Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely oldalán "csak a...

Menhely oldalán "csak a fajtához értő gazdik jelentkezését várják" ha még nem volt olyan fajtám nem is fogadhatom örökbe az adott kutyát?

Figyelt kérdés

Nézegettem több menhely és a fajtamentők oldalát.Ha pit bull,amstaff,argentín dog szóval ezeket az erősebb fajtákat nézegettem és a felső mondat oda volt írva hozzájuk..

Megértem,hogy nem akarják rossz kézbe adni,csak engem elriasztanak egy kicsit az örökbefogadástól pl nekem mondjuk tetszik egy argentín dog,de még nem volt ilyenem,de kutyás múltal rendelkezek,értek a kutyákhoz + kutyasuliba is vinném akkor örökbe adnák nekem??


egyenlőre nem tervezek örökbe fogadni kutyust,csak kb 3 év múlva amikor is külön költözök a szüleimtől és pénzem is lesz rá,van egy kistestű kutyám jó nevelést kap,barátságos és jól szocializált..


Erősebb fajtát szeretnék következőleg mindenképpen,régóta szeretnék egy staffordshire terriert,de a szüleim annó amikor 10 éves voltam nem engedtek meg egy ilyen fajtát(jobb is volt,hisz elég gyerek voltam tuti nem tudtam volna megnevelni)



Illetve sok helyen olyat is olvastam,hogy gazdi jelölteket várnak és majd kiválasztják azt akihez véglegesen kerül.

Mennyi az az idő amíg pár gazdi jelöltből kiválasztják a véglegest? Mi alapján válasszák ki??


bocsi a sok kérdésért,de még mentett kutyusom nem volt és következőleg egy menhelyit szeretnék örökbe fogadni:)


2013. ápr. 2. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen mentett kutyáknál általában vannak némi viselkedési problémák. Egy pincsi, vagy kedves kis kutyával való együttélés még nem azt jelenti, az adott egyedhez elég lenne a leendő gazda tudása. Azért hidd el, ha jelentkeznél valamelyik kutyára örökbefogadóként, alaposan megismernének, mielőtt eltanácsolnának.
2013. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt még ilyen fajtád vagy legalább hasonló akkor szerintem biztosan nem kapsz kutyát, mert nagy valószínűséggel vissza kerülne hozzájuk. Az, hogy jársz vele kutyasuliba egy dolog, a legtöbb kutyasuli szinte semmit sem ér, ha meg találsz jó kutyasulit akkor is csak hetente kb 2 alkalommal van foglalkozás (ebben nem vagyok biztos, nem akarok hülyeséget mondani), de a többi napon mit kezdesz vele, főleg az elején? Ráadásul menhelyen több éves mindenféle problémával küzdő kutyák vannak, sok embernek az is kihívás, hogy kölyök korától megneveljen egy ilyen típusú kutyát, nem még az, hogy le tudjon kezelni egy nehezebb szituációt egy olyan kutyával ami valószínűleg nem is hallgat rá, mivel idegenek lennétek egymásnak. A saját életedet nehezítenéd meg ha bevállalnál egy ilyet és lehet, hogy addig amíg nálad van elszalasztana egy olyan gazdit aki ténylegesen hozzáértő. Én azt ajánlom, hogy vegyél inkább magadnak egy kölyköt, ha felnőtt,minden oké, tényleg meg van nevelve, nincs vele probléma akkor ideiglenesbe hozni mellé egy menhelyit és így tudsz segíteni a rászoruló kutyáknak is, de már lesz elég tapasztalatod is.
2013. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen kutyák sokszor pont azért kerültek a menhelyre az előző gazdájuktól, mert az nem bírt velük. Extra tudásra, ismeretre van szükség, hogy ezeket a kutyákat biztonságosan tudd tartani. Hidd el, nem véletlen írják ki az ilyet.
2013. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a jelenlegi kutyám 2 évesen került hozzám nulla szocializáció,ismerősömék ismerőse akarta menhelyre adni,mi elhoztuk..mostanra már egy jól szocializált eb lett!!pedig kutyasuliba sem jártunk..

Persze más egy kistestű és egy erős nagytestű kutya jelleme,tudom,hogy nehéz egy ilyen kutyával,de tetszenek nagyon nem csak külsőre!


a legtöbb ideiglenes gazdinál van és ott jót rosszat el tudnak mondani az adott kutyáról,illetve ha lehetséges és gondolom az akár egy-két hétig naponta meglátogatnám elvinném sétálni,hogy össze ismerkedjünk!

és néhány alkalomnál tuti kiderülne bírnék e a kutyával vagy sem..

2013. ápr. 2. 16:04
 5/10 sippara ***** válasza:
67%
Ilyen hozzáállással simán lehet, hogy megkapod az adott kutyát :) Általában örülnek neki, ha nem gyorsanolcsón elhozni akarod, hanem megismerkednél előtte a kutyával - plusz ugye ez időt ad az ideiglenesnek is, hogy lássa, elbírnál-e vele. Ha majd konkrét kutya iránt érdeklődsz, mindenképp írd bele ezt már az első levélbe :)
2013. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én nem azt akarom,hogy kinéztem x kutyát és már haza is akarom hozni aznap!

Ha elötte találkozhatok akár többször is a kinézett kutyával,kiderülni,hogy passzolna -e hozzám vagy sem, és nyilván hiába tetszik a kutya,de mondjuk vmiért nem érzem azt,hogy bírnék vele vagy más karakter akkor nem fogom örökbe fogadni,hisz én nem akarok rosszat a kutyának,de ha első találkozásnál jól kijövünk ő is érdeklődő irántam akkor miért ne? :)

Amúgy meg olyanokat is néztem amibe írják,hogy könnyebben kezelhető mint fajtársai,nagyon barátságos kutyával,gyerekkel ,konkrétan tesztelve lett,szóval az ilyen típusú kutyákból is olyat választanék ami "könnyebb" eset mint a többi..

Kutyasuli mellett meg rendszeres mozgás mellett szerintem nem lenne gond egy ilyen kutyával,ha kell szabit is keveszek az első héten,hogy vele legyek,foglalkozzak vele stb!!


Határozott és következetes személyiség vagyok! :)

2013. ápr. 2. 17:37
 7/10 sippara ***** válasza:
67%
Ha eleve "lazább" személyiségű kutyát választasz, és még suliba is jártok mellette, semmi gond nem lehet :)
2013. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

pontosan:)

ha majd kb 2-3 év múlva kutyaválasztás előtt leszek,csak akkor fogok ilyen erősebb típusú kutyát választani,amelyik nem olyan erős személyiség hanem kicsit "lazább" ahogy megfogalmaztad:)


mint írtam nekem nem érdekem,hogy a kutya vissza kerüljön!

2013. ápr. 2. 17:46
 9/10 anonim ***** válasza:

15:01-el nem értek egyet. Mi egy másfél éves domináns argentin dog kant fogadtunk örökbe tavaly nyáron. Pontosabban párom. Sosem volt kutyája, nemhogy egy ilyen fajtája. Voltunk kiképzőnél párszor, ott megtanultuk a kitámadásait kezelni. Alap engedelmességet már tudja, így szocializációs rehabra is most fogjuk vinni. A kutya nagyon sokat változott jellemben. De ehhez kitartás is kellett, valamint a jó szakértő, aki segített megtanítani a kutya nyelvét. Egyszóval ha elszánt vagy, szereted a kihívásokat, és a legfontosabb! következetes egy domináns kutyával szemben, akkor nyugodtan vállald be ezeket a fajta kutyákat. (Egyébként nem minden kutya domináns ezen kutyák közül is)

Az örökbe fogadás menetét általában megtalálod a mentők honlapján. És semmi ördöngősségre nem kell számítanod a kiválasztás során.

2013. ápr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Majd ha ott tartok kiválasztok egy kevésbé domináns kutyát..de menhelyről/fajtamentőktől szeretnék kutyust feltétlenül,szeretem a kihívásokat! :)

sőt mivel a mostani kutyám idős így vele már nem lehet annyit mozogni,illetve nem is igényli és jó lenne még egy kutya akivel akár futni is járhatok, amstaff meg kifejezetten sportos kutya :)

kutyasuli mellett én sem látom akadályát egy erősebb kutyának,mert ellátnak tanáccsal és azért kutyás tapasztalatom van,attól mert még nem volt ilyesmi fajtám ,a kutya az kutya..vannak nehezebb esetek és könnyebbek,de nyilván nem a legdominánsabb és legagresszívebb kan kutyát fogom kiválasztani :)

2013. ápr. 3. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!