Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó vagy rossz? (kutyatáp)

Jó vagy rossz? (kutyatáp)

Figyelt kérdés
Van két kistestű keverék szuka kutyánk és a száraz tápot nem szeretik ezért konzerveset kapnak (Morzsi)Lidl-is. Bár nem túl jó de minden nap kapnak házi kosztot: Hús, csont stb. Szerinte így jó nekik de tőletek is megkérdezem. Nem kérek okoskodó válaszokat h a konzerves sz@r az ilyent tartsátok meg magatoknak köszi :) szóval normális válaszokat ;) köszi
2013. márc. 30. 18:07
 1/9 A kérdező kommentje:
négyféle íz van belőle: baromfi, vadas, marhás, borjús mindből kapnak
2013. márc. 30. 18:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olcsóbban és egészségesebben jössz ki ha te magad főzöd meg a kutyának a húst,csontot,farhátat,csirke\kacsa-láb,nyak,fejet. Több vele a munka de jobb.
2013. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

jó minőségű táp mellé nem kell pluszba annyi húst adni..

rossz minőségű táp mellé meg elengedhetetlen,hogy pluszba ne kapjanak vmit pl hús,csont,zöldségek..


olyan nincs,hogy nem szeretik!

válogatnak amit nem kéne hagyni!!


a konzerv önmagában nem kaja,mert csak víz egy óra múlva tuti,hogy éhes lesz a kutya..



viszont azt nem értem ha minden nap kapnak házi kosztot minek konzerv?

2013. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azért a konzerv mert nem kapnak olyan sokat h jóllakjanak vele viszont kiegészítésnek jó ;) nem lesznek éhesek mert ha korábban adok nekik enni akkor nem esznek.
2013. márc. 30. 18:27
 5/9 A kérdező kommentje:
am meg nyáron szárazat kaptak mást nem és nem evett az egyik áa másik meg alig. néhány napig ették aztán elfogyott de alig ettek nem hagyom h éhezzenek azért mert vmi nem ízlik nekik. ne kényszerítem őket :D
2013. márc. 30. 18:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig másként nem tudod leszoktatni őket a válogatásról,ami nem természetes viselkedés.

Képzelj el egy vadon élő falkát.Elejtenek egy őzet.Az egyik falkatagnak eszébe jut,hogy ő nem szereti az őzet,csak a nyulat.Senki nem kényszeríti a neki nem tetsző kaja evésére,hanem szépen éhen hal.

Semmi bajuk nem lesz,ha kényszeríted őket,hogy azt egyék,amit kapnak.Nem az evés élvezetéért esznek,hanem a túlélésért.

2013. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fognak éhezni, ha tényleg éhesek megfogják enni, amit adsz nekik azzal lányegében mérgezed őket ha tetszik ha nem.
2013. márc. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha tőlünk kérdezel vmit,amiben nem vagy biztos,akkor miért szabod meg,hogy milyen válaszokra nem vagy kíváncsi?


Ennyi erővel azt is írhattad volna,h moslékkal eteted a kutyád,és csak olyanok írjanak már,akik azt írják,hogy "ne aggódj,jó a kutyának a moslék is".....


A konzerves tápoknál mindig olvasd el az összetevőket.Az ilyen "hús és hússzármazék min.4%" egy kalap sz@rt sem ér.Nem tudom a Morzsi miféle,de szerintem ez a kategória.Azt sem tudom mennyi pénzt adsz ki érte,de 300-400 ft közötti áron,már lehet viszonylag magas 30-45%-os hústartalmú tápokat kapni.Én az Aldiban vettem tegnap 30%-os hústartalmú "Rufus" konzervet 299 ft-ért.


A száraz táp sokkal jobb a kutyáknak,és sokkal több mindent tartalmaz,amire szükségük van.Persze,nem a 10kg/3000Ft-os félére gondolok.Ha vennél egy jó minőségű középkategóriás tápot (Brit Prémium) akkor sztem sokkal jobban jönnél ki egy hónapban anyagilag.A konzervet meg néha napján mellé lehet keverni.Vagy bármi mást.


A kutya pedig nem válogathat.Már írták,hogy a természetben sem válogatnak,és ez így van rendjén.Ha csak a libamájat ennék meg,akkor azt vennél nekik?


És minden nap csontra nincs szüksége.Heti 2-3 alkalommal bőven elég.

2013. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bastee válasza:
Elnézést kérek én véletlen keveredtem ide, de azért pontosítanék az előttem szóló hozzászólásán. A "Rufus" konzerv nem rossz, és szerintem már a fogyasztásra alkalmas kategória ám ne keverjük meg az emberek fejét légy szíves! Nincs itt sem 30%-os hústartalom azok hússzármazékok(!) azaz állaton/ban lévő NEM húsok. A hústartalom itt is 4%... A minőségét nem ez fogja megadni, de ne informáljuk férre az embereket!
2014. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!