Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni? Már nagyon...

Mit lehet tenni? Már nagyon elegem van! Póráz kérdés

Figyelt kérdés
A másfél éves kutyusom próbáljuk épp újraszocializálni ,mert a menhelyről kihozva félt embertől/kutyától és agresszív velük szemben hatalmas bizonytalanság van benne.Már az agresszió eléggé mérséklődött DE egyszerűen nem tudom rendesen szocializálni ,mert egy hónapon belül a harmadik olyan eset történt meg ,hogy a másik gazda póráz nélkül sétáltatta a kutyáját ,ami odajött az enyémhez és megtámadta ha szóvá tettem a póráz hiányosságát és az engedelmesség hiányát még a másik gazdi volt felháborodva.De ,hogy bírnám bizalomra a többi kutyával ha odajönnek és megtámadják? Mit tudok tenni ennek érdekében ,hogy ilyenek száma csökkenjen ,mert tényleg nagyon kellemetlen és a szívem szakad meg a kutyámért.Ha én betartom a szabályokat és tudom ,hogy póráz nélkül nem sétáltatom ,mert nem annyira szófogadó akkor ezt más mért nem tudja megtenni? Kinek kell ez ügyben szólni ,hogy legalább a figyelmet hívják fel erre vagy valami ,mert már kiborulok lassan!?
2013. ápr. 4. 20:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, értem a felháborodásodat, de szerintem ha a kutyád nem lenne lelkileg sérült, és azt látnád, hogy szívesen játszik más kutyákkal, Te is elengednéd a pórázról.
2013. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
De a tényállás az, hogy a kutyájának problémái vannak, ezért teljesen irreleváns arról beszélni, mi lenne, ha... Aki pedig pórázas kutyára mindenféle megállapodás nélkül ráengedi a kutyáját, az bunkó és kész, ezen nincs mit szépíteni.
2013. ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, együtt érzek veled, ugyanez megtörtént már velem is, és egyszerűen képtelenek felfogni a gazdák, hogy a kutyájuk hiába jól szocializált, ha a másik kutyának problémái vannak vagy könnyen frusztrált lesz! De a saját kutyájukat sem tudják igazán kiszámítani.

Csak azt tudnám javasolni, hogy tegyél rá szájkosarat...hátha akkor jobban elkerülnek vagy valami élénkebb sárga pólót vegyél fel.

2013. ápr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező! Hogyan szocializálod a kutyádat? Mi alapján engeded oda más kutyákhoz és ha esetleg akkor történik valami atrocitás akkor hogyan reagálsz?
2013. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%

Pedig bármennyire is az a gazda hibája, ha már megtámadták a te kutyád és nem használ a ráordítás, csak azt tudod tenni, h lerúgod a tiedről. Gondolj bele, a sajátodnak még nagyobb lesz a bizalmatlansága feléd, mert nem tudtad megvédeni őt.


Egyébiránt mi is pórázon sétálunk, de nincs egyetlen egy kutyafuttató sem a városban, de parkokban elengedem, én is szabályt szegek, de nincs más választásom.

2013. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

7-es! Igazad van, a jól szocializált kutyákkal és gazdákkal nincs baj. DE ezt egy mezei járókelő honnan tudja??? Az csak annyit lát, hogy kicsi vagy éppen marha nagy kutya futosgál szabadon. Legyen akkor tábla, ami jól látható, hogy szocializált a kutyám...

Persze ez nem kivitelezhető, úgyhogy maradjon a póráz meg a futtató!!

2013. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!