Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg Magyarországon mi a...

Jelenleg Magyarországon mi a 10 legnépszerűbb kutyafajta?

Figyelt kérdés

Csak érdekességből kérdezem.

A válaszokat úgy is meg lehet adni, hogy 1-10 ig lista szerűen. :)

Mennyit változott a kutyatartás az elmúlt 10 évben?

Szerintem sok fajtatiszta kutya úgymond "eltűnt a süllyesztőben,és helyette új fajták, vagy Magyarországon még ismeretlen fajták léptek a helyükre.

Minden válasz érdekel! :)


2013. ápr. 2. 11:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ízlések és pofonok... nekünk vannak pitjeink, sportolunk velük, nagyon jó kutyák.


mivel vannak ilyen típusú kutyáink fb-on mindenféle pites-staffordos közösségbe meghívnak, eljárunk súlyhúzó versenyekre, így mondhatni, hogy van némi rálátásom erre a társadalmi rétegre. tapasztalataim alapján a bull-típusú kutyák tartói valami ilyesmi arányban csoportosíthatók:


40% "merazolyankemény" f@szhosszabbító (főleg keverék kutyák, esetleg kis százalékban tiszta vérű pitek)

40% "merazolyanaranyos és olyanamilyenrenevelem" az előbbi ellentéte, de gyakorlatilag csak egy kicsit jobb annál (szinte kizárólag keverékek)

10% kiállítási és tenyésztési célok (kizárólag fajtatiszta staffordok)

10% sport (és esetleg sporcélú tenyésztési) célok (általában pitek, de akadnak staffordok is, java részük fajtatiszta)

2013. ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én nem M-o. legnépszerűbb, hanem a környéken lévő legnépszerűbb kutya fajtákat írtam fel :)


1.Bichonok

2.Yorki

3.Tacskó és keverékei

4.Palota pincsi és keverékei

5.Német juhász

6.Bulldog(francia és angol)

7.Magyar Vizsla

8.Golden retriver

9.Spániel

10.Amstaff

2013. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#10!

Nyilván nem rád értettem a 'farok hosszabbítást' :) ezért is írtam hogy tisztelet a kivételnek. De nagy átlagban viszont tényleg így van.

2013. ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
1.Labrador 2.német juhász 3.berni pásztor 4.német vizsla 5.Angol bulldog 6.Ausztrált juhászkutya 7.Újfunlandi 8.Boxer 9.Border Colie 10.Beagle
2013. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!