Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be lehet még tanitani a kutyámat?

Be lehet még tanitani a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves Német vizsla kutyám eddig egy kicsikét elhanyagoltam, de foglalkozni szeretnék vele.Még van esélyem betanitani egyéb dolgokra? Pl.: Fekszik, marad, gyere, és a pontos láb melletti séta(most egy kicsit ugrál)meg ne menjen el tőlem (úgy gondolom ha a domboldalon sétálunk nem menjen világgá). AZ elmult 3 hónapban elértem azt hogy üljön ,már nem jutalomfalatért is.

Bementem a közeli város kutyaiskolájába és elmondtam hogy mit szeretnék de ő nem vállalta.


A testvérem kapott egy kis tacsit és úgy gondoltuk hogy a 2 kutyust egyszerre tanitjuk be. (itthon is meg ha kutyaiskolába mennénk akkor ott is együtt)


Na az a lényeg hogy még be tudnám tanitani a kutyámat?


köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 27. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy be. Max. egy kicsit lassabban, mint egy kölyök, de még simán :)
2013. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hovarju ***** válasza:

Igen, még nem késtél le semmiről.

Következetes neveléssel simán meg lehet tanítani. Ha kutyaiskolába is mentek még nagyobb az esély a gyors javuláshoz.


Jó tanulást kívánok !

2013. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogy hogy a kutyasuliban nem vállalták? Ha nehezebb eseteket nem hajlandóak vállalni, akkor nem az lesz a nektek való iskola, ott valószínűleg nem a nevelésen van a hangsúly, pedig most ez kellene nektek. Másik, normálisabb suli nincs?
2013. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló kérdésére válaszolok: 9 hónapostól 18 hónapos kutyákig foglalkozik betanításal, a tőlük több éves kutyákat inkább nem vállalja.


Éppen utánnanéztem egy másik kutyaiskolának de az 25km-re van tőlem. Egyenlőre tanítom itthon de azért jólenne ha egy kutyaiskolába is elmennék.

2013. márc. 27. 18:21
 5/12 anonim ***** válasza:
az én vizslám pár napja lett 3 éves, nem rég kaptuk ajándékba, sose volt vele foglalkozva, most kezdtem el én, könnyű dolgom van, mert játékos egy kutya, és gyorsan tanul
2013. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az már régen rossz, ha más tanítja, "idomítja" a kutyádat. A sulinak csak úgy van értelme (viszont akkor nagyon is hasznos!) ha a gazdát tanítja, nem pedig a kutyát. Ha a gazdáknak mutatják meg, hogy hogyan kell változniuk ahhoz, hogy a kutyájuk is változzon, illetve megtanítják nekik a kutyakommunikációt. Attól még veled nem fog együtt működni az eb, ha valaki más dolgozik vele. Nektek az kell, hogy a kapcsolatotok javuljon. Az, hogy a kutya mindig behívható legyen és a közeledben maradjon nem tanítás, hanem a kutya-gazda megfelelő viszonyának az eredménye. Ezt nem tudja elérni valami idegen!
2013. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ha a kutya és közted való hierarchia terén, és a kutya szociális viselkedésével nincs gond akkor meg lehet tanítani bármire, persze a fajtához mérten. Ellenkező esetben is meg lehet, de ahhoz már valóban javasolt a kutyasuli. Amúgy egy két dolog eltekintve az interneten is sok hasznos dolgot találsz.
2013. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát!


keresgélek egy kicsit a neten, és próbálom betanítani.

Csak lenne egy-két probléma ami lehetséges nincs a neten. DE NEM ADOM FEL!

2013. márc. 27. 20:31
 9/12 anonim ***** válasza:
A tacsi és a vizsla hogy jön ki egymással?
2013. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon jól elvannak csak az etetésnél vannak problémák.

Játszanak. Van mikor megijedünk a játékuknál mikor pl bekapja a fejét a tacsinak a vizsla de nem harap rá.


Etetésnél meg olyan problémák vannak:

Elsőnek mikor elhoztuk a tacsit ugyütt kaptak ételt és a tacsi lassabban evett, a vizsla megette a sajátját rámorgott a tacsira és megette a tacsi maradékát.


De azóta külön etetjük őket, csak egy kerítés választja el őket.

2013. márc. 28. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!