Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van köztetek olyan aki szaporí...

Van köztetek olyan aki szaporítótól vett kutyát? Elmesélnétek a történetet? Azóta hogy van a kutya?

Figyelt kérdés
Nem akarok szaporított kutyát venni, csak nagyon nehezen tudom lebeszélni erről az embereket, hátha így jobban menne a meggyőzés.

#kutya #szaporító #szaporítás veszélyei
2013. márc. 29. 15:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Én igen, 2 éve,nem tudtam ezt a szaporítós dolgot,fogalmam sem volt,hogy rossz embertől veszek kutyát..akkor én is úgy láttam a dolgokat,hogy nem kell nekem kiállítási kutya nem kell tk-s, mert sokkal drágább..

Havanese-t vettünk így.. lekopogom egészséges!

a 2 év alatt a "legnagyobb betegsége" az volt,hogy férges volt,amúgy full egészséges kutya,szép a szőre és nagyon okos,jó idegrendszerű,barátságos és puszi osztogatós kutyus :)

szóval,hogy öszinte legyek semmi gond nincs ezzel a kutyával..viszont kb 1 éve olvastam vmi cikket erről a szaporítós dologról és megijedtem,hogy én is egy ilyen embert támogattam,ami nagyon elkeserített,de hát már nem tudtam mit csinálni :/


Azóta eszembe se jutna olcsó kutyát, ilyen emberektől venni..vagy menhelyről vagy tk-s kutyust fogok venni!!!


Minden ismerőst lebeszélek az olcsó kutya vásárlásról van akit sikerül van akit nem...

2013. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

első vagyok:

igazából sok ember esik bele abba amibe én is,hogy nem tájékozodik eléggé a kutyavásárlást illetően..


igazából az embereket nagyon nehéz meggyőzni arról amiről ők azt hiszik igazuk van..


csak a saját kárán tanul!

vagy szerencséje lesz és pont kifog egy egészséges példányt vagy pedig egy betegeset..

2013. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

12 ezerért vettem szaporítótól olcsó kutyát.Kiállítások nem érdekelnek,tenyésztés meg főleg nem.Nem kell pedigrés kutya.

Szóval a lényeg,hogy mire a kutya felnőtt,félmillió(!!!)forintomba került.Csak az,hogy életben maradjon.

Rengeteg hozott betegsége volt,plusz a szocializáció hiánya miatt idegi,viselkedési problémák.

Lett aztán később egy másik,szaporító selejtezte ki,mert már nem termelt több hasznot.Egy fillért nem fogadott el érte.A kutya testileg-lelkileg tönkre volt menve,egy ketrecben ellette futószalagon a kölyköket.Csontváz sovány volt,tele sebekkel,felfekvésekkel.Rendbehoztuk,ami több hónapba került.

Most mindketten kitűnően vannak.

Teszem hozzá,hogy ma sem adnék ki százezreket tenyésztőnek kutyáért.Más hobbyját nem vagyok hajlandó finanszírozni.

Ha legközelebb kutya kell,nem veszek szaporítótól.Mindig lesz olyan kutya a kedvenc fajtámból,aki segítségre szorul.

2013. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Arról nem beszélve,hogy még mestertenyésztőktől is jön ki beteg kutya.Ismerősöm is mestertenyésztő.Születik nála vesebetegtől kezdve szívbetegig mindenféle kutya.Pedig kiállításokra hordja a kutyáit,és nem olcsón árulja.

Olyat is ismerek,aki halott kutya törzskönyvével állít ki és szaporít talált kutyát.Szintén elismert tenyésztő.

Szóval az még nem garancia,ha valakinek mestertenyésztői címe van és drágán árulja a kölyköket.

2013. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Igen, több kutyánk is szaporítótól van, egyszerűen mert nagyságrendekkel olcsóbb volt, mint bármelyik tenyésztő. Azóta már jó pár év eltelt, és köszönik szépen, jól vannak, boldogok, egészségesek, életvidámak. Gyakorlatilag sosem volt még egyik sem beteg, de lehet, hogy csak azért, mert a kötelező oltások azért megvannak.
2013. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%

Attól,hogy megvannak a kötelező oltások,még vígan lehet beteg egy kutya.Szívproblémától kezdve diszpláziáig millió olyan betegség van,amire nincs oltás.

Nektek szerencsétek volt.

2013. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Betegséget viszont tenyésztőtől vett kutyánál sem lehet kivédeni. Már vagy 10 éve anyu vett 3 fajtatiszta pincsit, ráköltött egy rakás pénzt, egy hónapra rá az egyiknek bélcsavarodása lett (ráadásul a félhülye állatorvos még félre is kezelte), fél év sem kellett, és valami szívpanasz elvitte a másodikat is. A harmadik egész sokáig húzta, de végül egy-két év múlva őt is valami betegség vitte el, viszont már nem tudnám megmondani, milyen.
2013. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
11%
Egy családnak voltak kiskutyái és egyet elhoztunk 5000 Ft-ért 12 éve. Egyszer voltak neki kölykei és abból megtartottam kettőt. Több életveszélyes helyzetet túléltek és tökéletesen egészségesek, az egyiknek B törzskönyve is van. De soha többet nem veszek törzskönyv nélküli kutyát mert anélkül nem tudok kutyázni.
2013. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
Én nem de a közvetlen környezetem vett már ilyen helyről kutyát. 2 éves német juhászt dp miatt el kellett altatni. Kölyök pár hónapos bulldog simán megfulladt, mert légcső szűkületes volt. Bull terriert siketen vették meg ami ott fel sem tűnt nekik, arról nem is beszélve, hogy mindenre allergiás volt, még a mosószerekre is. Amstaff pedig ataxiás volt. Aki ilyen helyről vett egészséges kutyát, annak nagyon nagy mázlija van!
2013. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
16:21 a tenyésztő nem azt jelenti, hogy valaki tökéletes és szent. Hanem azt, hogy nagyságrendekkel jobb. Olyan soha az életben nem lesz, hogy csak egészséges, tökéletes kiskutyák (vagy bármilyen állat, sőt az ember is) születnek. Az pedig magára vessen aki nem tud megkülönböztetni egy csalót egy igazi tenyésztőtől és csak a címet nézi.
2013. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!