Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! A kutyánkat el...

Segítség! A kutyánkat el fogja ütni az autó. Mi tegyünk?

Figyelt kérdés

A kutyánk most fél éves. Eddig nem volt semmi gond. MEgtanítottuk neki hogy nem mehet ki ha nyitva van a kapu. Meg is tanulta, így (igaz hogy ritkán) de amikor nyitva volt a kapu sosem ment ki. Most fél éves lett. Kihullott már az utolsó tejfoga is, és folyamatosan szökik.


Forgalmas főút mellett lakunk. Ha nem kapjuk el időben, elütik. Ma volt a harmadik ilyen eset. Az autós meg nem is lassított amikor látta hogy a kutya az úton szaglászik, ki kellett állnom a főútra hogy belassítson és ne üsse el a kutyát.

4-en nagy nehezen becserkésztük és elkaptuk. Kapott a seggére rendesen. És utána bezártuk a kenelébe. Ha hívtuk, mentünk felé csak elfutott, és nem figyelte merre. Úgy kellett rávetődnöm és épp a főút szélén sikerült elkapnom a bundáját. Nem fél az autóktól, a behívásra nem reagált, inkább tetszett neki és még inkább csinálta.


Mit tegyünk. Teljesen el vagyunk keseredve. Hogy neveljük meg hogy a kapun kívül nem megyünk. Sokat visszük sétálni, lehet ez a gond? Mikor kimegyünk a kapun ott is figyelek mindig hogy én menjek előre. Ez eddig bevállt de most beért ebbe a tini korba és borul minden amit eddig megtanult. Az nem érdekel ha felássa a kertet, de ez az életébe fog kerülni.

Eddig szerencsénk volt. De nem tudom mit tehetnénk, hogy tanítsuk meg hogy nem szabad? Mondanátok tippeket.


Mi arra gondoltunk hogy ráteszünk egy több méteres szabályozható pórázt, és amikor a nyitott kapuhoz ér megakasztjuk a pórázt a másikunk meg a kapuban várja és valamivel rácsapunk a seggére. Vagy öntsük nyakon vízzel? hátha.



Mit tegyek hogy elvegyem a kedvét egy életre attól hogy a kaput engedély nélkül átlépje?



2013. ápr. 5. 17:53
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
És szeretném azt is hozzátenni hogy nagyon makacs kutya.
2013. ápr. 5. 17:56
 2/26 anonim ***** válasza:
1%

Fajtiszta vagy keverék?

Ha fajtiszta akkor milyen?

2013. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
a seggcsapkodás, vízzel bocsolás, verés nem fog megnevelni egy kutyát sem, főleg nem egy fél évest. nézz sokat a póráz két végén című sorozatból, érezz rá a kutyanevelésre, vagy ha van pénzetek, hívjatok trénert. mit jelent az, hogy sokat sétáltok?
2013. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy viszitek sétálni szemmel láthatóan nem elég.

attól nem fog elfáradni sem mentálisan, sem fizikailag.

Nem tudom, hogy milyen fajta, de inkább futtassátok, apportozzatok vele, tanítsatok neki trükköket, fárasszátok le.

A séta nem elég egy pörgős kutyának.

Amúgy az sem megoldás, hogy bezárjátok.

Hagy nyitva a kaput, állj meg kint, és amikor megy erélyesen szólj rá, hogy nem szabad!

Sétánál ültessétek le a kapuban, mondjátok neki, hogy marad, menjetek ki, és kintről hívjátok.

2013. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
szerintem egy ivartalanítás sem ártana.
2013. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
14%
mi úgy tanítottuk meg , hogy apum kint állt a kapuban és mikor kiment rákiabált és rávert a seggére ( nem, nem vagyunk állatkínzók) és megtanulta láss csodát. ( nyilván nem akkorát csapott, hogy eltörjön a gerince, csak egy kicsit odacsapott :) ) egyszer apa kint állt nem figyelt, a kutya kiment, ő meg utána de megbotlott és orra esett , a kutya meg megállt megszagolta és visszament a kertbe.. :P
2013. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, ez aranyos sztori :D


A kutya fajtiszta husky. hatalmas mozgás igénnyel. A rendszeres séta az napi szintű sétát jelent. És abban el szokott fáradni. Sőt sokszor fél óra után már úgy húzom haza :D


Mi is ezt csináltuk épp, hogy a kapuból szabályoztuk, és így szökött ki. Felhívtam az egyik kutyaoktató ismerősömet. Ő azt mondta hogy a legrosszabb az volt hogy utána futottunk, mert játéknak vette. és ez igaz is de ha a huskym a főút felé lohol akkor sajnos reflexből is utána rohanok.


Az is igaz hogy először tekintélyt kell szereznünk. Most 20-án megyünk kutyasuliba. Behívást ilyesmit elvileg megtanítják. Remélem ér majd valamit mert most nagyon el vagyok keseredve..

2013. ápr. 5. 18:13
 8/26 sippara ***** válasza:
75%
Napi hány séta? Ezekben a kutyákban napi 10-20 kilométer van minimum, ha nem tudja lemozogni ezt a távot séta közben, akkor bizony - mint a mellékelt ábra mutatja - megoldja egyedül.
2013. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm biglije is fél éves, és rá is ez a szökés jött. persze hogy husky meg szökik, meg hogy sokan mondják hogy 10-20-50 km, de a mi husky-nak sokszor egy fél órás séta is betesz és úgy húzom haza. A fajtája is biztos rátesz egy lapáttal arra hogy ilyen, de én még arra is gondoltam hogy nem lehet hogy tüzel?
2013. ápr. 5. 18:22
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj de az, hogy rácsaptok a fenekére és/vagy leöntitek vízzel és hasonlók, az nem nevelés! Először nektek kellene tisztában lenni a falkavezér szerepével és a kutyatartás/nevelés alapjaival, aztán megpróbálni irányt mutatni a kutyának. A verés kutyáknál többet árt, mint használ. Agresszívak lehetnek tőle és egy nap a gazdira támadnak, vagy épp ellenkezőleg idővel annyira tönkremennek, hogy ha csak simogatás miatt nyúlsz feléjük, akkor is bepisilnek a félelemtől. Így vagy úgy, idegroncs lesz a kutya. Elég erélyesen rászólni és leszidni. Tudom könnyű ezt mondani, de ha nem figyel rátok... Nos, olyankor el kell kapni (azon a részen, ahol a nyak és a hát találkozik, mindig felülről vagy inkább oldalról) és úgy rászólni. Ha tudod nézd a Csodálatos kutyadoki epizódokat, ő hasonlóan szokta csinálni, nagyon hozzáértő ember és egyébként a sorozat is szórakoztató, könnyen lehet belőle tanulni.


Én nem vagyok annyira szigorúan ivartalanítás párti, de nem gondoltatok még a dologra? Ilyenkor a kutyáknál is "megbolondulhatnak" a hormonok, az ivartalanítás (szigorúan csak rendes neveléssel kiegészítve, anélkül önmagában csak félmegoldás) nagy segítség lehetne.

2013. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!