Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ kölyök kezd elhízni, aki...

KÁJ kölyök kezd elhízni, aki ért hozzá, adna tanácsot?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a KÁJ etetése nagyon kényes, kiskorában tejport kapott elkeverve egy kis pedigree juniorral (a tenyésztőnél is azt kapta), utána főzelékeket, színhúsokat, zöldséget.

Az apja marmagassága 84 cm, de vékonyabb, az anyja 64, de csupa izom.

A mi kutyánk messze a legnagyobb kölyök volt az alomból.

Most 4 hónapos, 2 hetes, a marmagassága 63 cm, testhossza fejjel együtt 82 cm, fejhossza 23 cm, 24 kilós.

szerintem ez nagyon nagy.

vagy még normális?


A gond az, hogy most diszplázia gyanús, de szerintem szimplán csak iszonyat gyorsan nő.

Az mondjuk igaz, hogy a combcsontját ki lehet emelni a helyéről, most gyógyszert kap, nem fut, csak úszik és sétál, + Happy doggal etetjük ja meg kalciummal.


Sajnos nem válaszol a tenyésztő, így gondoltam, hátha belebotlok itt egy hozzá értőbe, hogy most hogyan tovább?


Szerintem még nem dagadt, de nem is sovány.

A doki szerintem nincs vele tisztában, hogy a közép-ázsiai sokkal jobban hasznosítja a kaját, tehát kevesebb is elég neki, tehát valószínűleg azért hízik, mert a kaja felével is beérné.


Segítene vajon rajta, ha drasztikusan csökkentenénk a kajabevitelt?...

Egy szakértő azt mondta, ahhoz kell igazodni, hogy a Karakumban mit enne.

hát kb. semmit.

tejsavót rengeteget, de szilárdból csak néha húst...


+ a séta ugye jót tesz neki, de napi mennyi?...

mivel be van gyógyszerezve, nem érzi a fájdalmat, nem látom, mikor elég...



köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 15:46
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

[link]


Próbáld meg itt, szerintem többet tudnak segíteni.

2011. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

Első körben kaphatna valami ízület erősítót (zöld kagyló) erre az egyik legjobb a luposan gelenkraft. Kölyköknél mindig jobb ha inkább sovány mint ha kövér így az adagját csökkentheted belátásod szerint de azért ne legyen túl vékony.

Legkedvezőbb táplálék 26% állati eredetű fehérjét, 0,8% kalciumot és 0,67% foszfort tartalmaz, valamint csökkentett az energiatartalma (14% zsír). A csökkentett energiatartalom lassítja a növekedés ütemét, de biztosítja a genetikailag meghatározott testméret elérését. ( figyeljetek, hogy ne legyen a tápban szója mert magas az ösztrogén tartalma) A plusz calcium adagolás szerintem felesleges ugyanis a plusz kalciummal a szervezet nem tud mit kezdeni míg a kalcium hiány esetén többet vesz fel a tápanyagból, a magas kalcium szint gyengítheti a csöves csontok növekedését is.

E mellé mi a közepes testű kutyáknak adunk 60mg természetes eredetű C vitaminos kapszulát de mivel a tied dupla akkor ezért kaphat többet is.

ajánlatos egy vérvétel is mellyel beméritek, hogy milyen vitaminok vannak neki túladagolva illetve mik hiányoznak és ezeknek beállítjátok a szintjeit valamint a diszplázia esetén anabolikus szteroidok alkalmazásával is érnek el jó eredményeket.

hormonrendszeri vizsgálat se árthat túltermelés idézhet elő extrém növekedést.

2011. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

kép?


amúgy milyen tenyésztő etet pedigrével? :S

2011. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
de jó köszönöm!:)
2011. júl. 20. 16:08
 5/40 anonim ***** válasza:
Nem tenyésztőtől vettétek, elárulom... Diszplázia, Pedigree, főzelék, nem veszi fel a telefont??? Egy normál ember is jobban tartja a kutyáját, mint az a barom.
2011. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

"Nem tenyésztőtől vettétek, elárulom... Diszplázia, Pedigree, főzelék, nem veszi fel a telefont??? Egy normál ember is jobban tartja a kutyáját, mint az a barom."

igen, erre céloztam én is, csak már unom a "nem a kérdésre válaszolsz és ne hülye szaporítózzál itt" - szöveget ;)

2011. júl. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

hú most olvasom ezt a hosszú választ, ez nagyon hasznos volt, köszönöm!:)


hát igazából fajtisztának volt hirdetve, Dabasra mentünk le érte, a szülei is fajtisztának tűntek, de a pasinak ebből a fajtából ez még csak a 2. alma.

Lehet, nem olyan tájékozott, vagy pénzhajhász?... nem tudom.

Mondjuk az is furcsa volt, hogy csak 25.000 ft volt a kutya és még csak kiválasztani mentünk, 4 hetes volt akkor, de azt mondta, vigyük el azonnal.

(az anyjától már akkor le volt választva!)


A kocsiban jutott eszünkbe, hogy hoppá, a törzskönyv hol marad?...

De apám annyira bele volt esve ebbe a kutyába, hogy semmi nem érdekelte. (mondjuk megértem, tényleg imádni való.)

2011. júl. 20. 16:13
 8/40 anonim ***** válasza:
tényleg nem valószínű, hogy normális tenyésztő...a Pedigree elég gáz de sajna a legjobb helyen is előfordulhat Dp és extrém növekedés...sajna nekem is volt egy kiskutyám aki Dp-s lett mondjuk az más kérdés, hogy az árának felét visszafizettem (választhatták ezt vagy azt az opciót, hogy ingyen kapnak még egy kutyát) pedig mi tényleg mindenre szűrünk...
2011. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Kan vagy szuka, mert egyáltalán nem mindegy! A magasságából ítélve szerintem kan lehet. Akkor viszont egyáltalán nem kövér, sőt még szerintem sovány is a magasságához képest, ami nem baj, mert egy ekkora kutya inkább legyen soványan tartva a növekedési szakaszban, mithogy túlsúlyos legyen! Éppen a diszplázia miatt. De a 24 kiló akkor is kevésnek tűnik, én a 34-en sem lepődnék meg. Mennyi kaját adsz neki naponta?
2011. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

25000? az nem káj, hanem fajtajellegű keverék, aki még beteg is


tk, chip, oltások nuku, mi?

2011. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!