Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle-gazdik! Szeretnék egy...

Beagle-gazdik! Szeretnék egy beagle-t, elolvastam a neten amit csak tudni lehet, de ezek csak általános infók. Mesélnétek a kutyátokról, mire figyeljek, mit szabad és mit nem? Tényleg nehezen tanítható, konok ebek?

Figyelt kérdés
Már megrendeltem egy beagle-s könyvet, de még 4-5 nap mire megérkezik. Segítenétek nekem felkészülni? Március 16.-án hozom el a kutyust, egy fiú és egy lány közül választhatok. Ti mit javasoltok? Melyiket hozzam haza?
2009. márc. 8. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hello. Ezen az oldalon van egy csomó bigli-fanatikus, mindegyiknek van ilyen kutyája, általában több is. Itt szívesen segítenek bármiben.

[link]

2009. márc. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
én a helyedben más kutya után néznék. ha csak nincs tengernyi időd és türelmed. elég makacs ebek.
2009. márc. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lány beagle kutyám volt.Arra figyelj amikor választod,hogy ha lány lesz,mikor tüzelni fog,jönni fognak a problémák.Akár a többi kutyáknál.Imádni való,vidám,eleven,és szereti a gyerekeket.Okos kutya.Mindent megtanul de az már más kérdés,hogy be is tartja-e.Én nekem bizony mindig kellett vinnem nassit,hogy avval magamhoz tudjam csalogatni,mert volt hogy abszolut nem is érdekelte hogy hívom.Angol ismerőst kértem meséljen a beagle-ről.Jó jellemzést adott:Ha egy Németjuhász kutyának azt mondod "lábhoz"Ő azt mondaná,hogy "IGENIS" és rögtön ott van melletted.Ha egy beagle-nek mondod,hogy "lábhoz" Ő rád néz és azt mondaná:Egy pillanat....mindjárt....jóóó van megyek mááár..és folytatja azt amit eddig csinált...Azt hiszem az angolnak igaza volt....De ettől függetlenül imádni valóak.Egyszer ha lehetőségem lesz rá,és újra lesz kutyám akkor megint beagle lesz.
2009. márc. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nekem is volt beagle-m, és tényleg nagyon édes kutya. Az egyetlen gond vele, hogy nagyon erősen befolyásolja a szaglása, ha szagot kap, elindul. Az én kutyám szétszedte a drótkerítést is hogy ki tudjon menni, bár ez főleg azután volt jellemző hogy született egy kölyke, akkor már elég furán kezdett viselkedni. Végül is a szökés nem lett volna olyan nagy probléma, mindig hazajött magától, csak utoljára nem, valószínűleg befogta valaki, vagy történt vele valami. Meg persze már előtte is féltettem mindig mikor elszökött, nagyon veszélyes egy kutyának kinn. Szóval én csak ezt tudom mondani, ha ilyen kutyust szeretnél, nagyon figyelj rá hogy ne tudjon szökni. A szakkönyvek azt írják, hogy ha szagot kap, akkor mindegy hogy mit tanítottál neki, megy a szag után. De van akinek sikerült már betanítani. :) Nekem ez volt az egyetlen negatív dolog amit tapasztaltam, amúgy egy imádnivaló kiskutya. :)
2009. márc. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy beagle kiskutyám, lány. nincs még egy éves.

Amikor hozzám került, egyből ráadtam a nyakörvet, és pórázzal vittem sétálni. Két hónap után levettem róla a pórázt, le-le maradozott mögöttem, de ha a nevén hívtam, mindig rohanni kezdett felém. Volt hogy túl szaladt:D...

Én meg tudtam tanítani neki, hogy odajöjjön hozzám, de ami igaz az igaz, mindig van nálam nasi. A beagle különös zabagép:D...leginkább mindent megeszik. Lakásban lakom, és a szeméttől kezdve a fa komódom fiókjának a gombjain át, már mindent megevett...apránként. Úgyhogy nekem az egyetlen negatívuma, hogy mindent megrág, és megeszik, ami egészségügyi problémákhoz is vezethet ugyebár. Mindezek mellett van egy 5 éves öcsém, aki hát...hogyismondjam...szereti nyúzni a kutyámat, de még egyetlen egyszer sem fordult elő, hogy emiatt a kutya ellenségesen viselkedett volna vele. Soha.

Úgyhogy én nagyon örülök, hogy beagle-m van...bárhová tudom ajánlani.

2009. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én beaglem dec 24-én született, másfél hete van nálam.

Kb a 4. nap óta szépen "ül" parancsra, jön, ha hívom, de csak ha kaja van nálam:)

Óriás haspók, bármennyit megenne...

Van egy 2 éves fiam, ő is igen szépen nyúzza, de eddig semmi baleset nem történt, látva a kutyát, nem is fog:)

Ennyi idő alatt az összes papucsot megette, a fiam Fisher Price tanulókutyája a kedvence...

Az "Emma nem!"-re nagyon hallgat falatka nélkül is, elég erélyesen mondva azonnal abbahagyja, amit csinál, és boci szemekkel bámul rám:)

Én is egyszerűen rátettem a nyakörvet, szépen megszokta szinte azonnal, a pórázzal ugrált kb 5-10 percig, azóta azt is elfogadta. Ha látja, már tudja, hogy séta jön:)

Mi már itthon is hagytuk párszor, semmit nem rongált meg, szépen feküdt, amíg haza nem értünk.

Tényleg csökönyös egy állat, most azzal küzdönk, hogy ne harapdáljon, mert nem érzi a mértéket és bár a gyerekre vigyáz, velünk kicsit durva (tudom, ő nem érti, neki játék).

Mindenképp ajánlom, ha van elég türelmed:)

Ja, és lányt javaslok, sokkal simulékonyabb, van benne némi anyaösztön.

Tüzel ugyan, de a kan meg megy a tüzelő szukák után, jobb, ha hozzánk jönnek és nem az én kutyám megy, szerintem:)

Írj nyugodtan privit!

Zsófi

2009. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is beaglem van.Ő 3 éves lány kutyus.

Ahogy az elöttem irók mondták,a szagok után nagyon elmegy,nehezen betanitható az engedelmességre és valóban SOHA nem lesz németjuhász tulajdonságú,nem lesz robot kutya :)

Az enyémet póráz nélkül is tudom sétáltatni,a zebránál is megáll,kemény kéz kell a neveléshez és türelem.

A beaglek is különbözőek,főleg temperamentumban :)

A beagle egy különleges kutya fajta, akihez megfelelő humor érzék kell :)

...mert a beagle beagle,minek is magyarázzuk...-ezt a beagle-club.hu-n olvastam és nagyon találó :D

Rengeteget tudnék róluk mesélni....

Ha van kedved vegyél fel msn-re : hcsilla17@freemail.hu és ott mindent leirok amire kiváncsi vagy, szivesen segitek a kutyatartásban,a kezdeti nehézségekben :)

2009. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

sziasztok, és köszönöm a válaszokat. Végül is a rossz tulajdonság, hogy szökős, ha szagot fog.

Most épül a családi házunk, azt hiszem májusra elkészül. Addig még panelben fog lakni, de szerintem kibírja ezt a kis időt. Szabadságon leszek 16-ától 2 hétig, lesz rá elég időm, aztán a párom vesz ki szabadságot. Lesz rá elég időm/időnk, és szeretném kutyaiskolába is vinni.


Kell neki valamilyen extra felszerelés, ami a többi kutyának nem, de a beagle-nek kell? (mint pl. egy kínai kopasz kutyának naptej nyárra, ruha, stb,)

2009. márc. 9. 14:52
 9/11 anonim válasza:
Az egyik legédesebb, legaranyosabb és legszelídebb kutyus:D imádom őket, nekem van 2, igaz hogy kicsi korukban még kártékonyak, de ahogy öregszenek, kezednek komolyodni! Nekem például az idősebb kutyusom túl van 2 szülésen és teljesen lenyugodott, egyszerűen imádnivaló lett:D Igaz hogy konok és öntörvényű kutya, de szerintem idővel őket is be lehet tanítani:D
2009. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha harapdál, játékból, én mindig úgy csináltam, hogy kiabáltam egy rövidet, de hangosat. Attól megilletődött. Kb egy hétig kellett csinálnom, most már nemhogy engem nem, de senkit sem harapdál. Azért is jó ezt mihamarabb "kinevelni" belőle, mert én pl ha vendégségbe megyek valahova, nem örülök, hogyha egész végig egy kutya szájában kell tartanom a kezemet
2009. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!