Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya eldöntötte magában,...

Ha a kutya eldöntötte magában, hogy ő a falkavezér, akkor még át lehet tőle venni az "uralmat"? Hogyan?

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megfelelő neveléssel és foglalkozással mindent helyre lehet hozni. Ha nem tudod hogy, akkor mindenképp keress fel egy normális kutyasulit.
2013. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez nem döntés kérdése:) A kutya nem dönti el, hogy akkor most én leszek a falkavezér:). Egyszerűen csak ha nem viselkedsz falkaveréznek mgefelelően, akkor neki kell betölteni ezt a szerepet.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen "át lehet tőle venni az uralmat", de ehhez neked, a gazdának kell megváltoznod. Csak rajtad múlik. A kutyában minden megvan, egyszerűen csak neked kell változnod:)

2013. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Imádom, amikor ennyit írnak, hogy jól kell tudni nevelni meg vidd suliba.


Jelezném, hogy nem mindenki teheti meg, hogy ilyen drága helyre vigye a kutyáját. Attól persze ez még hiba, hogy hagyta a kérdező idáig fajulni a dolgokat, DE meg lehet változtatni a felállást.


Javaslom neked, hogy nézz a neten videókat erről ( A póráz két végén: érthetően és egyszerűen magyarázzák el).


Leírnád kicsit bővebben, hogy pontosan hogyan is viselkedik a kutya? Hogyan mutatja ki, hogy ő a vezér? Csak mert látatlanban elég nehéz lenne tanácsot adni, ha nem is tudjuk, hogy pontosan mi a bibi. Akár írhatsz privátban is, ha úgy kényelmesebb vagy jobb.

2013. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Vikicca: Mit lehet írni mégis? :) Több száz oldalas könyvek vannak a nevelésről. Ezt fórumon nem lehet átadni! A videók, amik fent vannak, pedig csak reklám. Hatalmas hiba, ha valaki csak könyv vagy videó alapján kezdi el a kutyáját nevelni! Mert mi van, ha az ott megismert módszer nem megfelelő a kutyájának? Rengeteget lehet ezzel rontani a helyzeten! Én azt utálom, amikor ajánlgatják a póráz két végén és a csodálatos kutyadokis videókat. Nem kell a sok önjelölt millan meg egyéb "trénerek", csak hibát hibára halmoznak!

Igen, a kutyasuli drága. De nem hiába mondják, hogy csak az tartson kutyát, akiben elég felelősségérzet van. Márpedig az, hogy ha gond van a kutyával és segítséget kell kérni, ami pénzbe kerül, bizony még bőven a felelősség kategóriába tartozik.


Kérdező, ne mindenféle celeb "kiképző" videóiból akarj tanulni, mert abból nem lehet, hanem keress fel egy valóban hozzáértő embert, aki a te kutyád temperamentumát és problémáját szem előtt tartva segít.

2013. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Már bocs, de mégis van valami alapja annak, hogy pl. az a nő a tv-ben szerepel. Nyilván van benne reklám is, hogy ne lenne? Kell, hogy legyen benne marketing, különben le sem adnák a tv-ben...


De attól még van benne jó pár elsajátítható alap. Azt ne mondd már nekem, hogy ahogy pl. az ül, fekszik, marad stb. dolgokat mutatja, az csak kábítás...!


Egyébként kis szövegértést, légyszi. Nem írtam olyasmit, hogy csak ebből lehet nevelést tanulni. De valahol mégis csak el kell kezdeni.


A trénerek is csak tanulnak valahonnan, ők is csábítják magukhoz a kutyatartókat! Reklám, kábítás, marketing mindenütt van! Van a tv műsorokban, a könyvekben, interneten, bemutatókon, újságokban....

2013. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Mi köze a nevelésnek az ültetés, fektetés tanításához? Ha csak ennyiből jó az a műsor, akkor végképp ne ajánld olyanoknak, akiknek nevelési tanács kell.
2013. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem hoz döntéseket a jövőre nézve, egy kutya mindig az adott pillanatban él. Egy kutyától a falkavezérséget 1 perc alatt át lehet venni.

Miben nyilvánul meg, hogy a kutyád átvette a falkavezérséget?

2013. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Istenem.... PÉLDÁNAK hoztam fel. Ezzel tényleg sokkal bentébb van a kérdező, ha az én szavaimba köt majd szépen bele mindenki...


Nyilván azért hoztam fel példának, mert hosszú lenne minden egyes dolgot leírni.


Nem lehet mindenkivel egyet érteni de én a kérdezőnek adtam tanácsot, nem okoskodni kezdtem el. Szóval a kérdező vagy megfogadja, vagy nem... az már az ő döntése.


Ettől függetlenül én sem kötekszek, ha nem értek egyet valakivel. De ilyen ez a magyar hozzáállás, sajna ez már megszokott... és most jönnek majd a lepontozások meg hurrogások.

2013. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Felugrál, rettenetesen húz, félti a kajáját, nem hallgat rám, nagyon sok helyzetben irányíthatatlan, leállíthatatlan. Sok parancsszót ismer, de igazából csak akkor hallgat rájuk, ha "olyanja" van...

2013. márc. 15. 22:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez tipikus, nincs elég tekintélyed. Összetett a probléma és látatlanul nem is lehet rajta segíteni. Lehet, hogy kötődési gondok is vannak és esetleg változtatni kell az életmódotokon is. Igazán csak a megfelelő kötődés után lehet elkezdeni építeni a helyes sorrendet. Ha valóban javítani akarsz ezen a helyzeten, nagyon javaslom, hogy keress fel egy normális kutyasulit, ahol a kutya-gazda kapcsolat áll az előtérben, ahol valóban tudnak segíteni ezeken a problémákon.
2013. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!