Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja az embereknek?

Mi baja az embereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanra jutottam el arra a pontra,hogy teljesen kétségbe vagyok esve,a magyar kutyatartást illetően.Sajnos feltévedtem az expresszre,és halomszám jöttek a kutyás hirdetések,persze 8 hetes kor előtt vihető,nem törzskönyves,de ennek ellenére persze faj(!)tiszta és stb.


Miért dőlnek be ezeknek az emberek??

Nem azért veszünk kutyát,hogy szeressük és a tőlünk telhető legjobb minőségben felneveljük?

Ő a társunk/gyerekünk/barátunk lesz,akkor miért nem érdemli meg azt a színvonalat,amit magunknak vagy a gyerekeinknek is megadunk?


Már maga a vásárlás menete,vagy a "Honnan vegyünk kiskutyát?" kérdés...Szaporítók,szomszédban lefialt a morzsi kutya,igaz,hogy beteges,dehát csak nem lesz baja a kicsiknek.Ha egy icipicit is hasonlít vmelyik fajta kutyára,máris úgy adják el,hogy fajtatiszta."Fajtiszta".

Miért ilyen buták az emberek?

Miért nem lehet körültekintően vásárolni?

Ha meg már megvettem a 20ezres fajtiszta,gyönyörű szülőktől,egészséges,játékos,(melyik kutya nem játékos?)kutyákat...akkor miért unom meg 2 év múlva,amikor felnő és nem is hasonlít arra a fajtára?


Az eszem megáll...


Az etetését miért nem lehet rendesen csinálni?

Miért vesznek az emberek sz@r kaját a kutyának?

Ők miért nem a legsz@rabb dolgokat veszik maguknak a boltból?


Én nem azt mondom,hogy mindenki etessen Acanával,még ha a fűtésszámlája is megy rá,de azért vannak elérhető áron,olyan kaják amik normálisak...


Mi lesz így a jövőben??


2013. ápr. 1. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen egyet értek veled. Sajnos sok mindent nem tudok még hozzáfűzni a dolgokhoz, azért ilyenek az emberek, mert buták és pénzéhesek, az eladók, a vásárlók pedig szintén vagy buták, vagy tájékozatlanok.
2013. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem gondolják végig a dolgokat, egyszer csak kitalálják hogy kellene nekik egy kutya, és tudatlanul megveszik a kutyát szaporítótól, olyan táppal etetik aminek az összetevőin világosan látszik hogy nem való kutyának.
2013. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Mi a kérdés, azon kívül, hogy feltaláltad a spanyolviaszt? Egyébként ha nem tetszik tégy ellene. Nem kunszt megfoglamazni a gondokat, mindenki látja a problémát, de most légyszíves megoldási javaslatokat is tárj elénk, mert ugye az volna a lényeg, a hisztiddel meg ugy igazából csak az áramot pazarlod, több haszna nincs.
2013. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az,hogy "pazarlom" az áramot,legyen az én bajom.A hisztitől ez távol áll,kérdést pedig találhatsz párat a fenti szövegben.


Nyilván nem találtam fel a spanyol viaszt,csak kicsit besokalltam az elmúlt évek kutyás tapasztalatain és leírtam a gondolataimat.Ha ez meg neked nem tetszik,és raboltam a drága idődet,akkor zárd be a böngészőt és legyen kellemes napod.

2013. ápr. 1. 18:11
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

A szaporítók azért szaporítanak, mert csak a pénz kell nekik, meg mert nincs se agyuk, se szívük, akik meg tőlük vásárolnak, azok tudatlanok, tájékozatlanok, és sok esetben gondolják azt, hogy "de jó, ez a kölyök negyedannyiba kerül mint más tenyésztőknél, de ugyanolyan mint azok a kölykök...tiszta haszon".


Akik pedig ilyen Pedigree-féle gagyi sz*rokkal tömik a szerencsétlen kutyát, azok meg vagy azt nézik, hogy minél olcsóbban kijöjjenek (pedig így lesz drágáb öszességében-.-), vagy ők is csak szimplán tájékozatlanok, és hisznek a reklámoknak, meg annak a látványnak, hogy a kutya - az ízfokozók miatt - zabálja a kaját, "mert annyira ízlik neki".


Kérdező! Egyébként teljesen egyetértek veled én is. A 3. válaszoló meg...most őszintén? Lehet ezek ellen tenni bármit is? Amikor én is megpróbálom felvilágosítani az embereket, meg próbálom őket lebeszélni erről-arról, stb., akkor én vagyok a hülye, és minek okoskodok...lesz*rják hogy miket mondok, mert ők sokkal jobban tudják, az a helyes, amit ők csinálnak, mert ennek kell lennie a kutyás világ jövőjének, nemde? -.-

2013. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos ilyen a kereslet-kínálat elve, amíg van vásárló addig lesz megvehető árú. Ha nem érdekelné az embereket a szaporított olcsó kutya, akkor nem lenne ilyen probléma. Sajnos tudom miről beszélsz, értem is, és tényleg elkeserítő, mindennap ezzel találkozni, és olvasni ilyen sztorikat. Amíg nincs egy törvény ami ezt szabályozza, és amit követne a megfelelő mértékű büntetés addig sajnos ez létező probléma lesz.
2013. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj ezzel, hogy tényleg kb minden 3. kérdés erről szól most már, hogy miért ilyen hülyék az emberek, meg szaporítók meg stb.

Akik ide járnak, azok úgyis 100 éve tisztában vannak azzal, amit írtál. Szerintem ami itt folyik, tehát a "mocskos szaporító"-zás, az semmire nem megoldás. Mostmár ha valaki egy tök ártatlan kérdést tesz fel (kutyát szeretne), akkor szinte biztos, hogy az első 5 hozzászólásban lesz egy mocskos szaporítózó, aki közli vele, hogy rohadjon meg, mert tuti nincs pénze normális kutyára és szaporítótól fog venni. Szépen lassan rájöttem, hogy ettől a hozzáállástól már nagyjából ugyanannyira rosszul vagyok, mint a szaporítóktól. Ez szó szerint mocskolódás (:D), semmi más.

2013. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezen nem kell sokat agyalni: azért ilyen a helyzet, mert a béka segge alatt van az életszínvonal hazánkban. Persze hogy az olcsó dolgokat veszik az emberek hiszen nincsen pénzük, így ott spórolnak ahol tudnak. A szomszéd fifi kutya almából tudnak ingyen kutyát hozni, így meg is teszik mert : ingyen van, közel van, ha mégsem marad meg a kutya majd hoznak másikat hiszen úgysem kerül pénzbe.

Meg kell nézni a nálunk fejlettebb országokat, (pl Németország, Svájc, Anglia stb) ott magasabb az életszínvonal ezért az emberek nem azzal törődnek hogy min spóroljanak hogy túléljék a hónapot, fizessék a számlákat stb, hanem megtehetik azt hogy a kutyára is költsenek.

De nézd meg mi folyik kutyás téren (is) Afrikában, ott még nagyobb a nyomor és a szegénység mint itthon hiszen ott az életben maradásért küzdenek az emberek így még annyira sem törődnek a kutyákkal mint hazánkban.

Itthon szerintem még az is probléma, hogy nagyon elterjedt dolog lett a kutyatartás (régebben pl csak az arisztokrata és pénzes családok engedhették meg a kutya tartását) mert "milyen már ha a szomszédnak van, de nekem nincsen".

2013. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

Egyetértek veled! Sajnos ebben az országban nem áll ott a kutyatartás szinvonala ahol kéne...

Amíg egy ember önmagát a kutya (vagy macska) fölé helyezi nem is fog..Talán az oktatófilmek és egyéb programok fejleszthetnék az emberek kutyás tudását, de erre sajnos nincs mód, idő és pénz...Én felelős állattartónak (kutyatartó) vallom magam, régebben voltak macskáim mind ivartalanítva és jó,szép életet éltek. Az első az lenne, hogy ha valaki állatot vesz maga mellé,akkor az legyen az első!!!! És ne az önző emberi dolgok...Milyen érdekes én csomó dologról le tudok mondani de a csivimnek mindent megadok,és eddíg minden állat akihez közöm volt, megadtam mindent erőmön felül! Ne érts félre, nem vagyok elfogult és bigott kutyaaktivista és a menehlyi kutyákkal sem tudok mit kezdnei (nem is célom) valamint nem vennék magamhoz soha szánalomból beteg vagy nagytestű kutyát,de a csivimnek mindent megadok! Egy állat legyen az kutya, macska, papagáj bizony sok pénzbe van,és aki nem hajlandó az állatra költeni annak bizony nem való!!! Sajnos az értelmetlen szaporítás miatt és az emberek tudatalnsága miatt tart itt ez az ország...Pedig még Gandhi is megmondta, hogy egy ország jelleme az állatok iránti szeretetben és törődésben nyilvánul meg. Magyarország súlyosan le van maradva....!!!

Egy jó pont talán, hogy már a mikrochip kötelező,de ez nem elég...! Az ivartalanításon van a hangsúly! És én személy szerint egy "kutya kommandót" vezetnék be akik minden megyében minden városban és kis faluban ellenőriznék a kutyákat és ahol rossz körülmények között van kutya attól elvennék és jól megbűntetnék vagy ami még jobb éheztetnék hogy élje át amit a kutya...

Az embereket szigorral lehetne csak rávenni a felelős állattartásra,mert itt a szép szó nem segít..élő példa a sok kutya akiknek nincs gazdájuk és magányosak..vagy embertelen körülmények között vannak és így élik le az életüket...

Már alíg várom hogy bevezessék a kötelező ivartalaníátst (a macskákra is) és akkor végre megszűnik a kutyaáradat! Csak az tartson kutyát akinek van pénze, mert ez máshogy nem működik. A másik az idő...aki dolgozik napi 8-10 órákat szintén nem tanácsos ha kutyát tart,mert azt az állat sinyli meg kezelhetetlen lesz és utána jön az elajándékozás vagy a menhely...Ez megint egy undorító dolog! Nagyon örülök, hogy kiírtad ezt a kérdést és megosztottad a gondolataidat!:) Több ilyen ember kéne mint te! 23/L :)

2013. ápr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Ne sopánkodj, tégy ellene. Világosítsd fel ismerőseidet, segíts menhelyeken, ha tudsz, ideiglenesezz. Azért arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy aki nem dolgozik napi 8 órában, hogy tartja el a kutyáját. Vagy apuci pénzeli, hogy ő az egész napot a kiskutyájával tölthesse, vagy otthon fogad kuncsaftokat...
2013. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!