Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg Magyarországon mi a...

Jelenleg Magyarországon mi a 10 legnépszerűbb kutyafajta?

Figyelt kérdés

Csak érdekességből kérdezem.

A válaszokat úgy is meg lehet adni, hogy 1-10 ig lista szerűen. :)

Mennyit változott a kutyatartás az elmúlt 10 évben?

Szerintem sok fajtatiszta kutya úgymond "eltűnt a süllyesztőben,és helyette új fajták, vagy Magyarországon még ismeretlen fajták léptek a helyükre.

Minden válasz érdekel! :)


2013. ápr. 2. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én csak az alapján, hogy itt meg az utcán mit látok a magyar vizslát mondanám, a staffordshire terriert meg a pitbullt(bár azt ritkábban látok). Aztán a kicsik közül a pomerániai törpespicc, a bichon, a yorkie. És mostanában elég sok argentin dogot látok.
2013. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül ebben a sorrendben:

1. amstaff / pit

2. yorkie

3. westie

4. bichon

5. magyar vizsla

6. labrador

7. golden

8. németjuhász

9. francia bulldog

10. csivava


10 évvel ezelőtt a németjuhászok szintén rengetegen voltak, akkoriban még elég sok volt a roti és a dobermann is, bár már szerintem akkor lassan már leáldozóban voltak. A kuvasz is népszerű volt, puli szintén. Akkor még a kis törpe terroristák nem voltak többségben, amit ma már sajnos nem lehet elmondani :(

2013. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

1. német juhászkutya

2. yorkshire terrier

3. francia buldog

4. angol buldog

5. magyar vizsla

6. amerikai staffordshire terrier

7. mopsz

8. bitchon havanese

9. west highland white terrier

10. golden retriever

2013. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

enyém se feltétlenül sorrendben lesz, de szerintem:

1.staffi és annak keverékei (hirtelen mindenki baromi profinak érzi magát a kutyanevelésben és azt hiszi egy ilyen kutyától kemény lesz...)

2, yorkik

3, bichon

4, goldik

5, franciabulldog

6, csivava

7, beagle (elég felkapott lett)

8, vizsla

9, mopsz

10, németjuhász és annak keverékei


én a környékünkön ezekből láttam sokat, meg amíg rendelőben voltam asszisztensi gyakorlaton, akkor is inkább ezek fordultak meg. és nem bp:)

2013. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Tényleg a beagle kimaradt...ő a 10+1 ráaadás :D
2013. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ha fajtákról beszélünk (és nem fajtajellegű keverékekről) akkor pontos választ a MEOE adhatna a kiadott törzskönyvek alapján.


a fajtajellegű kutyák népszerűsége viszont a kutyafuttatókon meg a gyakoris kérdésekből is mérhető. sorrend nélkül:


- staffordshire (jellegűek)

- yorki (jellegűek)

- bichonok (-ra hasonlító kutyák)

- retriever (jellegűek)

- német juhászkutya (-II-)

- beagle (-II-)

- buldog (-II-)

- kaukázusi (-II-)

- spániel (-II-)

- csivava (-II-)


de listásak lehet még a vizslafélék is, és az egyéb szobakutyafélék.

2013. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddígi válaszokat/válaszaitokat :)

Jöhetnek még:)

Én is hasonlóan gondolom, mint ti,íme az én meglátásom, az én listám:

1. Amerikai staffordshire terrier

2. Pittbull

3. Yorki

4. Bichonok

5. Csivava

6. Francia bulldog

7. Mopsz

8. Beagle

9. Tacskó (és ennek keverékei)

10.Golden retriver

2013. ápr. 2. 13:01
 8/14 A kérdező kommentje:

Furcsának vélem, hogy mindenki a staffot írta ki elsőnek színte..Mitől ilyen népszerű egy nagytestű kutya?

Én részemről soha nem tartanék nagytestű kutyát...pláne nem olyat amit erősen kell megnevelni stb...

Mi vezeihethetett ahhoz, hogy manapság szinte már a csapból is ez a "lavórfejű" (elnézést ha valakit megbántottam) kutyafajta folyik...?

Szomorú, hogy sokan csak "házőrzőnek" használják a kutyát, nem törődnek vele...Ez főleg a nagytestű kutyákra igaz...:/ Ennek ellenére sokan tartanak keverék kutyákat is, amiben csak egy a rossz...hogy ezek a kutyák általában embertelen körülmények között vannak tartava sokan még oltást és rendes kutyatápot nem láttak és magányosan búslakodnak egyész nap a kertben...

2013. ápr. 2. 13:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan (tisztelet a kivételnek) farok hosszabbításként tartanak amstaffokat, meg pitbullokat. Sokan nem tudják megnevelni, maximum erőszakkal, de ahogy figyelni szoktam a környéken tényleg csak menőzésből tartják. Azt hiszik ettől keményebbek lesznek, sokszor ez a helyzet. Nyilván nem mindenkinél, és tényleg tisztelet a kivételnek. Nekem tetszenek, nincs gondom velük, de nem mindenkinek való.
2013. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért van annyi amstaff, mert akinek az izmos, nagy fejű kutyák tetszenek azoknak csőlátása van és csak az lebeg a szemük előtt, hogy amstaff amstaff amstaff, pedig lehetne helyette argentin dogot, cane corsot, kanári szigetekit, amerikai bulldogot is venni például, de ezek eszükbe sem jutnak. Na meg persze amstaffot a legkönnyebb szerezni, minden sarkon megkaphatod már kb 10 ezerért is. Sajnos a nevelésükhöz nem értenek, sok amstaff gazdi úgy van vele, hogy csak veréssel lehet nevelni, mert csak abból ért (sajnos pont ezzel rontják el) és nem értik, hogy hiába verik a kutya csak nem "javul". Akinek van ezt a szemléletet adja tovább az ismerőseinek akik ilyen kutyát vesznek és csak terjed ez a hülyeség és sajnos odáig már nem jutnak el, hogy ténylegesen nevelni kellene (tisztelet a kivételnek). Az ilyen emberek miatt van olyan rossz híre a fajtának. Egyébként én szeretem őket, tetszenek is nagyon, de nem kellene, mert mindenkinek ilyen van. Én inkább kanári szigetekit vettem, bár ott vagyok ahol a part szakad, mert mindenki azt kérdezi, hogy hogy lett ekkora ez az amstaff, mivel etetem, meg hogy edzem? :D Ja és én lány vagyok és nem farok hosszabbításnak vettem :D
2013. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!