Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a hisztiz...

Hogyan szoktassam le a hisztizésről?

Figyelt kérdés
Két és fél éves lányom van körülbelül egy hónapja kezdett minden kis csip csup dologért hisztizni. Ami abban nyilvánul meg hogy hasra vágja magát ahol van és sűrűn még sírás is párosul mellé. mit tegyek?
2008. máj. 18. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most van az "én akarom", "kell", "enyém" korszakban. Kzeld úgy, mintha már nagylány lenne, beszélj úgy vele mint egy felnőttel. Nekem az vált be, hogy egyenlően kezeltem őt, és nem kislánynak tekintettem.
2008. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igaza van az első válaszolónak. Amikor elkezd hisztizni, magyarázd el neki nyugodt hangon, miért nem lehet azt a dolgot megvenni/csinálni/stb, és utána hagyd ott elmélkedni. Ha nem figyelsz rá, abba fogja hagyni. Azzal ne foglalkozz, hogy más mit szól hozzá, azért ne kapd föl a földről. Az általában igaz, ha időben elkezded, hogy ahány éves a gyerek, annyi idő alatt (percben) megnyugszik magától. És a büntetés idejének is ennyinek kell lennie. Pl hisztinél beviszed a szobájába, rázárod az ajtót, a ti esetetekben 2,5 perc múlva kell bemenni hozzá, illetve kiengedni. Akkor elmagyarázod neki, hogy miért kapta a büntit. Ha folytatja a hisztit, jöhet újjabb 2,5 perc. Mindig ölelés legyen a vége, biztosítsd a szeretetedről, és dícsérd meg, hogy abba hagyta a hisztit.

Sok sikert! :o)

2008. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Az én kislányom 5 éves, és még máig is sokszor hisztizik. Nagyon ismerős az eset. Nálunk mindig akkor jött elő a hiszti , amikor közösségben voltunk, boltban, utcán, játszótéren. Eleinte nyugtatgattam, vígasztaltam, de ez nem vált be. Utánna rájöttem, ha ráhagyom a dolgot, hamarabb abbahagyja .Nem foglalkoztam, más mit szól, pedig nagyon szégyeltem magam , eélg sokszor... Amikor hazaértünk, megbeszéltem vele a dolgot, és megvontam tőle valami olyan dolgot, amit nagyon szeret. Pl. aznap nem kapott finomságot, nem nézhette a mesét. Egy idő után rájött a gyerek is, hogy nincs értelme a hisztinek, mert nem ér el vele semmit, lassacskán leszokott róla,már egyre ritkábban fordul elő. Sok türelmet és kitartást kívánok ! Minden jót!

Cicamama

2008. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2%
kétnagy pofon és már kész is!!!!
2008. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
55%
a barátnőm ezt úgy oldotta meg hogy figyelembe sem vette a hisztizést. és amikor a kiscsaj észrevette hogy senki nem kezdi pátyolgatni, nem foglalkoznak vele, saját magától abbahagyta. és ritkultak a hisztik is. persze azért utána szépen megbeszélte vele a problémákat.
2009. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!