Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen bunkó sok önkéntes...

Miért ilyen bunkó sok önkéntes az állatmenhelyeknél?

Figyelt kérdés

Párommal ma sétáltunk egyet az erdőben, és találtunk egy kicsi elhagyatott Golden Retriever kölyköt, csupa sár volt, fázott, és sovány volt.

Azonnal felkaptuk, és futottunk haza. Megetettük, megmosdattuk, most egy felmelegített törölközővel betakartuk, valamelyest jól van. Mivel nem értünk sajnos a kutyatartáshoz ezért írtam egy fórumra, ahol állatmenhelyek és önkéntesek vannak.


És itt nagyon meglepődtem attól, ami fogadott.


Szabályosan leb*sztak (elnézést), szidtak engem kb másfél óráig, hogy új gazda találása, vagy a régi felkutatása nem úgy megy ahogy én azt elképzelem, és nehogy azt higgyem, hogy náluk van üres hely. Főleg egy 24 éves csaj osztotta az észt, hogy az önkéntesek ezt ingyen csinálják, meg a szabadidejükben stb stb.

Erre besokalltam. Beírtam, hogy ritka bunkók, és ők vállalták el az önkénteskedést, tudva nagyon jól, hogy semennyit nem fognak érte kapni, és hogy nincs joguk ezzel takarózni, meg ezt mások képébe törölni. Mondtam, hogy álszent az összes, mert mindíg hangsúlyozzák mindenhol, hogy a legkisebb segítség is fontos, de amikor jönne a segítség, akkor komótosan sz*rnak rá.


Erre kitiltottak a fórumról.


Felhívtam egy ismerősömet akinek van kutyája és ért hozzá, ő befogadta a kiskutyust.


Tudom, hogy húsvét hétfő van, na de akkor is. Ilyen bunkó beképzelt bagázst még életembe nem láttam, de arra lennék kíváncsi, hogy MIÉRT ilyenek?


Miért ilyen álszentek? (tisztelet a kivételnek)


Vagy csak én tapasztaltam hasonlót? Mással nem fordult elő ilyen?



2013. ápr. 1. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egy kalap alá venni mindenkit. Sajnos, vannak, akiknek az az álláspontja, aki talál kutyát, elvárható tőle, hogy tartsa és gazdát keressen neki, hiszen sokan így tesznek.A férőhely valóban kritikus mindenhol.
2013. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem személyszerint rád haragudnak, hanem a felelőtlen emberekre, úgy általában. Aki kicsit is mozog ilyen körökben, az tudja, hogy kiborító ami megy manapság...erdő szélén kocsiból kidobott kölyökkutyák, megunt öreg állatok, dögkútba bedobált élő állatok, rossz helyről elkobzottak, a nyakukba belenőve a lánc/madzag, stb... És mindenki tőlük várja a segítséget, pedig ők se tudnak sokkal többet tenni, ha mondjuk teltház van a menhelyen. Kiborító ez a tehetetlenség :( De igazad van, nem rájuk kéne dühösnek lenniük, te legalább tettél vmit..
2013. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*illetve nem rád
2013. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a megtévesztő pl a fb-os állatmentő oldalakon, hogy több ezer tagjuk van, az ember azt hiszi, hogy ez a sok tag tényleg valamennyire benne van aktívan is a mentésben. Közben 20-30emberből áll az egész. Nem így kéne magukat megjeleníteni, hanem külön venni a "követőket" és külön az aktív tagokat. Én is jártam úgy, hogy írtam egy több ezres állatmentő oldalnak és választ sem kaptam. Nem értem miért kellett nekik így beszélni veled, inkább meg kellett volna köszönni, hogy hazavitted a kutyát.
2013. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon rendes volt amit tettél, ne törődj vele. Én is állatmentő vagyok, de nem szervezetnél, hanem saját pénzen, befogom, tovább adom, így segítek. És nagyon sokat. Viszont én is azt pártolom hogy mindenki állatmentőktől fogadjon örökbe állatot, én viszont mégsem teszem. Életemben összesen egyszer mentem el egy állatmenhelyre, és soha többet. Azt hittem ez azért lesz mert annyira sajnálom majd akiket otthagyok. De nem így történt. A leismertebb állatmenhely Magyarországon meghirdette hogy Yorkshire terrier szaporítót fogtak el, és nagyon sok kutyát hoztak el tőle, akik gazdit keresnek. Hihetetlen boldogság tört ki rajtam, közben nagyon sajnáltam őket, de tudtam hogy már jó helyen vannak. Egész életemben erre a pillanatra vártam, hogy habár megtehetném hogy egy neves tenyésztőtől veszek egyet, mégis én örökbe fogadni szerettem volna, hogy ezzel is segítsek, annak a kutyának akit befogadok, és annak aki a helyére kerül. Rögtön felkerekedtem, alig vártam hogy odaérjek. 2 órába tellett, mert nagyon kiesik a város kívülre és senki sem tudta hogy hol van. Nagy nehezen odataláltam. Leparkoltam, elindultam a kapu felé. Bejutottam. Kifejezetten jó körülmények között találtam mindenféle állatot, a lótól elkezdve a kutyán keresztül mindent. Láttam hogy mindannyian boldogok. Rögtön megkönnyebbültem. Erre megláttam néhány embert akik ott dolgoztak. Odamentem hozzájuk, hogy azért jöttem, mert láttam a honlapjukon hogy megérkeztek 2 hete a yorkik. Hát nem az fogadott amire számítottam, hogy örülnek majd nekem. A nő, ennek az állatmenhelynek a vezetője, szó szerint leb*aszott, hogy már csak 1 db yorki van, annak is ez meg az a baja, hiába mondtam hogy nekem ő tökéletes lenne, elkezdett ordibálni, hogy persze, mindenkinek csak a divatkutya kell, hát ő oda nem adja, jöjjek vissza hétvégén. És rámutatott egy körübelül 60 kilós, 3 lábú kutyára, aki egy körübelül 10 éves kan volt, hogy miért nem viszem el ezt, ez nem kell mi, csak a divatkutya?! Köpni nyelni nem tudtam, 60 nm-en lakom a 10-en egy panelban...Azonnal sarkon fordultam, és többet be nem tettem a lábamat. Azóta van egy neves kennelből egy Yorkshire terrier szukám, aki 8 hetesen került hozzám, és még kiállításon is voltam vele. Nem tudom hogy miért ilyenek, de nekem betették a kaput. Biztos jót akarnak, és én továbbra is azt hirdetem, hogy onnan fogadjanak örökbe, csak hogy egyszerre 2 kutyát mentsenek meg, de én többet nem, nekem fog almom születni a kutyámtól, még sem reklámozom, csak a menhelyeket, de többet én nem megyek.
2013. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egyébként melyik ez az oldal, megnézném.
2013. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Nem személyszerint rád haragudnak, hanem a felelőtlen emberekre, úgy általában."


Én is haragszok rájuk, de nem a jót akarón kell kitölteni a mérgüket. Az pedig mindennek a teteje volt, amikor a képembe törölték, hogy ők ezt ingyen csinálják, így ne ugassak be. Aki önkéntesnek állt, az tudja (remélem) mivel jár ez.

A poén az, hogy ahogy elnéztem a kitiltás előtt a fórumot, majdnem mindenkivel ezt csinálták...ha tápot akart valaki adományozni, akkor alpári stílusban leosztották, hogy mit képzel, hát a benzin drágább...arra meg már nem is válaszoltak, ha valaki beírta, hogy szívesen elviszi.

2013. ápr. 1. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Az önkéntes meló nem azt jelenti,hogy ingyen.A legtöbb esetben nagyon sok megy saját zsebből,akkor is ha szervezetnek segítesz.A menhelyek zsúfoltak és várólistásak.Persze vannak,akik leteszik a kapuba a kölyköt.Akkor még tovább kell másoknak várni.Ráadásul a törvényeket be kell tartani,2 hétig várni kell,míg kiadhatják a kutyát.Ráadásul addig el kell különíteni meg oltani.Iszonyat sok a kutya és nincs hova tenni,nincs miből ellátni.Elkeserítően nehéz.A felelősség a gazdáé.Lehet nem jó a stilus,de a hülye gazdát kellene fejbe vágni,nem egymást.
2013. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!