Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám többször játékból de...

Kutyám többször játékból de megharap oda kap a kezemhez. Többször vissza kézből pofán csaptam de nem fáj neki csinálja tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves Amerikai Staffordshire Terrier az elmúlt fél évben kezdte ezt csinálni.

Hiába ordítok ár semmit sem ér teli pofával röhög és ugrik rám és fogja a kezem újra:(

Most még jó mert kabát van rajtam de nyáron nem tudom mi lesz.


2013. márc. 31. 17:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Igen nem a legjobb iskola az árából is gondolom.De mivel 2 utcányira volt és többen járnak kipróbáltuk és jártunk.

Lehet kölyök korban kellett volna suliba vinnem és akkor nem lenne ez bár akkor még nem volt ilyen gond nagyon.


Hát nálunk a páromtól(férfi) nagyon fél sosem bántotta de mégis olyan hatással vagy rá elég ha csak kézzel megfenyegeti a kutyát,már rohan is be a házba.


Én sokkal többet vagyok a kutyával ennek ellenére páromtól jobban fél,tart,igaz Ő nem szokta babusgatni mint én és nem is játszik vele.


Most 30 kg és igen nehezen tartom már meg séták alkalmával.Fojtó is van semmit semmit sem ér.


Amit a kiképző ajánlott,hogy ilyenkor lábbal enyhén billentsem meg kipróbáltam semmi.Már csak az szokott segíteni ha póráz végével a seggére csapok akkor gyors,lefekszik és megadja magát majd kúszva megy pár métert és kezdődik minden előről:(

2013. márc. 31. 20:35
 12/21 anonim ***** válasza:
Gratulálok a remek fajta választáshoz!
2013. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Dombóvári kutya iskolában a legdominánsabb alfa egyedeket is sikerült betörni, viszont vannak nagyon rossz iskolák is. Javaslom, hogy nézzetek utána.
2013. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen már ki is néztük az új iskolát bízom benne,hogy itt sikerrel járunk.
2013. márc. 31. 20:44
 15/21 anonim ***** válasza:

ma 20:35

Nem kimondottan az ár minősít egy iskolát.

A kutyának nem félnie kell a gazdájától, hanem alávetni magát az akaratának.A gazda eldönti mit szabad, mit nem, a kutya pedig betartja . De nem félelemből, hanem természetessé válik neki a mindennapi életben.

2013. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ha játék közben durvul,fogod magad és szó nélkül otthagyod,nem foglalkozol vele.FIGYELEM MEGVONÁS hatásos lehet.azzal hogy foglalkozol a rossz viselkedésével=reagálsz rá és odafigyelsz rá,jobban fogja csinálni.

húzásnál pedig vagy megállsz mindig amikor feszíti a pórázt és nem mentek sehova amíg el nem lazul,majd amikor megint húzni kezd megint megálltok,vagy pedig amint húzni kezd,hátraarc,másik irányba amikor ott is húzni kezd megint hátraarc..ez eltarthat 20-30percig mire leesik neki.de neked kell kitartanod.

2013. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ó ezt már próbáltuk egy utcányit nem haladtunk előrébb 1 óra alatta kutyák az udvarokon ugattam mint állat néztek rám,hogy miért nem megyünk tiszta ricsaj volt az utcában:((


Amikor kimegyek az udvarra hozzá már rögtön rám ugrik és kap a kezemhez nem csak játék esetén.Húzgálja a kabátom úját bekapja nem engedi el.

2013. ápr. 1. 12:55
 18/21 anonim ***** válasza:
Felnőtt, rossz szokásokat felvett kutyánál az ilyen szituban pl amikor ugrik, kiemeled a térdedet a kutya elé, hogy beleakadjon. Hozzá mondod erélyesen, hogy nem.természetesen ne várd, hogy egyszeri alkalom elég lesz neki. Mivel számítani lehet rá, hogy újra próbálkozik, ismét megakadályozod.
2013. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

csinálni kell amíg medg nem érti,ha 1óra 1óra ha 5,akkor 5

neked kell "nyerni" idő és türelem kell mindenhez.

ugrálásnál is kimész,rálépsz a hátsó lábára,vagy hátraarc bemész..becsukod az ajtót.ezt is addig csinálni amíg megérti hogy csak akkor láthat ha viselkedik.bár nem értem eddig 2évig mit csináltatok vele..eleve már az elején nem szabadott volna hagyni hogy ugráljon.meg harapdáljon...mert sokan itt rontják el hogy jaj de cukii,jaj hát még kicsii majd leszokik róla..hja mikor?ha senki nem tanítja meg neki hogy nem szabad..és ilyenkor felnőtt kutyánál kezdődnek a gondok,amit nehezebb is orvosolni

2013. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyébként az ilyen erős, robusztus, magas fájdalomküszöbű kutyáknál semmit nem ér a testi fenyítés. Ugyanakkor az önérzetüket sokkal jobban sérti, ha leszidod őket. Szóval egy ilyen kutyát felesleges ütni, csak a rászólás működik. Azt mondod a pároddal nem csinálja ezt. Miért nem szól rá ő, mikor rád ugrál?
2013. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!