Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja az embereknek?

Mi baja az embereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanra jutottam el arra a pontra,hogy teljesen kétségbe vagyok esve,a magyar kutyatartást illetően.Sajnos feltévedtem az expresszre,és halomszám jöttek a kutyás hirdetések,persze 8 hetes kor előtt vihető,nem törzskönyves,de ennek ellenére persze faj(!)tiszta és stb.


Miért dőlnek be ezeknek az emberek??

Nem azért veszünk kutyát,hogy szeressük és a tőlünk telhető legjobb minőségben felneveljük?

Ő a társunk/gyerekünk/barátunk lesz,akkor miért nem érdemli meg azt a színvonalat,amit magunknak vagy a gyerekeinknek is megadunk?


Már maga a vásárlás menete,vagy a "Honnan vegyünk kiskutyát?" kérdés...Szaporítók,szomszédban lefialt a morzsi kutya,igaz,hogy beteges,dehát csak nem lesz baja a kicsiknek.Ha egy icipicit is hasonlít vmelyik fajta kutyára,máris úgy adják el,hogy fajtatiszta."Fajtiszta".

Miért ilyen buták az emberek?

Miért nem lehet körültekintően vásárolni?

Ha meg már megvettem a 20ezres fajtiszta,gyönyörű szülőktől,egészséges,játékos,(melyik kutya nem játékos?)kutyákat...akkor miért unom meg 2 év múlva,amikor felnő és nem is hasonlít arra a fajtára?


Az eszem megáll...


Az etetését miért nem lehet rendesen csinálni?

Miért vesznek az emberek sz@r kaját a kutyának?

Ők miért nem a legsz@rabb dolgokat veszik maguknak a boltból?


Én nem azt mondom,hogy mindenki etessen Acanával,még ha a fűtésszámlája is megy rá,de azért vannak elérhető áron,olyan kaják amik normálisak...


Mi lesz így a jövőben??


2013. ápr. 1. 17:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Nekem utoljára az fájdította nagyon a szívem, amikor az áruházban a pénztárnál egy férfi előttünk sok tízezer forintért vásárolt, minden termékből a legszínvonalasabbat, legdrágábbat vette. Kivéve a kutyatápból... A sok tízezer forinton belül 1500 ft-ot nem sajnált egy 10 vagy 15 kilós gazdaságos tápért. Nem értem.
2013. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
utolsó, te miért kukkolsz?:D talán nem kéne ennyit foglalkoznod azzal, hogy ki mit vásárol, mire költi a pénzét. valószínűleg fogalmad sincs, miért vette azt a tápot. lehet, hogy nem tudja, hogy nem egészséges, lehet azért vette, mert a kutyus kedvence és csak jót akart. lehet, hogy senki nem tájékoztatta arról, hogy minőségibb táppal kéne etetnie. nem védeni akarom, de nem bírom az ilyen mindenki életébe beleszólok típusú embereket. neked egyértelműnek tűnik, hogy spórolni akar a kutyán, de gondolj már bele, hogy minden ember más és ha nem ismered, fogalmad sem lehet arról, hogy benne mi játszódik le. bocsánat a hosszú hozzászólásért, csak ahogy már írtam, elegem van ebből a támadó hozzáállásból.
2013. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,örülök,hogy vannak (és remélem egyre többen) normális kutya/állattartók!


Én minden hónapban támogatom valamelyik alapítvány munkáját egy bizonyos összeggel!(Mikor mennyi van)

Ezen kívül menhelyről fogadtunk örökbe egy kutyust!

Részt vettem a november 24-i felvonuláson a fővárosban,ahol az állatok jogaiért tüntettek és követelték az állatvédelmi törvények szigorítását.

Ezen kívül,ha marad nálam táp,vagy bármi olyanra bukkanok,ami hasznos lehet egy menhelyen,akkor elküldöm nekik!


Én nem csak itthon ülök és siránkozok,kedves válaszoló.Csak amíg én ezeket megteszem,addig sokan csak megvonják a vállukat,hogy "ez van,ezt eddig is tudtuk,majd lesz vmi..." És emiatt tartunk itt...Magyarországon mindenki a másikra vár,hogy majd csinál vmit...

2013. ápr. 1. 20:07
 14/17 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Amikor nézem az amerikai állatmentős filmeket, és látom hogy milyen szép menhelyeik vannak, úgy irigykedem (persze, nagyon örülök neki hogy ez ott így van, nem is akarom hogy másképp legyen). És amikor bekerül egy sérült vagy megkínzott kutyus, akkor bemondják hogy a szervezet nonprofit szervezet, de a lakossági adományoknak köszönhetően meg tudja menteni például az ilyen állatokat is, szakértő személyzete van...

Szerintem ilyen szép menhely Magyarországon sajnos sosem lesz...

2013. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én pl már nem is tudom,hogy a boltok saját gagyi minőségű termékein túl milyen márkák vannak.Mindenből kizárólag a legolcsóbbra ha kerül már jó.A kutyák jelenleg susát és acanát esznek,de ha a pedigrét tudom megvenni,akkor azt fognak kapni.Ettől még lehessen kutyám,hogy nem 1500ft/kg-ért veszem a kajájukat.Basszus,magunknak nem veszem ennyiért a húst.Nem olyan távoli múltban,még simán felnőtt pár kutyám,meg gondolom másé is itthon kreált,nem feltétlenül hús alapú(az is került bele)kaján.Ne csak a kutyatartáson lássátok a különbséget,hazánk meg a nyugat között.Az alap életszínvonal van a béka segge alatt.De egy kutya nem csak a jó kajától lesz boldog.
2013. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ezt úgy nem szeretem,hogy a kilós árára vezetik vissza a drágaságát egy tápnak.Egész zacskóval kell venni,akkor nem jön ki 1500/kg.Ha a saját tápomat kiszámolom,amennyiért vettem,kilóra...akkor nincs egy ezres:)

Acana 18kg 17ezer ft.

944/kg,ha így számoljuk.Az csak nem 1500....


Minél kisebb kiszerelés,annál drágább arányaiban,de ezt gondolom nem én mondom először.

2013. ápr. 1. 20:43
 17/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem mindenki tekinti a kutyát családtagnak és ezt el kell fogadni. Nekünk is volt kinti kutyánk, akit szerettünk és megsirattunk, amikor elpusztult, de nem tekintettük igazán családtagnak. Ezzel nincs is gond. A mostani kutyánkat meg kifejezetten azért vettük, hogy az életünk része legyen, tudatosan sokat foglalkozunk vele. Egy telepen egy házőrző valószínűleg nem acana tápot fog kapni, és a nagymama csöpi tacskója sem.
2013. ápr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!