Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Macska és kutya karomvágó...

Sippara kérdése:

Macska és kutya karomvágó között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen az érdekelne, hogy lehet-e a kutya karmát macskakaromvágóval rövidíteni - csak ezért nem mennék dokihoz, viszont vágni kéne neki, mert elég hosszú.
2013. ápr. 6. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Legtöbbször ezek kettő az egyben(tehát kutya-macska) karomvágók szoktak lenni. De ha ez speciálisan macskákra van kifejlesztve, akkor gondolom, hogy ez egy kisebb méretű műszer, és gyengébb, tehát lehet, hogy nem alkalmas egy 70 kilós bernáthegyi vastag karmának a vágásához. De ha egy kisebb méretű kutyád van, akkor jó lehet (pl egy csivava karmát minden gond nélkül vágni lehet vele).

Ha nem vágja a karmot, akkor értelemszerűen alkalmatlan a műszer, és venni kell a kutya méretének megfelelő ollót, vagy irány az állatorvos.

Bár jelezném, hogy eddig én csak normál méretű karomvágóval vágtam kutyák karmát, és mivel nem látom, Neked mid van, így nehéz véleményt mondani.

Az a lényeg, hogy ne vágd nagyon rövidre, mert akkor vérezhet.

2013. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A karomvágó a cicáknak kicsit nagy, a kutya karma belefér. A szóban forgó eb egyébként egy 16-18 kilós husky keverék. Okozhatok bármi bajt, ha megpróbálom? A karmai hal 'Istennek (három kivételével) fehérek, szóval az érbe belevágni biztosan nem fogok.
2013. ápr. 6. 15:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Marha bátor voltam és levágtam az egyik karmát. Biztosan nem lett túl rövid, észre se vette szerintem, hogy mit babrálok a mancsán, viszont a levágott karom üreges. Nem tömörnek kéne lennie? Ha az egész üreges, nem fogom "összeroppantani" a karmát a vágóval?
2013. ápr. 6. 15:20
 4/5 A kérdező kommentje:

Ilyen egyébként a karomvágó:

[link]

2013. ápr. 6. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahol az erek futnak, ott már nem üreges. Szerintem ha nem fájt neki, akkor szép óvatosan lecsipegetheted a karomvégeket. Túl nagy bajt nem tudsz okozni, ha éles a szerszám, kivéve, ha belevágsz az eres részbe, mert az fáj, de ezen kívül más gond nem lesz.

Eleinte óvatosan vágd neki, ne túl nagy darabokat. De szép lassan gyakorlottá fogsz válni, és gyorsabban fog menni a dolog.

Akkor megfelelő hosszúságú a karom, ha a kutya leteszi a mancsát a talajra, és a karom nem érinti a földet.

2013. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!