Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Lassan fél éves (labi-tacskó keverék valószínű) lány kutyusom van. Ha pórázon sétálunk lenn könnyen ismerkedik a kuytákkal, viszont ha elengedem a kutyafuttatón akkor nagyon fél ha több kutya is van ott. Ha ugatnak vagy futnak felé (nem akarják bántani) egyből elrohan és nem is megy közéjük játszani. Ha egy két kutya eljön a többi közül akkor azoknak is egyből kifekszik és csak óvatosan szagolja. De amikor pórázon ismerkedik úgyh h csak 1 másik kutyával akkor meg ugrál, játszana vele.

A másik gond, hogy ha el van engedve csak az esetek 50%-ban jön oda ha hívjuk. Itthon nincs ezzel gond a lakásban de lenn már nem olyan egyszerű. Sokszor még jutalomfalatkákkal sem jön vissza és nagyon messzire elfut. Ha meg megijed (másik kutyától pl) akkor fut amerre lát. Oké olyan messze még nem ment el h nem látnánk de elég zavaró, hogy minden kutya engedelmeskedik meg játszik a többivel ő pedig nem. A labdát/botot sem hozza vissza, soha. elmegy érte de nem hozza oda és elfut előlünk ha el akarjuk venni. Volt, hogy elindultam haza, hogy hátha megijed és jön utánam, ez így is volt, ma viszont nem érdekelte ez sem és mehettem utána és akkor pórázra raktam. Nagyon zavar, mert sokat foglalkozunk vele, jutalmazással próbáltuk tanítgatni, és szeretet is kap bőven mégsem engedelmes. Oké, hogy kölyök és még nem elég komoly, de azért elég zavaró, hogy ha elengedem nem tudom visszahívni magamhoz, és játszani sem lehet vele normálisan. Miért ilyen? Változik ez ha idősebb lesz? Hogyan nevelgessem tanítgassam másképp?


2013. ápr. 6. 17:54
 1/8 anonim válasza:
Szia! Szoktam nézni egy sorozatot a címe: Cesar Miller a csodálatos kutyadoki.. biztosan van fenn a neten pár évad.. ö problémás kutyáknak segít és közben mondja/mutatja, hogy mit hogyan kell csinálni, hogy a kutyus okosabb és szófogadóbb legyen.. sokat tanultam tőle remélem neked is segít :)
2013. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Rengetek műsort néztem mikor elhoztuk a kutyust, többek között ezt is, de mintha nálunk egyik módszer sem működne, vagy csak egy ideig. Sokszor vicsorog, meg ugrik nekünk, igaz megharapni még sosem harapott meg senkit, csak játékból de nem erősen, de mégis zavaró h ha rászólunk, akkor visszamorog és ugat. Pedig elég határozottak vagyunk vele szembe, de csak addig húzza meg magát amíg a közelében vagyunk, amint ott hagyjuk folytatja. 4 hónapja van nálunk egyébként és nagyon szeretnivaló, barátságos kutya alapvetően, de van egy ilyen oldala is :/
2013. ápr. 6. 18:07
 3/8 A kérdező kommentje:
De leginkább az zavar, hogy nem jön vissza ha szólok. És oylan kellemetlen amikor mindenki simán bír a kutyájával, és amint szól visszafut, az enyémmel meg ott szerencsétlenkedek:S És biztos mindenki azt hiszi hogy semmit sme tudok a kutya neveléséről meg h nem foglalkozok vele eleget...pedig ez egyáltalán nem igaz.
2013. ápr. 6. 18:09
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem falkavezérséggel van gond...

minden szabályt betartottok?


amúgy vmennyire komolyodni fog,de attól nem lesz engedelmesebb..legyetek vele következetesebbek és minden falkavezérségi dolgot tartsatok be!


testmozgás->fegyelem->szeretet


behívásnál tegyetek rá egy hosszú pórázt és ha nem jön akkor rántsatok egy kicsit a pórázon legyen nálatok vmi nagyon fincsi (pl virsli,máj,husi) ahogy jött oda adni neki..

ezt elsőnek bent a lakásban ,aztán kint de ne ott ahol sok a kutya, kicsit elhagyatottabb helyen..ha ott is jól megy akkor vidd kutyák közé és gyakorolj ott,addig le ne vedd róla a hosszú pórázt amíg nem behívható,mert a póráz csak nektek segít és jó ha több ideig rajta hagyjátok még ha az egyik séta alkalmával mindig jött ha hívtátok..

hosszú idő ez,kamasz korban is van ,feszegeti a határokat..

harapgálást sem kéne hagyni!!!


szóval sokat olvasgass a falkavezérségről és tényleg neveljétek következetessen!!!

2013. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen, ha az ember nem tud megoldani valamit. Ilyenkor érdemes ellátogatni egy kutyasuliba. Én is járok, mert egy problémát sehogy sem tudtam megoldani.
2013. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát a falkavezérség nem egyszerű nálunk, mert 3an vagyunk összesen a kutyussal itthon. Mikor elhoztuk első 2 hónapban velem volt együtt a legtöbbet, most csak heti 4 napot vagyok vele (egyetem miatt). Nekem úgy tűnik, hogy van amikor elfogadja, hogy én vagyok a "vezér" de ha olyan kedve van akkor mintha kicsit sem érdekelném. De nem csak velem ilyen hanem mindenkivel. De mindig határozottan és kicsit hangosabban rászólok. Látom, hogy veszi a lapot, hogy valami rosszat csinál, de az első sokk után folytatja . Annyi gond lehet max, hogy egy ágyban alszok vele...de én ezt nem bánom, mert sokat vagyok egyedül éjjel és jó,hogy ott van velem. De amúgy ha ágyban eszek akkor nem meri elvenni a kaját tőlem, már ha látom, hogy közelebb szagol rászólok és megy vissza a helyére. De ha otthagyom akkor persze ellopja. Egyébként már 8 hetes korában is elég akaratos kutya volt, emlékszem volt, hogy sírva hívtam a páromat, hogy jöjjön haza mert egy ekkora kis kutya is kiidegel. Nagyon rossz volt...akkor sem lehetett bírni vele, csak ha kizártam a szobából és lenyugodott. Már sokkal jobb a helyzet és le tudom állítani ha bekattan, de azért közel sem tökéletes.
2013. ápr. 6. 18:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Nyáron tervezzük a kutyasulit mi is. Egyébként nagyon okos kutya, már 10 hetesen tanítottuk az ül, fekszik parancsokra és 1 óra alatt tökéletesen megtanulta. Meg úgy a hátköznapi dolgokban is látszik, hogy nagyon értelmes, csak nagyon makacs és akaratos.
2013. ápr. 6. 18:28
 8/8 Hovarju ***** válasza:

Szerintem minél előbb vigyétek el egy kutyasuliba/ óvodába.

Valószínűleg nem jókor vagy nem jól "büntetitek"/jutalmazzátok a behívás megtagadását.

Hidd el nagyon sokat tud segíteni, ha egy hozzáértő kívülálló látja mit csinálsz.

(nekem személy szerint sokat segített)

2013. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!