Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » EIC-N/EIC. Ez melyik betegség...

EIC-N/EIC. Ez melyik betegség szűrése?

Figyelt kérdés

2013. márc. 31. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Exercise Induced Collapse

bénulás szerű tünetekkel járó betegség amit genetikailag lehet szűrni (labradorokra jellemző)

2013. márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, labiknál láttam. Ismerősöm ismerősének keresek kennelt.

Az egyik kutyus hordozó abban a kennelben, amit néztem.

Elég komoly betegségnek hangzik :/

2013. márc. 31. 23:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha mentes kutyával rakják össze akkor semmi gond, max hordozó lesz a kölyök de nem beteg. (teljesen indokolatlan a hordozó kutyák kivonása a tenyésztésből csak megfelelően kell megtervezni a párosításokat)
2013. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
megjegyzem szerintem nagyon korrekt az a kennel ami nem csak a tökéletes eredményeket teszi fel a honlapjára.
2013. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oksa, köszi :)
2013. márc. 31. 23:19
 6/9 A kérdező kommentje:

Oks, köszi :)

Róluk van szó egyébként, úgy látom, h a többi szűrésük rendben van (barna labi lenne majd náluk a cél, így leginkább a barna szukáét néztem).

[link]

2013. márc. 31. 23:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor azt alaposan keresgéld mert a barna labik mivel ez a szín nagyon problematikusan jön létre (csak különleges allélpár esetén és fenotípus mellett) ezért kevésbé volt szelektálva. Ma már mivel gyakoribb ezért nem lehet azt mondani, hogy feltétlen betegesek de pl az epilepszia gyakoribb náluk és arra sajnos nincs szűrés így nem minden tenyésztő ad rá garanciát.
2013. márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
de ez az alom amit itt terveznek így laikusként (nem vagyok labis és nem is ismerem mélyebben a fajtát, vonalak és hasonlók szempontjából) nem tűnik rossznak
2013. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Továbbítottam, ezek alapján akkor ajánlottam nekik ezt a kennelt/párosítást :)

2013. márc. 31. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!