Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz gazdik! Mesélnétek?

Mopsz gazdik! Mesélnétek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék rá, hogy mennyi idős a kutyusotok, kitől/honnan vettétek?

Milyen az egészségügyi állapota? Milyen a természete? Mennyi foglalkozást igényel? Ti mennyi időt tudtok vele törődni?



2013. ápr. 3. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A kitőlt és honnant nem írhatom hátha reklámnak minősülne,de privátban ha kíváncsi vagy leírhatom.(tenyésztőtől van)

Egészségi állapota remek,eddig 2x volt szemműtétje és egyszer egy oltóanyagra allergiás reakciója.Ja és ételallergiás.

Természetes,túl kedves mindenkivel aki neki szimpatikus,semmi agresszió nincs benne,ha őrültködés van akkor őrült ,ha pihi akkor pihi.

A foglalkozás passz,hogy menyi kell,mert velem egésznap velem van,de szinte csak alszik.A törődés az alap dolog ha állatom van,kutya esetében sétálás,játék és szellemi-fizikai terhelés.De ez egyedfüggő is.Az én mopszim 2,5 éves és nagyon nyugis,szófogadó,de ismerek 5 éves őrültet is aki pörög folyamat.

2013. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már 2 évesa mopszim. Tenyésztőtől...ország másik végéből. :)

Egészségügyi állapota ahhoz képest, hogy tk-s szűrt szülöktől van a nyelőcsöve elég vacak..nagyon apró darabos kaját tud enni mert minden megakad a torkán.. Természete: aránylag kedves jó jelző kutya. Foglalkozás mind játék, séta, ápolás elveszi fél napomat. :) Délután 2től este 10ig együtt vagyunk.


Az orránál a gyürödést tisztítani kell szinte minden nap2x tisztítom. Ezt azért nem szabad elhanyagolni. Szaporítótól nem érdemes venni..Nekem csak a nyelőcsövével/torkával van probléma.. barátnőm szaporítótól vett..szinte 2 hetente orvoshoz futkoznak vele...


Inkább megveszem 70 ezerér vagy többért mint 30ezerér és akk 2 hetente 10-20 ezer ft orvosi költség. :)

2013. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

A barátnőmnek van 2 mopszja.

Az egyiket kapta az exbarátjától,szaporítótól van...3 éves,minden baja van,amit csak el lehet képzelni.

Utána vettek egyet egy tenyésztőtől(nem tudom kitől)de ő nagyon gondosan,körültekintően tenyészt.Minden szűrése megvan a szülőknen,tenyészszemle stb.De ennek a kutyusnak is baj van a szemével,ennek ellenére.Mondjuk a másikhoz képest ez semmi.


Én szeretem őket,mert nagyon aranyosak kedvesek.Viszont maga a mopsz,mint kutyafajta,annyira el lett korcsosítva a tenyésztés során,hogy iszonyat fájdalmakat tudnak megélni,egy-egy betegség kapcsán,és ez csakis a h*lye tenyésztésnek köszönhető.Annyira megrövidítették az orrukat és így nagyon leterhelődnek a légzőszervek,ami komoly "harcot" jelent az állatnak,pusztán a levegővételért.Amikor olyan "cukin" hörög,az teljesen abnormális és iszonyatosan vigyázni kell a melegre is meg arra is,hogy nehogy túlpörgesse magát.


Én sajnálom azt a fajtát,genetikájukból adódóan szenvedés az életük.

2013. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Az én mopszim 6 éves, talált kutyus és 1 éve van velem :)

Az előttem lévő időszakáról nem tudok semmit sem, DE amióta velem van túlvagyunk jónéhány bajon (elég rossz állapotban találtunk rá). Cisztás, daganatos, légcsőszűkületes és megannyi apróság! Ettől függetlenül nem cserélném őt le soha! A legszeretőbb kutyus, rengeteg törődést igényel, ha otthon vagyok folyton a fenekembe lóg :) még mosdóba sem tudok elmenni nélküle :) Egyszerűen imádom! Szégyellem magam, mert kb. 1 hónapja nagyon keveset tartózkodom otthon így mikor haza megyek ugrik az ölembe és annyira izgatott, hogy hihetetlen :) Természete? Teljesen nyugodt kutyus és nagyon alkalmazkodó. Ha én pörgök ő is pörög ha pedig egész nap lustizom természetesen velem együtt lustizik :)

2013. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 5 évet töltötte most. Lekopogom, de semmilyen egészségügyi problámája nincsen ( pindur korában volt egy enyhe szőrtüsző gyulladása, kapott rá gyógyszert és valamilyen lemosóval is kezelnem kellett, de pár nap alatt rendbe jött). Végtelenül kedves, mindenkivel barátságos. Most már inkább alszik egész nap. Ő napközben kint van, este pedig bent alszik velünk, akkor még szokott lenni egy levezető játék bent, meg napközben, ha éppen nem alszik,akkor kicsit labdázunk, de nagyon nem lehet leterhelni, mert gyorsan kifullad. Én ebbe a fajtába beleszerettem.

Amúgy mi egy olyan tenyésztőtől vettük, akinek a hivatalos tenyészete a yorki és a mopszok csak kedvtelésből vannak, de nagyon szép egészséges kutyáik voltak csak és tényleg rendben van. Még a hasa sem ment soha.

2013. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!