Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (Kutya - Falkavezé...

Mit tegyek? (Kutya - Falkavezér probléma)

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom. Sokat foglalkozom vele, igyekszem tanítani és rengeteget labdázunk, apportírozunk.

Az a helyzet, hogy mikor beköltözött hozzánk a kölyökkutyus (olyan fél éve), igyekeztem őt tanítani, olyan napi 10 percet okítottam. (Tovább nem tudtam lekötni a figyelmét.) Aztán, gondoltam, akkor megtanítom neki az apportírozást, hadd vezesse le az energiát. Ja. Csakhogy dobni nekem is meg kellett tanulni xd

Jó néhányszor célt tévesztettem, és beledobtam a labdát a tujafába. (Szegény.) Már jobban megy a dobás, csak az a baj, hogyha most már tanítani szeretném a kutyát, akkor egy olyan 5-10 perc után elrohan, és elkezd a tujafa körül rohangálni. Gondolom, labdázni akar. (Egyébként nagyon nagy labda-fan, ha a kezemben van a labda, egyszerűen meg van babonázva...)

Azt is olvastam, hogy nekem kell kezdeményeznem a játékot. De ilyenkor mit tegyek? Hívom vissza, jön is, de aztán megint elrohan, és körültáncolja a tujafát...

Mi ilyenkor a helyes cselekvés?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :D


2013. márc. 23. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk lehetne olyan helyen gyakorolni, ahol nincs tujafa, ami elvonja a figyelmét...
2013. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne akarj vele még 20 percet sem játszani, tanulni. Mielőtt érzed, hogy elrohanna, abbahagyod vele a foglalkozást. A labdadobálást sem kell hosszú ideig csinálni. Változatosan foglalkozz vele. Kezdésnek 2-3 labdadobás. Aztán valami más , és befejezésként is 2-3 labdadobás, aminél végül nálad marad a labda.
2013. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 - Hát. Kösz.

#2 - A labda a végén mindig nálam marad :D Jegyzem. Majd összeállítok neki egy akadálypályát. Plusz tervezem, h elviszem kutyasuliba.


Egyébként mire kell odafigyelni, mikor kutyasulit választok?


Tudtok játékokat, ami leköti a kutyáitok figyelmét?

2013. márc. 24. 18:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a kötélhúzóst szeretem :) Általában az bejön levezeti a fölös energiáit.Utána valami agyi játék.Ja és én úgy tanítottam be hogy mikor elengedi a kötelet akkor utána leültetem csinálok neki minden mozdulatot a kötéllel és ha rámozdul akkor a hátam mögé teszem és újból leültetem ez megy mind addig míg nem megy utána ha nem ül türelmesen és aztán egy adott mozdulatot csinálunk a kötéllel hogy erre jöhet.És miután elengedi kezdjük elölről.Hogy csak akkor mehet rá ha én mondom ( falkavezérség) vagyis az adott mozdulatra.
2013. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!