Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van köztetek olyan aki szaporí...

Van köztetek olyan aki szaporítótól vett kutyát? Elmesélnétek a történetet? Azóta hogy van a kutya?

Figyelt kérdés
Nem akarok szaporított kutyát venni, csak nagyon nehezen tudom lebeszélni erről az embereket, hátha így jobban menne a meggyőzés.

#kutya #szaporító #szaporítás veszélyei
2013. márc. 29. 15:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Szaporítótól hoztam kutyát. Belátom, nem kellett volna, de az ember általában a saját kárán tanul.

"Csak egyszer hadd szüljön" alomból hoztam el a kölyköt olyan körülmények közül, hogy azt sok tenyésztő is megirigyelhetné, még indulócsomagot is kaptam mellé.

Akkor még azt hittem, marha nagy mázlista vagyok, hisz fullextrás kölyköt kaptam olcsón.

Nem nagyon jártam utána, mert ugye a törzskönyv csak a sznoboknak kell meg akik kiállításra akarnak járni, szűrés? Ugyanmár!

Aztán teltek a hónapok. A kölyök egyre több olyan dolgot csinált, úgy viselkedett, ahogy a leírása alapján nem lett volna szabad. Hiába szocializáció, kutyasuli, ha megijed, a világból képes kirohanni.

Eltelt pár év... azóta kiderült, hogy diszpláziás, nem terhelhetem, nem futhat egy jót, mert az több szenvedést okozna neki, mint örömet.

Ráadásnak pedig 2 évesen epilepsziás lett, élete végéig gyógyszert kell szednie.

A szaporítós kutya lutri, mert lehet egészséges, de a beteget csak egyszer kell kifogni. A tenyésztős kutya is lehet beteg, ezt senki sem mondta, csak sokkal kisebb a valószínűsége.

2013. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%

Mi beagle-t vettunk, ajandekba szuloknek. Nme tudtam mi a "szaporito" fogalma akkor, ez ugy 6-7 eve volt. Azt hittem a kulonbseg az arban csak a pedigree-s szulokben van. De nem. Szerencsere a neni aki eladta azert nem a lelkiismeretlenebb tarto volt, legalabb a felnott kutyai rendben voltak. (MArmint nem voltak leharcolva)

Ettol fuggetlenul, mikor elhoztam a kutyust, utana derult ki, hogy bolhas volt. es kb. 1 eves koraban, hogy veleszuletett csiporendellenessege van. Szuka kutya, es nemsokra ra a belso ivarszervekkel is gond volt, eü kerdes volt az ivartalanitas.

Ettol fuggetlenul szep kutya, amator szemmel, a csalad nagy kedvence.

De mikor olvastam ezekrol a szaporitokrol, akkor derult ki, hogy ezek a beagle-k legtobb esetben vmi allaltkiserleti laborban vegzik, vagy jon az "olasz" es elviszi. Ez azt jelenti, hogy bevagjak ezeket (meg tobb mas fajtat) a kutyakat egy furgonba es az olasz fekete piacon vegzik. Ha megerik a kijutast.:(

2013. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos beleestem a hibába...ez egy nagyon szomorú történet lesz..

Csivavát szerettem volna, de ingyen. Amilyen "mázlim" volt találtam is, szép szuka kutyus, tenyésztésből kivont ingyen elvihető. Én leutaztam vidékre (eldugott kis falu) a nagymamám is jött velem. Elhoztam Őt és boldog voltam,hogy van csivavám aki szeret és én is őt..Igazán szép kutyus volt igazi csivava, krémszínű szuka. A "tenyésztő" azt mondta,hogy 4 éves,de mikor elvittem az állatorvoshoz, a doktornő mondta meg hogy a kutyus már több mint 8éves lehet..és hogy az oltási könyve hamis...

Én még ennek sem tulajdonítottam nagy jelentőséget, mert tudtam,én mindent megteszek érte és szeretni fogom őt élete végéig...Rendszeresen vittem kutyakozmetikába is, vettem neki ruhácskákat télire,pórázt,nyakörv, ház, játékok,és minden ami egy csivavának kell. Ő volt a mindenem és neki én...Nagyon sok szeretetet tudott adni nekem,csak engem szeretett, már az első perctől,érezte,hogy tőlem csak jót kap.Minőségi tápot kapott figyeltem az étrendre is és mindenre. Már az ivartalanítására kezdtem el gyűjteni a pénzt.. innen szomorú lesz a történetem.... Váratlanul egyik este rohama lett, nagyon megíjedtem és sírtam,persze hamar elmúlott a roham... Másnap már kora reggel rohantunk az állatorvoshoz. Ott azt mondták, hogy ez epilepszia ami nem gyógyítható csak szinte lehet tartani gyógyszerrel...és jött a borzalom...:( a gyógyszer hatására még rosszabbul lett, nem is evett nem is ivott,én sírtam szenvedtem szenvedett ő is...infuzióval táplálták több napig..majd egy hét után elment...:( egy hétig élt a betegségével...:( csendes halála volt....:( elaludt..a szervezet már nem bírta...az orvos azt mondta, vélhetően a rossz és embertelen körülmények a sok stressz és szülés miatt ...2 évet töltöttünk együtt..2 csodálatos év szeretetben és gondtalanságban...Az egyetlen ami vígasztal talán, hogy tőlem mindent megkapott és idős is volt,de persze még élhetett volna legalább 3 évet...Nagyon szerettem Őt! Mindig a szívemben fog élni!!! Nekem ez nagy fájdalom,még soha nem volt kutyám...még soha nem halt meg senkim sem...egy hónapja halt meg...egyedül vagyok...Idővel lesz egy másik csivavám, aki fiatal kölyök és persze csak jó helyről,mert szeretem nagyon a csivavákat egy tökéletes fajta rekem társ,kényelmes vele az élet. Csak jó helyről fogom hozni, garanciával,mert szeretem az állatokat de nem szeretnék szenvedni. 23/L

2013. márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

Igen szaporítótól vettem a kutyám két évvel ezelőtt 10.000 Ft-ér, és nem bántam meg. Nem akarok nagyképűnek tűnni de én még tőle szebb német juhász a környéken nem láttam. Az állatorvosunk is azt mondta, hogy nagyon szép kutya. Nem azért vettem, hogy ki állításokra vigyem.

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%

Na ti aztán nagyon kiosztjátok azokat az embereket akik nem tenyésztők!!

Elárulom, hogy ez a tenyésztős dolog egy modern hóbort. Arra megy ki a játék hogy elhordoznak kiállításra törzskönyvezett kutyákat és ha sok díjat nyernének akkor jó drágán adhatják el a kölykeket vagy akár a kiállítási kutyát csillagászati áron. Na de beszéljünk a magyar fajtákról, gondoljátok hogy a tenyésztőknek köszönhető hogy fennmarad egy kutyafajta? Azok azért maradnak fenn mert a magyar emberek szeretik a fajtát és ha szaporodna akkor baráti áron eladják vagy elosztogatják, mert azért pl. egy kuvaszkölyök 15000-ft főleg ha megvan az első parvo oltása, akkor önköltségi áron van, mert az anya eleve két hónapot vemhes költséges a táplálása, a kölykök 3 hétig kizárólag szopnak majd az anyatej melett 3 hét után enni is kezdenek ami megint költség .Nekem két kuvaszom van akiket "szaporítóktól" vettem egészségesek és szépek, fajtatiszták , eleve oltva meg féregtelenítve vettem őket azóta volt egy három kölykös alom mindegyik kölyök él és egészséges, oltva adtam el őket, a gazdikkal tartom a kapcsolatot, időközönként küldenek képeket meg én is meglátogatom őket. Tehát a "szaporító" a kutyáit gátlástalanúl szaporító embert kéne takarja, de vannak öntudatos szaporítók is aki a fajtát népszerűsítik.

Van törzskönyvezett kutyám is nagyon jó kennelből győztes szülőktől mégis szőrhibás, meg idegbeteg. Viszont a "szaporítótól" vett kutyáim tök egészségesek és problémamentesek. Hogy is van ez?

2013. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

És aki kicsit is jártas a kiállítások világában,nagyon jól tudja,hogy sokszor nem a legszebb kutya nyer,hanem a csókosoké.

Tenyésztő ismerős mesélte pl.hogy mindig csak olyan bíróhoz nevez,akivel jóban van.Volt,hogy a bíró szólt neki,nevezze át a kutyáját munka osztályba,mert a nyílt osztályban egy másikat akar győztesnek kihozni.

Meg saját szememmel láttam,mikor a bíró ölelgetett egy kutyást a verseny előtt,és az illető lila nyelvvel levegő után kapkodó,szédelgő kutyáját hozta ki győztesnek egy nagyon szép és teljesen egészséges kutyával szemben.

Szóval nem mindig nagy szám,ha a kutyának sok győzelme van.

A csajágaröcsögei tájjellegű kiállításon nyert cím 0,főleg ha az adott osztályban egyedül indult.De nagyobb kiállításokon is lehet érdekes dolgokat látni.

2013. márc. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos igaza van az előttem szólónak. Én hasonló esetet láttam még tavaly.A felsorakozott kutyák közül (még hozzá nem értő szemmel is !)a legcsúnyábbat hozták győztesnek. Arról az apróságokról nem beszélve, hogy a győztesnek olyan tehénállása volt, hogy ihaj és simán lehetett volna vinni a centit a bírálat közben hátha a marmagasság is kevés, mellette a kutya úgy állt mint a ZIL hegynek (a feneke a majdnem a földet súrolta egy helyben álláskor).
2013. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kutyám van szaporítótól, szépek, egészségesek, nem idegbetegek, abszolút kivül belül a fajtával megegyező tulajdonságaik vannak. Egyébként két külön helyről vannak. Régebben is volt két kutyám szaporítótól, más fajták, más időben, más helyről és ők is egészségesek voltak életük végéig, az öregségtől haltak meg, de utolsó pillanatig nem volt semmi bajuk, ja és ők is nagyon gyönyörűek voltak. 5 ismerősömnek van még olyan szaporítótól származó kutyája ami gyönyörű és egészséges. 2 ismerősömnek van olyan szaporítótól származó kutyája ami viszont nem jött be, az egyiknek már 4 hónaposan előjött a diszpláziája és műteni kell, a másiknak meg mindig van valami baja, allergiás, gyenge immunrendszerű, ha épp nincs semmi baja akkor az már furcsa. Szóval 11 kutyából 9 teljesen okés. Mindenki olyan következtetést von le amilyet akar.
2013. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
59%

3 évvel ezelőtt vettünk egy szuka rottweilert. Megnéztük a szülőket, szépek, egészségesek voltak, viszont nem volt se törzskönyv, se szűrés. A kölykök is szépek voltak, nem voltak se soványak, se bolhásak, szép nagy kertben voltak tartva. Szóval akkor 8 hetes volt, elhoztuk. 1 éves, és 10 hónapos volt, mikor megbetegedett. Valami gyulladása volt, amire a doki sem tudott mit mondani. Nem akart enni, durván lefogyott, és vér(es) hasmenése volt. Az orvosunk mindent megtett, de nem tudta megmenteni. :( Az utolsó napon már nagyon gyorsan romlott az állapota. Kanülcserére mentünk, de a háromnegyed órás út végén már (feltehetően) megvakult szegénykém, nagyon lehűlt a teste, és fulladott. :( El kellett altatni, hogy ne fulladjon meg. :(

17/L

2013. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
77%
Fajtatiszta pekingi kutyusunk volt,törzskönyv nélkül,ingyen, soha semmi gond nem volt vele,isteni aranyos kis kutyus volt,öregségben halt meg 14 évesen.
2013. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!