkert már a nehezebb trükkökhöz használunk, bár ezt is lehetne klikker nélkül, de tetszik a módszer ezért használom én is. A kutya is megérti nélküle is, hogy jó, amit tesz, csak lehet, hogy kicsit lassabban.

Szerintem egy jó dicsérettel ugyan úgy lehet tanítani mint a klikkerrel.

2013. márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, h lehet :)

Csak a klikker akkor is "jól dicsér", amikor neked pl. szar hangulatod van :)

2013. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is évekig klikker nélkül léteztem, nem ragaszkodnék hozzá, tévedés ne essék.

De ez a kiskutya annyira nulla tapasztalattal rendelkezik az emberekkel való kommunikáció és kutya-gazda kultúra terén, hogy könnyebb lenne ezt az egyszerű "nyelvet" megtanulnia, mint a bonyolult hangsúlyok, mimika, gesztusok jelnyelvét, amire a legtöbb kutyának ott az egész kölyökkor.

Meg talán anyukám is könnyebben leveti a berögződött dolgait, ha együtt tanulhat a kiskutyával.

2013. márc. 27. 10:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nem bonyolult trükköket akarna neki tanítani, hanem például az olyan alap dolgokat, hogy nézzen a gazda szemébe. (Most még azt sem nagyon meri.) Meg az ül, fekszik, stb.
2013. márc. 27. 10:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én golyóstollat használok... pont ugyanaz a hatás de kevésbé idegesítő a hangja és lehet, hogy halkabb de az én kutyám pl elég messziről is tökéletesen hallja (mégiscsak jobb a hallásuk mint az embernek ugye :) )
2013. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy rövid u-val mondott pattogos "ugy" a klikkszavam, erre elég jól működik, de azért nem olyan pontos, mint a klikker, formálni nem tudok vele. Meg nehéz nagyon odafigyelni arra, hogy máskor ne mondjam, csak ha jön a falat is. Egyébként elárulok egy titkot: az alapfokon a gazdik még totál alkalmatlanok klikkerezésre, azért bíztatjuk őket rá, mert ha ott a kezükben az a vacak, akkor eszükbe jut használni :) Ha nem adsz a kezükbe vackot, akkor sokkal kevesebbet dícsérnek, meg jutalmaznak, mintha adnál, szóval leginkább arra jó eleinte a kliker, hogy ne felejtsenek el sokat és sűrűn jutalmazni :)
2013. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A sima mezei alapengedelmes gyakorlatokat tökéletesen meg lehet tanítani klikker nélkül is!


Nekem is macerás sokszor a klikker, főleg verseny-engedelmes gyakorlásakor. Ott a kaja, játék, sokszor póráz...így én használok harmadlagos megerősítéseket (azaz, ügyes, szuper, stb), másodlagos megerősítéseket. Utóbbi ugyebár a klikk lenne, ezért ez nekünk egy klikkhelyettesítő szó: "jó"...ahol a "j"-t nyomom meg, tehát "jjjo" szerűen mondom ki...ezután mindig kaja/labda következik...kivéve a 0,00001%-ot, mikor véletlen kimondom juti nélkül :) Az elsődleges megerősítés meg maga a kaja/labda.


Klikkert inkább új trükkök tanulásához, formáláshoz használok...vagy 1-1 dolog pontosításához

2013. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy gyors rövid "jo" is megteszi:)
2013. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!