Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kutyát elég...

Lakásban tartott kutyát elég összesen napi 3 × kivinni az utcára?

Figyelt kérdés
egyesek szerint elég napi 3 × wc-és kis séta, mert a lakásban tartott kutyáknak is kell mozogni .
2009. szept. 19. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha csak wc-zni viszed le, az kevés. De kutyafajta függő !
2009. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi is háromszor visszük le és este szoktunk nagyobb sétát tenni vele. Igaz Ő már egy idős kutyus és már kisebb a mozgásigénye.
2009. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Mindig kutya függő!

Az én mudinak elég ha reggel-este leviszem. (Ezen kivül ha lemegyek a közelbe akkor Ő is jön vagy ha szól, hogy menjünk le).

De szokott "napközizni" egy border Ő viszont igényli a napi min:4-5 hosszú sétát.

2009. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hivatalosan elég, de mindenhol kiemelik, hogy bármilyen fajtáról legyen is szó a 3-ból kettőnek hosszabb, és egynek nagyon hosszúnak kell lennie.

Ez gondolom az ölebekre nem vonatkozik.

Amúgy egészséges kutyának a napi két séta is megteszi, de minimum egy órás sétával, és tartalommal.


Ajánlom Korom Gábor urunk Neked ugatok c. könyvét.

2009. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kutyád van. Én egyiket sem tartanám panelben 3 wc meg egy kis séta mellett mert az is kell neki... -.-"Attól mert panelban lakik nem kevesebb hanem több elsz a mzogásigénye... Ha nem tudsz vele sétálni akkor gondolkozz el rajta, hogy biztos kell-e neked kutya... A plüsskutyát egyszer sem kell levinni.

A mudistól kérdezném, hogy milyen kutyája van akinek 2 séta elég? A mudi gyorsaságban felveszi a versenyt az agarkakkal, én egyet sem láttam még aki nem akarna egész nap mozogni... :S Nekem 3 van és le sem állnak, ha nem muszáj... A mudi az egyik legnagyobb mozgásigényű kutya...

2009. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igazából nem a séta mennyisége a fontos, hanem hogy hosszan sétáljatok, új helyeket is megismerjetek, tanítgass foglalkozz vele. Szóval a séta minősége a fontos.


Előző!

Nekem pumim van, nem hiszem, hogy kisebb a mozgásigénye, mint a mudinak, de panelban tartom. A napi 3 séta mindig meg van, este meg bejárjuk a fél várost, de van, hogy nincs rá időm. Viszont hévégenként rengeteget megyünk kirándulni, meg hasonlók.

Kan kutyus és tényleg mindig pörögne. Ha nem tudom hosszú sétával lefárasztani tanítgatom, és most nem akarok antropomorfizálni, de megérti hogy elmegyek, hogy nincs mindig időm hosszan sétálni vele.

Elteszi a füle mögötti kis polcra az energiáit, és amikor alkalma van kiéli.

Nem szeretem azokat, akik azt hiszik panelban, városban nem lehet nagy mozásigényű fajtát tartani.

Nem ajánlott, az tény, de gondos neveléssel megoldható. A panel fogságban szenvedő emberek ugyanúgy vágyhatnak egy kutyára, mint akinek van egy darab természete a kertjében. A penelban a kutya ez a kis darab természet, és neki az a legfontosabb, hogy a gazdi foglalkozzon vele.

2009. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kedves pumis... Nem azt mondtam, hogy panelba ne tarts kutyát én is ismerek pumist panelban. Én azt mondtam, úgy ne tartson valaki, hogy EGY KIS SÉTA. Te folsoroltad, hogy milyen nagy sétákat tesztek, a másik mudis viszont nem, így másra nem gondolhatok mint hogy valóban csak reggel-este kiviszi és ennyi. Mert ha mást is csinál vele akkor miért nem írja oda? Ha megvan a megfelelő, nem kis mozgás és néha nem érsz rá akkor persze, hogy el kell fogadni a kutyának és azt kibírhatja.
2009. szept. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még előző vagyok. Persze hogy vágyhatnak kutyára a panelosok is, de a felelőssgétudatba az is beletartozik, hogy nem a legnagyobbb mozgásigénnyel rendelkező kutyákat választom oda, hiszen annyi érdekes kutya van! Remélem így érthető volt a félreértés.
2009. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És még mindig előző :D "és neki az a legfontosabb, hogy a gazdi foglalkozzon vele."--> ez megfogott... És nem értem miért csak ilyenkor mondjátok ezt. Mert én meg kint tartom a kutyáim, és erre az emberek 90% közli! (nem kérdezi, hanem TUDJA) hogy annak a kutyának nem jó, avval a kutyával nem lehet olyan kapcsolatom mintha bent lenne. És amikor mondom, hogy nem az számít, hogy egész nap üljünk egymást mellet, hanem az együttlevés minősége, meg amikor mondom, hogy jó gazdának kint is jól fogja érezni magát a kutyája, rossz gazdának bent sem fogja jól érezni magát a kutyája, akkor ezt elengedik a fülük mellett. Ilyenkor viszont miért mondják ki ugyanezt maguktól?
2009. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 13:55!

Nyáron voltunk 4 napig sátrazni a kutyával (a pórázt nem is vettük elő) 22hektáron + a fél falu mehetett volna amerre lát és ehhez képest végig ott ült a lábam mellett (pedig nem szóltam rá szinte soha).

Lehet, hogy a mudinak nagy mozgásigénye van, de az én kutyámnak ezt nem mondták. :D

2009. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!