Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon durván játszanak, mit...

Nagyon durván játszanak, mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Az én kutyám nj-labrador keverék (4 hónapos) a barátnőmé foxi(5 hónapos). Szoktunk együtt sétálni ávinni egymáshoz a kutyákat de nagyon durván játszanak. A foxi az én kutyám fülét szokta legjobban harapdálni, de harapdálják egymás lábát farkát. Az én kutyám rá szokott feküdni a foxira. Közben morognak ugatnak. Ha sétálunk akkor foegymáshoz akarnak menni, ugatnak, morognak vonyítanak és nagyon erősen húznak. Ha nincsenek együtt mindkettő normálisan viselkedik. Próbáltuk az út két oldalán sétáltatni őket egy darabig működött is de már ez sem használ.A játékkal való figyelemelterelést is megpróbáltuk.


Mit tudunk csinálni?

Mi akarunk lenni falkavezérek.


Két 15 éves lány :)



2013. ápr. 7. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
látnád a két pitemet hogy hogy játszanak egymással:D
2013. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hidd el ha fájna nekik a játék akkor rászólnának egymásra.


az én kutyám is mindig a másik fülét harapdálja, vagy a pofáján megcsipi a bőrt és azt huzza. az egyik kutyánál a hámot fogja meg és azzal huzza maga után a másikat. a másik pedig az enyém lábát harapdálja. van amikor vlmelyik véletlenül rosszul harapja meg a másikat, olyankor van egy sikitás és leállnak kb 10 másodpercre.. utána szimat egymást és durvulnak tovább

2013. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez csupán játék, mindketten élvezik. Nekünk embereknek durvának tűnhet, de náluk ez teljesen normális

Sokszor bennem is megáll az ütő, mikor a kutyám lerendezi anyuék kölyök vizsláját, de utána ugyanúgy megy a vizsla játszani. Szóval hagyjátok őket.

2013. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És séta közben??


köszi a válaszokat! várok még

2013. ápr. 7. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kettesben játszanak az rendben van, de séta közben ti legyetek az "urak". Kutyaiskolában megtanítanak egymás mellett szabályosan sétálni a kutyussal és azt is elmagyarázzák, hogy mit kell tenni, ha nem engedelmeskednek.
2013. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem azt kell figyelni, hogy játék közben milyen hangokat adnak, meg hogy tépik egymást, hanem azt, hogy hogy érzik magukat. A legdurvábbnak kinéző birkózás is lehet jó játék, ha mindkét kutya élvezi, és egy enyhébb is lehet baj, ha valamelyik kutyának sok.


Ha az egyik kutya megadja magát, hanyatt fekszik, maga alatt van a farka, vagy menekülni próbál a másik elől, akkor le kell őket állítani.

A falkavezérség meg ott kezdődik, hogy ilyenkor mindenkinek el kell tudni hívnia a kutyáját a másiktól, és le kell tudnotok állítani a játékot.

Persze bőven elég annyi, hogy elhívod, leülteted, visszaengeded játszani, csak azért legyen az irányításod alatt a szitu.

2013. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

értem és nagyon köszönöm


én most tanítom neki a behívást. Ha nincs zavaró tényező(másik kutya,emberek) már szépen odajön hozzám.


Szeretném elvinni kutyasuliba:) remélem megengedik a szüleim :):):)

2013. ápr. 8. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!