Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akarok venni egy Cavalier...

Akarok venni egy Cavalier King Charles spániel-t. Mindennel együtt kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
arra gondolok hogy a kutya, oltás, chipelés, meg minden ami kell neki. És lécci ne linkeket adjatok. Meg jó lenne ha mindent leírnátok egyesével hogy mi mennyi. Előre is köszi:)

2013. ápr. 4. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Egy fajtatiszta Cavalier kutya ára 20-30 ezer forinttól akár több, mint 100ezer forintig terjedhet. A szülőktől függ, milyen versenyeken milyen eredményeket értek el stb. Minél jobb a pedigréjük, annál drágább egy kiskutya. Ha nagyon olcsón adják, gondolkozz el rajta, hogy valami turpisság van a háttérben.

A microchip beültetés minden állatorvosnál 3500 Ft.

Oltások..egy vakcina kb 4-5-6 ezer forint. Attól függ,mi ellen ad védettséget, illetve hogy hány vakcinát kapott a kutya. Ez pedig függ attól is, hogy hány hetes/hónapos a kölyök. Veszettség oltást pl nem adnak 3 hónapos kor alatt (vagy csak ritkán...)

2013. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Maga a kutya,ha kenelből veszed 100 felett van,amiben van több oltás,chip,szerződés.De ezek szerint nem onnan veszed.A chip 4500,oltás veszettség 4500, kombi oltások,min 3 darab 6000/ db,féregtelenítés 500/alkalom.prémium táp 1300/ kg. Ezek átlag árak.évente imétlődő veszettség elleni oltás,negyed évente féregtelenítés,bolha ellenes készítmény 8000/ év,kozmetika 3500/alkalom és a kaja a rendszeres minimum költségek évente.Számold bele a kellékeket is,póráz stb.
2013. ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

vételár: 80-100 ezer-től a csillagos égig a chp és az első vagy az első két oltás már benne van az árban

További oltások (orvostól függően) 2500-5000 ft/ oltás

Kajából nem fogyaszt sokat még szuper prémium táp esetén se drága.

2013. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát én azért ennyire problémás fajtát (szív beteg, szem problémás, gyakori a patella ficam) soha nem vennék szaporítótól... néha tényleg nem értem az embereket.
2013. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és hány oltást kell neki adni és milyen időközönként?
2013. ápr. 4. 19:35
 6/11 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19:25-ös,neked volt már cavaliered,hogy ennyire tudod?A többi fajtának is legalább ennyi betegsége van,kezdem unni,hogy a cavaliert állítják be betegesnek.
2013. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
képzeld van nekem is kettő. Jó helyről, tenyésztőtől és nem állítottam be betegesnek mert ha jó helyről van véve akkor nem az. A tenyésztők nagy gondot fordítanak a szűrővizsgálatokra. De mielőtt a két kislány hozzám került ( kb 2 év különbséggel vettem őket de most 4 illetve 6 évesek) volt egy másik szukám amit én is olcsón vettem a neten és 15 hetesen! kellett a szívét műteni amit alig élt túl majd 7 évesen előzmény nélkül állt meg a szíve, szóval van némi alapom.... majd egy évig a halála után voltam úgy, hogy nekem többé ez a fajta nem kell de annyira kedves és szeretetreméltó kutya volt, hogy mégis a vásárlás mellett döntöttem de alaposan megválogattam, hogy honnan veszem...
2013. ápr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A chipelés elvileg benne van a kutya árában, mivel büntetik azokat, akik chip nélkül adják el a kutyákat. Ha nincs se chip, se oltás, akkor meg ne vedd a kutyát! Csak leellenőrzött tenyésztőtől, törzskönyves kutyát érdemes venni. Ha veszel párezerért, akkor számolnod kell nagyon sok rossz dologgal. Nem írom le, keresgélj a neten a témában.
2013. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg cavim volt,tenyésztettem is a fajtát.Volt hazai,volt import(minőségi).Volt szaporítós csimbókos szőrű,csont sovány is jó pár.Rendbe lettek,rakva,fel lettek hizlalva és ennyi.Én beteg cavit még nem láttam.Lehet hogy csak mázlim volt,de ennyi kutyából nem hinném.Hallom mindenhonnan,hogy betegesek,akkor az enyémek miért nem azok?
2013. ápr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!