Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 9-10 hónapos Amerikai...

Egy 9-10 hónapos Amerikai Staffordshire terrier-nek milyen tápot adnátok, főt kaja mellé?

Figyelt kérdés

Kiegészítőnek gondoltam mert mellé elég sokszor kap főt kaját is, van hogy csak azt, van hogy vegyesen, ha meg ép nem érünk rá főzni akkor csak tápot kap.

Eleinte Dog Chow juniort kapott, meg chapy-t is néha de abból nem sokat, mióta rájöttem hogy elég ratyi a minősége nem kapott.


Jelenleg Fressnapfs-os multifit junior maxit kap, most így visszaolvasva ezt is többen lehúztátok, mondjuk legalább nincs benne mesterséges színezék, meg ilyesmik.

Viszont most úgy döntöttem hogy erről is váltani szeretnék, valami jobbra.

Néztem ezeket a lazacos tápookat viszont ezek már nagyon drágák, 13.000Ft-ért van a taste of the wild-nak ebből 13kg-os, Josera 15kg-os 12E Ft, ezzel csak az a probléma hogy 16 ezerért veszek 30kg Dog Chow-t, ami nagyon nem mindegy.

Ezt néztem ki:

[link]

Régebben bárányosat kapott de az nagyon kicsi szemekből állt, sokszor nagyon meg se rágta csak nyelte még kisebb korában is, szóval ezt elvetettem.


Az eukanuba meg a hasonló tápokkal az a bajom hogy fele annyi kg-ot kapok szinte ugyanazért az árért.


Láttam sokszor azt írtátok hogy ez nem számít mert kevesebbet kell belőle adni, ez ok, de mint mondtam kap főt kaját is, amiről viszont nem szeretnék lemondani a táp javára.


Szóval ebben az esetben mit tudtok ajánlani nekem?

Egyáltalán kölyök tápot kellene még neki kapnia?


Köszönöm előre is mindenkinek az építő jellegű hsz-eket.


Még egy kérdés, milyen vitaminokat vennétek külön neki?

Ilyen csont és ízületi erősítő lehet nem ártana, mivel ha jól tudom a fajtának nem sok fajtabetegsége van de az ízületeikkel baj lehet.



2013. ápr. 8. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges bármilyen tápot a főtt étel mellé csak úgy adni. Minden táp a benne lévő hatóanyagait csak akkor garantálja, ha a megfelelő mennyiség naponta bejut a kutyába. ha csak úgy "ropinak" adod, tök mindegy, melyik lesz.Mivel fiatal, zöldkagylós terméket lehet adni pluszban.
2013. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Én évekig csak főtt kaját adtam nekik, ha mindenképpen tápot akarsz adni neki mellé a Brit Prémiumot ajánlom. A netről tudod rendelni kb 7000 ft 15 kg.
2013. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ennél egy picit komplexebb a dolog, mert van hogy 4-5 napig főt kaját kap van hogy 1-2 napig csak tápot, ha főt kaját kap akkor is kap aznap még valamennyi tápot is.

Mondjuk a tápot szívesebben megeszi az tény.

Így inkább azt mondanám hogy főzök a táp mellé, olyan felesben kapja átlagban a főt ételt és a tápot.



Azért is akarok váltani mert a szőre se olyan mint amilyennek lennie kellene kissé fakó, de mondjuk kész energiabomba a szentem :D

De akkor a Brit-ből még a juniort vegyem vagy az adult-at?

7000Ft körül az adult van, a Junior 8,5, de mondjuk nem ez a lényeg mert ez már nem nagy különbség.

Hasonló árban gondolom nincs más értelmes táp? (most eléggé belemerültem az olvasásba itt gyk-n és többen is írták hogy visszaváltottak a brit-ről)


első:

Milyen zöldkagylós termékre gondolsz?

2013. ápr. 8. 11:39
 4/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, én Britel etetek három kutyát. Nem igazán vettem észre hogy gond lenne a mínőséggel, mindnek szép a szőre, a végtermék álaga is jó. A háromból egy kölyök boxer 10 hónapos, ő junior large-ot kap. Szerintem nyugodtan kaphat már felnőtt tápot is. Én zöldkagylóból a luposant adom neki, egy ortopér szakdokival beszéltem meg melyík legyen, ő ajánlotta ez és még egy másikat. Azért ezt veszem mert könyebb volt beszerezni, a fressnapfba veszem. Általában reggel kapják a tápot, este pedig rizs, hús és zöldség a menü.
2013. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 1 éves kap napi 2 szer nyers vagy főt kacsa,csirke farhátat + tápot ezt eszi 12 hetes kora óta.Idáig a Brit juniort ette de most már a felnőttet vesszük.A Purina nem jó mink is arról váltottunk erre próbáld ki nem drága:))Én is néztem:


[link]



és ez a Brit junior:



[link]



Nem drága ugyan ennyibe van kb. a Purina is



Attól,hogy kap főt kaját kaphat még napi 1 szer tápot nem lesz baja tőle.)

2013. ápr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előző voltam.Ja és még a mi kutyánk mindig napi 3 szor kap enni.

És vitamin nem kell mellé ezek már jó minőségű tápok.Én adtam neki kiskorában kálciumot + porc erőt de csak a füle miatt mert vágva volt és,hogy beálljon.

2013. ápr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a royal canint ajánlanám. Ha már adsz neki főtt ételt, ajánlom, keverj bele tápot is! Ha pedig nincs főzve neki kutyakaja, akkor se add neki szárazon. (én leves maradékkal adtam neki) Ez az én véleményem, én így csináltam, és fantasztikusan erős, szép, egészséges kutyáim voltak. Porc erősítőt is ajánlanám!!! Nézz szét a piacon, hogy mik vannak, mert már nem emlékszem a nevére. De egy lelkiismeretes tenyésztő megtudja neked mondani, hogy melyik jó... Jó kutyázást!
2013. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Jó minőségű táp mellé (ami a Britnél kezdődik és ettől csak felfelé,azaz Acana,Taste of Wild,Orijen,stb.) NEM KELL porcerősítő.

Saját káromon tanultam meg,mára már tudom.A kutya lába 5hónapos korában elkezdett remegni,akkor kezdtem ÁLLATORVOSI javaslatra porcerősítő tablettát adni neki,és begörbült a lába.Nem nagyon,semmiben nem korlátozza,nem is fáj neki,de nem egyenes.Azóta van másik állatorvosunk,aki lehetőség szerint homeopatikus módon gyógyít és ő az elejétől kezdve mondta,hogy jó táp mellé nem kell semmi más.Illetve,ha bármi is kéne pluszban,azt csak állatorvosi utasításra és adagolásra szerezd be.


Csatlakozom a Brit-es táborhoz.Én ma is azzal és Acanával etetek.Lassan 2 éves,gyönyörű kutya :) Lehet kapni 100% húsból készült konzervet,azt kap mellé. 800g/690Ft,nekem megéri,mert nincs időm főzni.Amikor van időm,akkor veszek hentesárut (pulyka alsó combot)és azt kapja.

Én a Brit Junior Large Breed-del etettem.Most kezdtem átállni az Acanára.

2013. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as, a porcerőssítő és a zőldkagyló nem ugyan az. Nekem boxerem van porcerősítőt soha nem adtam neki, de zőldkagylót az izületek védelmére igen. Nagy testű kutyáknál hasznos.
2013. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm szépen mindenkinek.

Egyenlőre még van 5-6kg Dog Chow táp majd ha az elfogy akkor szerintem váltok Brit-re.

Esetleg emellé érdemes valami vitamint szednie?

Nagyon győzködött ismerősöm hogy nem ártana valami mert ők főleg főznek a kutyának csak ritkán kap tápot

Mi meg ha lehet akkor főzünk, de azért kb 50%-ban kap tápot és 50%-ban főzünk neki.

Szóval most rábeszélt hogy vegyek valami multivitamint neki, na most az állateledeles boltban levant multivitamin volt csak (meg valami jóval gagyibb), most viszont örülök hogy nem a csonterősítőt vettem meg, nem szeretném elrontani a kutyust :s

Szóval akkor szerintetek ezt se adjam a Dog Chow mellé se? (Nemrég vettem még nem kapott belőle egy szemet se, de ha azt mondjátok akkor nem is fog kapni belőle)


Ez a Luposan meg valami 10.000 Ft-nál kezdődik, nincs valami jobb ár érték arányú zöld-kagylós termék?

Mondjuk lehet megrendelem a Brit táppal együtt.

2013. ápr. 10. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!