Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kedvelik a kutyák ugy...

Miért kedvelik a kutyák ugy az embereket?

Figyelt kérdés

2013. márc. 29. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mert más a fontossági sorrendjuk mint nekünk:)

Mi biztosítjuk nekik a túléléshez szükséges dolgokat,elhalmozzuk őket szeretettel,szocializáljuk más emberekkel is, mi biztosítjuk nekik a szórakozást, ha betegek csak ránk vannak utalva, amit ők meghálálnak hűséggel,odaadással és szeretettel.

Sokat adunk nekik,de ők lelkük teljes szeretetével adják vissza nekünk.

Persze ez a normális kutyatartás között van,amelyik kutyát kib@sznak egy telekre hogy őrizze vagy a kertbe és csak a gazdáit ismeri nem szocializálják, azok nem fogják szeretni az embereket. Enyém imádja az összeset.

Még ha az orvos fájdalmat is okoz neki mint pl tegnapelőtt ,akkor is puszilgatta az orvos kezét.

2013. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Talán ami a legjelentősebben hozzájárul ehhez, az az, hogy egy kutya szervezetében az ember látványára megnő az oxitocintartalom, ami jelentősen befolyásolja a szociális kapcsolatokat. Érdekesség, hogy ugyanez a hormon erősítheti az anya-gyermek közti kötődést, és nagy mennyiségben szabadul fel oxitocin orgazmus közben is.

Amit az első válaszoló írt, az mind szép és jó, de ezt bármilyen állattal eljátszhatjuk ugyanúgy, mégsem alakul ki olyan kötödés egyik esetben sem, mint a kutya és a gazdája között.

2013. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A kutya egy nagyon huseges allat(nekem is van)eleg egy kicsi szeretetet adni nekik es mar az eletuket adjak erted!

Ezt nem tudom,hogy miert,viszont engem is erdekel!

2013. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
kvittagirl te miről beszélsz?Szerinted milyen kutyával kéne őriztetni a telket? olyannal ami mindenkit beenged a portára?Amúgy meg az ilyen kutya is tud nagyon szeretni egy embert.Az én kuvaszom,német juhászom is őrzi a házat a családtagokon kívül nem szeret senkit,de ez is is van jól.De pl a nővérem,meg a barátja fel jönnek,őket sem ismeri,de ha ott vagyok a kutya mellett nyugodtan meg simogathatják,még élvezi is,de ha nem vagyok ott, nem tudják simogatni mert harap,támad.
2013. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!