Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeretem a szüleim pénzét...

Nem szeretem a szüleim pénzét költeni, hol lehetséges meghúzni a határt a szükséges és a szükségtelen között? (lent)

Figyelt kérdés

Kertes házba fogunk költözni egy jó nagy udvarral, ezért a szüleim megengedték, hogy legyen egy kölyök golden retrieverem. Mindent meg szeretnék adni neki, de kényelmetlenül érzeném magam, ha túl sokat kéne kiadni a szükségtelen holmik miatt. Megtehetjük, van rá keret, de én azért szeretném olyan emberek tippjeit kérni, akik tapasztaltak kinti kutya tartásában.

Mi az, ami (télen/nyáron) feltétlen szükséges egy kinti kutyának a kertbe és mi az, ami előnyös?


2013. ápr. 5. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
kutyaház,kaja víz,séta,oltás,rendszeres féregtelenítés,és jó volna ivartalanítani is.a többi az extrák közé tartozik
2013. ápr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kutya ára 100 ezer forint ami elég nagy kiadás ha ennyire félsz tőle.

Alatta meg csak keveréket kapsz, ami vagy beteg lesz vagy nem,vagy golden jellegű vagy nem.

Menj el diákmunkára és akkor már is nem kell kényelmetlenül érezned magad hogy a szüleid pénzelik.

2013. ápr. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarjátok előzni a rendszeres betegségek miatti orvoslátogatást,ami garantáltan több tízezrekbe fáj,akkor egy nagyon jó,orvosi szűrésekkel rendelkező tenyésztőtől vesztek kutyát,aki szerződésben vállal garanciát az állat általános egészségére.Itt már önmagában a JÓ tenyésztő nagyon sokat tud segíteni,a táp kiválasztásában is,illetve később is ellenőrzi,hogy minden rendben van-e nálatok.Ismétlem,csakis FELELŐS,JÓ tenyésztő tesz így,ezért erre nagyon ügyeljetek,hogy gondosan válasszatok kennelt.Nyilván itt drágább a kutya ára,de ennek a kutyának csak a kötelező dolgait kell később fizetnetek,még egy olcsó szaporított kutyánál jó esély van rá,hogy folyamatosan orvoshoz jártok súlyos pénzekért,mert valami baja van.

EZEK UTÁN; kutyaház,megfelelő méretű,lehetőleg szigetelt;biztonságos zárt udvar,ne tudjon kilógni; mindig legyen kint neki friss víz.A goldenek szeretik a vizet,nekem nem goldenem van,de az enyém is szereti vizet,ezért beszereztem neki egy "medencét".Nagyobb áruházakban lehet kapni,ilyen kagyló formájú,kisebb gyerekeknek ajánlják,általában kék színű,műanyag homokozónak vagy medencének használható.Kb 3ezer ft,nem nagy pénz érte.Nyáron nagyon szereti a kutyám,jól tud benne hűsölni.Kutyakaját a tenyésztő szokott adni a kutyával,egy kis kezdőkészletet,kölyök korában (ha nincs baja a táptól) akkor én azzal etetném.Felnőtt korára gondolkoznék,hogy váltok,de ha nem szükséges,akkor nem,csupán a felnőtt tápot veszem neki.

Továbbá,nyakörv,póráz.(Sok tenyésztő ezt is ad)

Játékok,nem kell sok,pár darab,jó minőségű,ne tudja szétrágni.Legalábbis ne 2 perc alatt :D


Ahogy nálatok a kutya,én az állatorvosnál kezdenék.Általános kivizsgálás (biztos,ami biztos),megbeszélni a kötelező oltássorozatot és féreghajtást,kullancs-bolha elleni védelmet.


Azt hiszem,ez minden.

2013. ápr. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jókat írtak a többiek.


Még valami: a kutyik hajlamosak megenni a friss hajtásokat a növényről, vagy végigrohanni a virágágyáson, vagy kiásni a kedvenc virághagyymájukat, továbbá megenni a finom diót... :)

Nekünk is kertben volt a kutya, s bizonyos károkat el kellett könyvelni. Ami azonban sok bosszúságot megspórol, az az, ha megfigyeled, hol alakulnak ki a kutya útvonalai. Tudod, ahol a kerítéshez szalad, aztán végigszalad mellette, ahogy a házhoz szalad stb. Ha ez kialakult, akkor oda az ember nem ültet virágot, és nem kell bosszankodni. Ha felnő, általában leszokik a túlzott kertészkedésről, és békében élhet egymás mellett kutya és növény... :)


Még nagyon fontos, hogy minden nap sétáltatva legyen,mert hiába a kert, a mozgásigényét és az ingerigényét nem elégíti ki!!!

2013. ápr. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja,és a kutyatartás mindenképpen nagyon sokba kerül!!! Még ha egészséges is, kisebb-nagyobb balesetek miatt is el-elkell menni állatorvoshoz, és nekik nincs TB-jük ugye, az etetés, a féreghajtás, az oltások, a bolhanyakörvek, esetleg kutyaiskola, vagy terápiás kutya képzés, ezek bizony pénzek... Még a kb.100.000 Ft, amiért megveszitek, az a legkevesebb... Ennél sokkal-sokkaltöbbe kerül tartani a kutyát...
2013. ápr. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
# 6, Áruld már el, hogy honnan sikerült ennyi hülyeséget egy hozzászólásba összeszedned? :)
2013. ápr. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hjujjujuj......6-os válaszoló, azért ez durva volt.

Te szépen példázod azt, hogy hol tart Mo. a kutyatartás kultúrájában.


Szerinted ha kant vesz, és nem kasztráltatja, akkor az nem fog szökni, hogyha tüzelő szukát érez?


áhh. végig sem megyek a hülyeségeiden, mert kb 2 oldal terjedelmű lenne a válaszom.


Még jó, hogy nem azt mondtad,hogy menj ki a piacra, ott aztán pöpec kutyákat kapni, ócsón, minek rá sokat költeni, hát az csak egy kutya, aztán vidd haza, azt ha nincs lánc, akkor zárd ketrecbe...hisz az csak egy kutya...


Komolyan mondom, ha van kutyád, akkor most szívből sajnálom szerencsétlent!

2013. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mennyire szeretnél kölyköt?

Érdemes lenne fajtamentőknél körülnézni, esetleg valami gazdikereső portálon.

(Ez is egy módja a spórolásnak, és még jót is teszel.)

Kutyaház

Jó minőségű kutyatáp

Rozsdamentes tálak

Kefe a szőrének

Játék (1-2 rágóka, labda vagy kötél)

(Oltások, féregtelenítés, chip, bolhanyakörv vagy spot-on védelem)

Póráz, nyakörv, biléta a kutya nevével és elérhetőséggel

Kutyasampon


Biztos kihagytam valamit, nekem ez jutott eszembe. Mi játéknak törölközőt meg zoknit is adtunk neki, ami már nem kellett, de még nem lyukas, az első héten nagyjából csak azokkal játszott, és máig elvan velük. Rágóka az kellene, én bikacsököt vettem, meg egy rágókötelet, lényeg, hogy ne tudja könnyen elrágni, és lenyelni a darabokat illetve felügyelni kéne, mikor eszi. (Nemrég lett gond egy nagyobb marhabőr miatt.) Otthon is készíthetsz neki játékot, lényeg, hogy ne lehessen könnyen elrágni.

Mi vettünk ilyen távoltartó sprayt, ha valamit nem szeretnénk, hogy megegyen, azt lefújtuk, mondjuk eddig nem volt hatásos...

2013. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Féltem, hogy félreértitek, de látom sikerült is :D Nem erről beszélek, simán kiadok akármennyit a szükséges dolgokra, csak azzal nem voltam például tisztában, hogy télre külön fűtőtestes kutyaházat érdemes-e venni stb.
2013. ápr. 5. 20:38
 10/10 A kérdező kommentje:
De amúgy köszi a tippeket, ha van még valami nyugodtan írjátok le :)
2013. ápr. 5. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!