Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek az alábbi...

Ti mit tennétek az alábbi helyzetben? Szerintetek így normális dolog kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Panelben lakunk, s az egyik lakó kutyát tart. Ezzel nem lenne gond, viszont alig vannak vele itthon. Szegény állandóan ugat, sír, nyüszít. Amikor valaki megjegyezte nekik ezt, akkor a válasz annyi volt:"Dolgozni kell!"

Könyörgöm, de ha nincs ideje a kutyával foglalkozni, miért tart? Volt, hogy még ők voltak felháborodva, mert bepiszkított. Reggeltől délutánig egyedül van, mit vártak, hogy leviszi magát?. Sokszor még éjszaka is halljuk.


Ma este jöttem haza munkából, s akkor mentek el valahová, kutya szokás szerint nyüszített. Hangosan megjegyeztem, hogy "Szegény kutya már megint, hogy sír" Nem nagyon tetszett a csajnak.

Úgy sajnálom szegény kis jószágot. :( Bocsi a zavaros írásért, de felzaklatom magam, amikor ilyenekkel szembesülök. Hogy nem látják, hogy nem boldog a kiskutya, hisz alig látja őket.


2013. márc. 25. 21:12
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Nem szóltam még nekik, mert nem akartam veszekedni. Viszont az sem egy kellemes érzés, amikor éjszakás műszak után aludnék, s szegényke ugat szinte folyamatosan.
2013. márc. 25. 21:14
 2/26 anonim válasza:
100%
Mindenképpen szóljatok neki! Vagy esetleg az állatvédőknek!
2013. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is van kutyám már 3 éve. Vidéken élek,egy családi házban. Nyáron Budapestre költözök panel lakásba, és szeretném vinni a kutyámat,igen! Én is gondoltam arra,h ugatni fog, akkor viszont haza fogom hozni, a családi házba. Így már szinte nem is fogom látni, max. hétvégén,ha hazajövök. Kedves második!

Szerinted,a családi házakban nem ugatnak a kutyák,ha nincsenek hozzászoktatva az egyedüllétez.? Hova ide állatvédő??

A panelban hallja a szomszéd, de a kertes házban nem hallja senki.Akkor minden kutyás házhoz lehetne vinni az állatvédőt,mert gondolom ott is dolgoznak napközben.

2013. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

nem az ugatással van a baj, hanem azzal, hogy sajnálom a kutyust, mert olyan szomorúan nyüszít mindig.:(

Azért egy kertes ház udvarral teljesen más egy kutya számára, mint 30-40 m2 lakás. Az udvaron szaladgálhat, wc-het, s esetleg társa is van.

2013. márc. 25. 21:38
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi,kihagytam,h szoba kutyáról van szó! Nem pedig kinti! :)És nem szokott bewécézni,mert megtanulta az alom használatát :)
2013. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem ne szólj bele, a szomszédodnak is kell valaki, aki hazavárja.

A kutyákat a környékünkön pont az olyan szomszédok miatt mint te nem lehet a családi házból kiengedni, mert szólnak, hogy a kutya őrzi a kertet és ugat, ha valaki végigmegy a kerítés előtt. Hatalmas a kert és a ház, lehet hogy nálunk is ugat vagy nyüszít a kutya, amíg 4 órás állásomat letöltöm. Ilyenek miatt mint te kellett ide költöznöm.

2013. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Igen, értelek. :) AZért is írtam, hogy nem azzal van a bajom, hogy egy kisebb termetű(!) kutyát tart valaki panelben, hanem azzal, ha alig foglalkoznak vele, s ettől láthatóan a kutya letört.
2013. márc. 25. 21:42
 8/26 A kérdező kommentje:

ma 21:41 Te valamit nagyon félreértettél!:D

Nem biztos attól boldog a kutya, hogy egyedül van folyton bezárva!

Én elhiszem, hogy trendi, meg cuki-muki kutyát tartani, de mi lenne, ha az ember nem azt nézné, ami neki jó, hanem azt, ami a kutyának?

2013. márc. 25. 21:45
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
gondolj bele,ha most ebből ügyet csinálsz,akkor lehet nem tudják,hová tenni a kutyát.Most altassák el a te kedvedért?A többi szomszéd mit szol? Milyen fajta kutyáról van szó?
2013. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem csináltam belőle ügyet.Kíváncsi voltam, ti mit tennétek. Csak furának tartom, hogy sokan úgy tartanak kutyát, hogy nincsenek tisztába azzal, hogy mi a jó a kutyának.


S lehet bennem van a hiba, hogy sajnálom azért a kutyát, mert hallom, hogy megint veszekednek vele, mert besz*rt, míg ők egész nap távol voltak.

2013. márc. 25. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!