Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell viselkedni ilyen...

Hogyan kell viselkedni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Mikor sétáltunk még nem futottunk össze sose kóbor kutyával.A múltkor a szántáson ahova kivisszük a mi kutyáinkat 2 nagy termetű, kóbor kutya bóklászott.

Barátnőmmel rövidre vittük a mi kutyáinkat és gyorsan beviharoztunk az udvarunkba, megvártuk hogy elmenjenek.

Nem tudom hirtelen hogyan reagálnának egy idegen, kóbor kutyára. Mi van ha az erdőben bukkannak fel ahová nyáron járunk!?

Sajnos itt falun nem "divat" a kutyasétáltatás 10 kutyáról tudok, amiket sétáltatnak abból 4 a miénk 2 pedig messzebb van tőlünk. Pedig szinte minden háznál van minimum 1 kutya (bár most valami miatt kezdenek megfogyatkozni).

A mieink már "bizonyítottak", elég sok itt az önsétáltató kutya de még egyet sem bántottak (volt amelyik reggelre már bent volt az udvaron). Viszont a legújabb kutyánkra nem túl jól reagáltak, meg tudták volna fojtani, de már minden rendeződött.

Gondolom, hogy helytelenül cselekedtünk amikor "megfutamodtunk" de nem tudom, hogy kell ilyen helyzetben viselkedni?

És ha lóval találkozunk? Még soha életükben nem láttak lovat a kutyáink és tavaly elég nagy divat lett kint lovagolni az erdőben.


2013. márc. 6. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Jobb az elővigyázatosság... én is így cselekedtem volna, már csak azért mert velem történt hasonló és nem jártam jól sem én sem a kutyám.

Rövid story: Bp-n lakom, a ligetben a nagy domb mögött bóklásztunk a kutyámmal sajna nem volt akkor éppen kint kutyahaver akivel játszhatott volna a kutyám.

Kb 10 méterre szimatolgatott tőlem, egyszer csak a bokrok közül kiviharzott egy fekete kutya és megtámadta kirángatta a hátsó lábát, odarohantam elkaptam a kutya nyakát, hogy eressze el, ez meg is történt, de utána meg alkaron harapott engem, nyakörv nem volt rajta, gazda sehol (mivel utólag kiderült, hogy kóbor volt) nem szép, de talán az adrenalin műve volt, hogy szégyen nem szégyen alaposan megrúgtam vagy 3x. Erre elrohant nyüszítve.

A kiskutyámat műteni kellett mert kiugrott a csípője...

30rugó viszlát...

Nem tudom pl az én helyemben más mit tett volna, de ok nélkül támadt a kutyámra, és ha nem lépek közbe meg is öli. A kutyám egy beagle, ez meg valami nagy NJ keverék volt.

Szal jobb a békesség, ha kóbort látok odébb állok. Sajnos ez a semmiből került elő, így nem tehettem mást.

A lovaktól, nem hiszem h tartanod kéne. Bár, ha a kutyáid esetleg megtámadnak egy lovat, és az lerúgja őket, akkor lehet h nem élik túl, szal óvatosan (:

2013. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tőletek és az idegen kutyákon múlik minden. Elég jól lehet látni egy-egy önsétáltató kutyán, hogy mi várható tőle. Elmenekül az ember és más kutyák elől, közömbös velük vagy agresszíven is felléphet. Ha verekedés lehet a vége, akkor a gyors hátra arc és elmenekülés nem mindig megoldás (ez is kutyafüggő). Viszont nagyon hatékony a paprika spray ilyen esetekben, vagy ha egyszerűen ti elzavarjátok őket, fenyegető jelzéseket mutattok. Az utóbbi is, persze ha jól csináljátok, szinte minden kutyánál beválik.

Nyilván erre az időre hívjátok be a kutyáitokat és rendeljétek magatok mögé őket.

Összességében ha a ti kutyáitok megfelelően neveltek és jól szocializáltak, nem kellene, hogy provokálják az idegen ebeket. Vagy legalábbis nektek tudnotok kellene leállítani őket.

Ez igaz a lovaknál is. Ha üldözőbe akarják venni a lovakat, tiltsátok ezt a viselkedést.

2013. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:
100%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha lovast láttok, vegyétek a kutyákat pórázra, de legalábbis hívjátok be. Ez leginkább az ő érdeküket szolgálja, illetve a ló és lovasa is komolyan megsérülhet ha a kutyád megriasztja a lovat.
2013. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mostanában félek őket elengedni, eddig is össze voltak kötve mert az egyik most tanulja a dolgot (a tanulás végén járunk). Mindkettő nagytermetű az egyik bernáthegyi, a másik kuvasz keverék. (A kuvaszban látnak staffit is.) A nyulaktról tudom őket tiltani. Félek viszont, hogy felmegy a bernátban a pumpa sajnos könnyen provikálható, nem kerüli a konfliktusokat a másik pedig pont az ellentéte.

Milyen vezényszóval utasítsam magam mögé őket? Ezt hogyan tanítsam nekik?

Lábmellett sétálnak szépen, az egyik kb. 2hete fojtóval.

2013. márc. 6. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:

az semmiképpen nem jó hogy egy nagytestű kutya olyan nyíltan domináns jellem. ezt azonnal kell tiltani. a legkönnyebb ha bármit akár lovat akár kutyát meglátsz a kutyádat figyeled. a a fülét hegyezi, teste megmerevedik akkor azonnal határozottan tiltsad egy nem vagy fujj vagy akármilyen szó ameliyket akkor használod ha SOHA nem szabad azt megtennie. nem árt egy határozott oldalra póráz rántás sem a szóbeli fegyelmezés mellé. bár az igazat megvallva ez egy annyira összetett dolog hogy egy kutyasuli lenne a legjobb megoldás, mert nagyon jól kell ismerni ahhoz a kutyák testbeszédét, mert lehet hogy egyik kutya sem akar balhét de ti valami oknál fogva azt hiszitek. mi eddig kétszer találkoztunk kóbor kutyákkal de nem történt semmi.

egy másik kérdésben le is írtam ezt a kisregényt olvasd el ha gondolod hátha valamit sikerül leszűrnöd belőle.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4078135-hogy-..


az első válaszolónak szeretném még azt mondani hogy a leírás alapján és a tudatlanság miatt én nem ítéllek el. viszont. a kutyát nem felül kellett volna megfogni a tarkójánál hanem a háta mögé állni és kétoldalt a pofacsont és a fül közti bőrt két kézzel mefogni erőssen. így a kutya egyáltalán nem tud téged megharapni. ezt a fogást játékosan be is tudod gyakorolni a kutyusodon hogyha szoktatok bírkózni hogy hátulról persze őt nem erőssen de így megfogod és rájössz hogy nem tud majd hozzád férni, sőt gyakorlatilag a fejét te irányítod.

2013. márc. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nèha csinál ilyet, akkor azt mondom neki hogy Nem! aztán Gyere!.

Egyébként nagyon jó kutya pórázon és póráz nélkül is. Szoktunk futni póráz nélkül szépen jön velem, sétánàl kicsit lemarad de jön. Bárhonnan haza tudom küldeni annyit mondok neki, hogy hazafele lassan hazaszalad, leül a kapu elé és vár.

Kutyasuliba sajnos nincs lehetőségünk elvinni most nem tudnànk kigazdálkodni rá a pénzt sem...

2013. márc. 7. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!