Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a hisztiz...

Hogyan szoktassam le a hisztizésről?

Figyelt kérdés

Van egy szuka kutyám, és le szeretném majd vizsgáztatni. Csak egy sima engedelmességi vizsga kellene. A kutyával sokat tudok foglalkozni, mert vele dolgozok, de sajnos kutya suliba nem tudok elmenni, mert nincsen időm. 24/24- be járunk.

Az a problémám, amikor gyakorlok vele ( ül, áll, fekszik stb ) egy idő után behisztizik. Ugatni kezd, ágaskodik, és a földhöz veri magát. Rászólok, megrángatom a nyakát de nem érdekli. Neki egy a lényeg, hogy ne kelljen dolgozni.

Mit javasoltok? Volt már valakinek hasonló tapasztalata?



2013. ápr. 3. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet hogy nem dícséred eleget ezért a munka nem túl élvezetes neki?
2013. ápr. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
52%
Valamit láthatóan nagyon elszúrsz, ha a kutya ennyire gyűlöl dolgozni. Erre nem megoldás, hogy megrángatod, sőt, azt is el tudom képzelni, hogy ezzel a hozzáállással jutottatok idáig - ne haragudj, de ha nem tennéd elég érdekessé a tanulást, majd mikor nincs kedvem, megrángatnál, hát dolgozna veled a fene. Kicsit a másik irányból kéne közelíteni, pozitív megerősítéssel.
2013. ápr. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Mert nem jól próbálod kezelni a dolgokat.

A megrázást, fegyelmezést akkor kell alkalmazni ha a kutya kihív téged, azt is pofátlanul.

Ezt érezni kell hogy mikor mennyit engedhetsz meg neki.

Mindig dicsérni kell, a kutya éreztetni fogja előbb utóbb hogy most már szeretné ha szórakoznánk inkább és örülni fog ha tudja hogy megérted a kommunikációját (valószínűleg ez csúszott el nálatok).

Ha evvel az idővel visszaél, ő akarja megmondani meddig van játék, nem hajlandó leállni, akkor rászólsz,fölé magasodsz,felemeled a hangod, megfogod a nyakát és úgy szólsz rá, lenyomod a földre és rászólsz, durván lenyomod és leüvöltöd, abba hagyod az egészet és levegőnek nézed egy darabig, ezekkel lehet operálni attól függően hogy mennyire hív ki a kutya.

Pl egy játékos makacsságnál ahol a kutya is tudja hogy rosszat csinál de mosolyogva próbálgatja a határaid, ott finom rászólsz ha ez nem akkor határozottan lekiabálod de nem emelsz rá kezet. Kézzel megszorítani akkor kell ha érzed hogy kezd kihívni téged, nem tisztel eléggé, olyankor célszerű egy darabig levegőnek nézni a kutyát.

De mindig az legyen a vége hogy odahívod a kutyát magadhoz megsimogatod röviden és határozottan, hogy azért érezze hogy szereted, de viselkedjen.

2013. ápr. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon köszönöm! Megfogalmaztad ami nekem nem jött a számra. Igen ez a kutya kihív. Próbálgatja a határait, és ha ráüvöltök vigyorog.

Dicséfetről: minden feledat után megy a dicséret, és csóválja a farkát amikor végre hajtja a feladatot. Csak pár perc múlva kezd el hisztizni. Igazi szőke. Amúgy otthon is mindig azt csinálja amit nem szabad. Pedig tudja, hogy kap az ásásért, de már csak azért is.

2013. ápr. 3. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló gondom van nekem is, én a formálásos klikkerezésnél szúrtam el valamit egyszer csak, aztán mivel nem tudtam megoldani, belevittük más tanításos szitukba is. De az én kutyám általában akkor hisztizik, ha valami nem egyértelmű neki, nem tudja pontosan, hogy mit várok tőle.

Szóval én egyértelműen azt látom rajta, hogy frusztrált, nem azt, hogy szemtelen.

Amúgy meg szerintem a legjobbegoldásberre az ignorálás. Ha rákezd, simán fordíts hátat és hagyd ott. Akkor nincs több tanulás, lehet hazamenni.

Vagy még az lehet megoldás, hogy ha tudod, hogy kb. Mennyi idő után kezd hisztizni, akkor figyelj, hogy még ez előtt hagyd abba a gyakorlást egy nagy dícsérettel és nagy játékkal.

Az a baj, hogy ha elkezd hisztizni te ideges leszel, már nem tudsz többet jól motiválni, ettől ő meg még frusztáltabb lesz, te mèg idegesebb és nem sikerélménnyel lesz vége a tanulásnak, ez meg elveszi a kedvét az egésztől...

2013. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi ari vagy! :-)

Ám megfigyeltem, hogy amikor a láb mellett kéne jönnie, az nem fekszik nála. Mivel a szabadon való láb melletti követést el kéne kezdenem gyakorolni vele, először csak pórázról tudom ezt neki tanítani. Viszont ahogy elkezdem ezt játékot, pár másodperc múlva már kiabál, csóválja a farkát. Mintha üvöltözne velem, hogy menjek a fenébe. :-D Na és ha továbbra is ezt gyakorlom vele, akkor veszi elő a tőbbi trükjeit. ( ágaskodik, földhöz vágja magát )

Viszont egyáltalán nem vagyok mérges, sőt! Úgy kell magam - de nagyon visszafognom -, hogy ne röhögjem szét magam. :-D

2013. ápr. 3. 10:52
 7/10 A kérdező kommentje:

Hármas válaszoló. Kipróbáltam amit javasoltál. Ééééés teljesen bejött a dolog. Nem rég kimentem vele, és amikor rákezdett a hisztire, először csak ráüvöltöttem, de nem hagyta abba. Ezért megragadtam a grabancát, és lenyomtam a földre. Utána mentünk tovább, és szépen jött láb mellett, a következő hisztiig. De miután megint lenyomtam, és utána szépen dolgozott, utána megdicsértem, és játszottunk. :-)

És nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek! :-)

2013. ápr. 3. 11:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülök hogy bevált, de akkor miért is vagyok lepontozva kedves többiek?:)
2013. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na azt én se értem miért pontoztak le. Én azért nyomtam egy zöldet neked.
2013. ápr. 3. 15:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindannyian le lettünk pontozva.
2013. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!