Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem rég örökbe fogadtunk egy kutyust. (Menhelyről)

Nincsen vele abszolút semmi gond. Példás a magatartása.

Csak egy valami kicsit "bánt" engem, hogy fél a gitáromtól (akusztikus gitár). Ha a gitár az állványon van akkor semmi baja vele. Sőt mellette fekszik, de ahogy felemelem kimegy a szobából. Amikor visszahívom csak a küszöbig jön el, be már nem jön a szobába. Ha meg be is jön, akkor ahogy elkezdek vele játszani, kimegy újból.

Szeretném valahogyan vele megkedveltetni a gitárt, de nem tudom, mit tegyek.

Ebben szeretnék segítséget kérni. Ha nincs megoldás, akkor sem keseredek el, de hátha volt esetleg másnak is ilyen jellegű problémája.

A kutyám és a zene az életem része. Ha azon múlik a gitártól is képes lennék (fájó szívvel ugyan) megválni a kutyám érdekében, csak előtte esetlegesen megoldást szeretnék keresni. Nagyon szeretem a kutyámat Momot és a legelső gitáromat is Mesát, így nem szívesen válnék meg a gitártól.

A válaszokat előre is köszönöm.


2013. ápr. 5. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutya teljesen jól viselkedett,elkerülte a számára ismeretlen,félelmetes helyzetet,kiment a helységből.Ha látja,hogy a gitár nem harapós ,megszokja.Tegyél úgy mint eddig,nem kell nyugtatni,rá se nézz a kutyára,mintha a gitár egy teljesen érdektelen tevékenység lenne.Így a hangszer és a helyzet is semleges lesz a számára idővel.Egyvalamit tehetsz,lassú mozdulatokkal veszed le a gitárt,teszed vissza stb.
2013. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen :)
2013. ápr. 5. 22:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam szagoltatni a kutyámmal, amitől fél. Letenném a gitárt a földre, leülnék mellé. Utána odahívnám a kutyát a közelbe, megsimogatnám. Közben picit a gitárt is megfognám, picit megemelném. Egy húrt megpendítenék, közben simogatnám és dícsérném a kutyát. Aztán elengedném, és mintha mi se történt volna, picit játszanék. A játékot abbahagynám, de még gitárral a kezemben a kutyát magamhoz szólítanám, ha odajön, gitárt nem teszem le, de az egyik kezemmel a kutyát megsimogatnám... Aztán megint játszanék picit... Valahogy így.
2013. ápr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem :) Ez logikus :)

Köszönöm a tanácsot :)

2013. ápr. 5. 23:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos hamisan játszol :D Nekem legalábbis mindig ezt mondta a zenetanárom, mert az enyém ugyanezt csinálta, amikor otthon pánsípon játszottam.

Szerintem is ülj le a földre, tedd le a gitárt, hogy a kutya meg tudja szagolni, nézni. Tegyél rá egy falat sajtot, hogy onnan vegye el, a lényeg, hogy a kutyában pozitív élmények legyenek a gitárral kapcsolatban. Pendítsd meg a húrt, és ha nem ijed meg, akkor dicsérd/jutalmazd meg.

Sok sikert :)

2013. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!