Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és cica összeszoktatása?...

Kutya és cica összeszoktatása? Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kan kutyán,és most lett e gy kiscicánk is.

Hogy szoktassuk őket össze?Kb mennyiidő míg felügyelet nélkül hagyhatom őket?


2013. ápr. 2. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. Az egyik kutyám nagyon jól nevelt, egy szóval le tudtam tiltani az új kiscicáról, onnantól már csak akkor kellett rászólni, mikor túl erősen játszott.

Az öreg kutyámnak viszont hetekig folyt a nyála csak attól, hogy meglátta a cicát. Őt pórázra vettük, úgy engedtük oda lassan a cicához, de a macsek meg érezte, hogy gáz van, és menekült, amivel nem javított a helyzeten... Aztán ölbevettük a cicát és odahívtuk az ebet, folyamatosan dicsérve, mikor épp nem habzott a szája :) és rászóltunk, ahányszor kezdte belelovalni magát. Aztán lassacskán a "hadd harapjam meg kicsit" átment "hadd nyálazzam össze kicsit" hozzáállásba. Egyedül hagyni csak akkor mertük, mikor a macska már picit megnőtt és meg tudta védeni magát. (A kutya se nagy, kb. 8-10 kg).

2013. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ, hogy a kutyád mennyire van szocializálva és hogyan fog egyáltalán reagálni a macskára. Én úgy csinálnám, hogy fognám a macskát a kezemben és hagynám, hogy a kutyám megszagolja, de nem tartanám túl magasra a macskát, hanem úgy, hogy a kutya kényelmesen elérje. Ha a kutya érdeklődő és nem lesz túl izgatott, nem mutat semmiféle agressziót akkor letenném a macskát a földre.Ha nyugodt a kutya folyamatosan dicsérném , ha túl szeleburdi, szólnék neki, hogy "szépen" ( persze az én kutyám tudja mit jelent a szépen szó), nehogy véletlenül rálépjen, ha túl erősen bökdösné, vagy harapdálná vagy bármi ilyet csinálna vele akkor mondanám, hogy nem. Az a lényeg szerintem, hogy a macskát jó dolgokhoz kapcsolja. Viszont ha esetleg a macska félelemből megkarmolja akkor ki tudja mit vált ki belőle. Nyugodt szívvel csak akkor kezdenék neki az összeszoktatásnak, ha tudom, hogy a kutyám mindenféle helyzetben tudom irányítani.
2013. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A kutyám általában halgat rám.Megpróbálom.: )
2013. ápr. 2. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!