Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 örökbe fogadott nagyon...

Van 1 örökbe fogadott nagyon agresszív kutyám ( már 3 szor megkapott ) és most vettem egy kölyök kutyát ( lehet nem kellet volna ). Hogy szoktassam őket össze?

Figyelt kérdés
tényleg a kutya nagyon agresszív vicsorgat az emberre ha eszik stb... a kis kutya nem tud elkapni tőle idegbajt ? attól félek hogy a kis kutya is agresszív lesz hogy terrorba tartja majd a nagy kutya
2013. ápr. 2. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért lesz agresszív a kis kutya mert terrorban tartja a nagy:) Azért, mert a nagy lesz előtte mint követendő példa.


Az agresszív kutyákkal nagyon óvatosan kell bánni (bár abból amit leírtál én inkább territoriális viselkedésnek gondolom, nem agresszívnak), szakember segítségét kell kérni mert komoly baleset is lehet belőle ha hozzá nem értőként próbálsz egy ilyen kutyát megnevelni.

2013. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség volt kölyök kutyát hozni mellé. Nem az idegbajtól félteném a kicsit, hanem attól, hogy széttépi a másik...

Először a másikat kellett volna megnevelni, ha kell kiképző segítségével, de ez így borzasztó nagy felelőtlenség.

2013. ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a nagyot rendbe nem tetted,kár volt a kicsit odavinni.Kb életveszélyben van veled együtt,ha nem jól csinálod.Pedig úgy tűnik nagyon nem jól csinálod.Falkavezérségre keress rá,olvass róla,alkalmazd.1-2hét alatt meg lehet csinálni,ha következetes vagy.Addig én nem engedném hozzá a kiskutyát.
2013. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha már megvan a kölyök, akkor legalább úgy egy éves koráig zárt külön őket, ne is maradjanak együtt felügyelet nélkül, külön foglalkozz velük, külön sétáltasd és tanítsd őket, hogy ne tanulja el a viselkedési zavarokat a felnőttől, ne őt tekintse a vezetőnek. A nagyot pedig jó lenne minél hamarabb elkezdeni megfelelően nevelni, akár segítséggel! A kiskutya ugye lakásban van?
2013. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3as olvastam , abban igazatok van hogy nem kellet volna mellé így más területre teszem , de ti így most könnyen beszéltek sztem nem tudjátok elképzelni milyen durván viselkedik ez a kutya abban 100%ig biztos vagyok hogy őt egy szakember se neveli meg velem már jól kijön pl amikor megkapott rászóltam elengedett és elszégyellte magát bebujt a házába 2 napig, olyan mintha nem gondolkodna előre, ha oltás van 4 en kell lefogni a kutyát úgy hogy be van nyugtatózva. Életem legrosszabb döntése volt hogy haza hoztam de azt mondták hogy altatás előtt áll és megsajnáltam már amúgy 11 éves ...
2013. ápr. 2. 19:49
 6/19 A kérdező kommentje:
igen a kis kutya lakásban van !
2013. ápr. 2. 19:50
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy széttépje a kicsit, nehogy összeengedd őket - ha már így alakult...
2013. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 FannaL ***** válasza:

Szóval ez azt jelenti, hogy ő a főnök a háznál. (mármint a kutya)

Ez terület védés.(Kaja is az övé és az udvar az egész ház, avagy az idegenektől félteni kell a házat ha jön valaki(barát akárki) akkor ugat. A kajámat meg nem vehetik el az alárendeltjeim(emberek). A nagy baj az lesz, hogy a kicsi követni fogja a nagy viselkedését.

(Ajánlanék egy sorozatot, engem elvarázsolt a fickó tudása. A csodálatos kutya doki(you tube-on fenn vannak részek). Ott elmagyarázza egy párszor, hogy mi is az a terület védés. )

2013. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem kell ide kutyadoki, főleg azért nem mert az a műsor nagyon felszínesen magyarázza el a dolgokat. Ha a dolgok miértjét keresed és a probléma gyökerét akarod megszüntetni akkor a fószer könyveit olvasd inkább, neten is le lehet tölteni őket, de igazából bármilyen kutyapszichológiával foglalkozó könyvet kinyitsz abban ugyanaz lesz mint amit a Cesar mond.
2013. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 FannaL ***** válasza:
De azért megértettem a felszínes műsorból, hogy mit, vagy milyen energiát nem szabad árasztanom a kutya felé. És tökre érdekes módon a kutyáim azt csinálják amit én akarok és amikor akarom. A kajájukat lenyúlhatom, sőt ha a tál fölött állok akkor még a közelembe sem jönnek, pedig nem seprűvel üldöztem el őket. És az egyik menhelyes.
2013. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!