Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S 1 napos kiskutyáim...

S. O. S 1 napos kiskutyáim vannak, nagyon édesek, de az anyjuk mindig rájuk fekszik, és félek hogy agyonnyomja őket. Etetem őket és az anyjukhoz is folyamatosan kiviszem szopni. Visszatehetem éjszakára őket? Hideg van kint

Figyelt kérdés
A 13 kiskutyából sajnos 4 maradt meg, mert az anya kilöködte az alomból őket, vagy összenyomta a nagy súlyával és elpusztult ( kuvasz). A kérdés lényege, hogy éjszakára ki merjem e rakni őket az anyjukhoz? Minden évben voltak kiskutyái és mindig felnevelte őket. De mégis bennem van a félsz.
2013. ápr. 6. 00:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok..nem hinném hogy én tehetek arról, hogy a kutya ellik és a szüleim nem viszik el orvoshoz..én segíteni próbáltam a szerencsétlenen...a kutyának pedig mindig megmaradtak a kiskutyái és mindig el lett ajándékozva, volt rendes gazdájuk. Nem az a probléma, hogy leszarja a kicsiket, hanem az hogy hideg van kint..óránként megnézem jól vannak-e..minden rendben velük..egyébként nem értem mire jó ez az oldal, ha az ember tanácsot kér..szapulást mindenkitől kap, de senki nem próbál segíteni vagy értelmes választ adna..remélem akik eddig beszóltak..azok néztek tükörbe és tiszta a lelkiismeretük...,,jó emberek" és soha nem hibáztak;)
2013. ápr. 6. 08:02
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

A kutya szenved attól, hogy minden évben a te felelőtlenséged és nemtörődömséged miatt le kell hoznia egy almot! Ez hihetetlenül megterheli a szervezetét! Csak gondold végig mi lenne ha neked kellene 10-15 éven át évi egy gyereket szülnöd, hát a kutya szervezetét hatványozottan megviseli ez! De neked biztos élvezet ezt tudni és látni... Gondolom ezért nem akarsz ivartalaníttatni sem.

És mi a fenéért vannak a kölykök a kertben? A lakásban a helyük, állandó 25-27 fokon, infra lámpával fölöttük! Mégis miért nincs ellető láda? És gondolom a kölykök sohasem kapják meg se a chipet, se a két oltást, se a féregtelenítést, se normális tápot, mielőtt gazdához kerülnének, ha egyáltalán gazdához kerülhetnek és nem ásod el őket a kertben (kitalálom, a felnőtt kutyák sem chipesek, nem kapnak megfelelő eledelt, oltásokat, rendszeres féregkezelést, nem viszed őket mozogni, más kutyák közé, stb.). Nem, ez pénzbe kerülne neked! Hát ezek után ne merd azt állítani, hogy szereted az állataidat és fontosak a számodra, mert te is tudod, hogy ez nem igaz! Nem is tudom miért tartasz kutyákat, talán hencegésből, talán csak azért, hogy mindennap lásd, mennyire szenvednek!

2013. ápr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Csak az kap szapulást, aki megérdemli! És 2 millió gazdátlan kutya van most is, amit ti csak állandóan növeltek! Honnan is tudod, hogy minden kölyöknek normális élete van? Honnan tudod, hogy egyik se került láncra, utcára, gyepire, menhelyre, egyiket sem verték agyon? Sehonnan, mert téged valójában nem is érdekelnek a kutyák.
2013. ápr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ti komolyan nem vagytok normálisak..ha gondolod megadom a címem gyere el és nézd meg őket...minden kutyának van chip-je védőoltása..sőt még útlevele is...de ti biztos jobban tudjátok, hisz itt éltek velem..egy szóval sem mondtam, hogy elásom őket vagy bármi rosszat tennék velük,de mindenki magából indul ki, ahogy te is..azért itt kértem segítséget, mert az állatorvost éjszaka nem lehetett elérni...beszéltem vele és minden rendben lesz a kiskutyákkal, az anyjuk teljes mértékben figyel rá..nem azért fekszik rá mert meg akarja ölni te ostoba és mert elege van, hanem mert védi öket..a kiskutyákat másfél óránként behozom átmelegedni, de vissza kell tennem őket az anyjuk mellé az anyatej miatt...barmok vagytok!!! Szeretném ha olyan ember írna ide aki segíteni is akar, nem pedig okoskodni..kössz
2013. ápr. 6. 08:25
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Kedvesem, már megírták a választ: vidd be a kölyköket az anyjukkal a melegre. Ott szemmel tudod tartani őket és biztos nem fáznak meg.
2013. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
persze, először összevissza védekezel, aztán mikor megijedsz, anyádra kened. ha valóban az összes kutya féregtelenítve, oltva, chipezve lenne, annak az árából kijönne az ivartalanítás is.. szép család vagytok.
2013. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%

Komolyan kint vannak az újszülött babák a hidegben?! KOMOLYAN?!

Az a szerencsétlen szuka teljesen ki lehet már. Ugye tudod hogy évekkel rövidítik meg ezek az ellések az életét? Az ivartalanítás meg, te szerencsétlen b@rom, nem olyan mint nálunk embereknél a kasztrálás. Őket nem örömszerzés céljából párzanak, hanem mert hajtja őket az ösztön. Semmi baja nem lenne az ivartalanítástól csak megkímélnéd őt a folyamatos megterheléstől. Mocskos szaporítás amit csináltok. Szerinted mégis mire megy a kutya a nyomorult útlevelével ha minden évben ellenie kell?!

Azt már nem is mondom hogy a kölyköknek mennyire nem tesz jót hogy folyamatosan mozgatva vannak, ez nekik hatalmas stressz amire nincs szükségük. Legalább annyit megtehetnétek azokért a szerencsétlenekért hogy beviszitek őket.

Ja és egyébként, azért kapod itt a kioktatást mert értelmes ember nem tesz olyat mint ti. Erre nem lehet nyugodt hangnemben válaszolni. Főleg hogy még neked áll feljebb. Talán olvasni kéne a kutyákról és a szükségleteikről mielőtt ilyen felelőtlenül 4et is bevállaltok...

2013. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
A kutyádat kizsigerelted, és évekkel megrövidítetted az életét. Majd néha jusson eszedbe, hogy ennél sokkal boldogabb élete is lehetett volna.
2013. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
52%
Na mi helyzet velük?
2013. ápr. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
egészséges az összes, a szemüket félig kinyitották, kicsit dagik, sokat esznek
2013. ápr. 18. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!