Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyagazdik vélemén...

Tapasztalt kutyagazdik véleményét kérem szépen?

Figyelt kérdés

Mik a DOMINÁNS ám de KÉZBEN TARTOTT kutya jellemzői?

Van egy 7 hónapos kan, keverék kutyám. Én azt gondolom róla hogy megadó típusú, mások meg azt mondják domináns.


Amiért én azt gondolom megadó: Állandóan farokcsóválva viszonyul mindenkihez. Bár nem könnyű eset de kézben tartom. Nem tökéletes mindig minden de jól behívható, hallgat rám. Bár be szokott néha próbálkozni, feszegeti a határokat, egy egy jól irányzott fegyelmezéssel szinte azonnal minden a régi kerékvágásba kerül. Egyellőre betudom a kamaszkorának, igaz két hónapos kora óta lényegében ilyen.


Amiért azt gondolják domináns: Nem könnyű eset, túl sok munkámat feccöltem bele. Állítólag egy megadó kutyának elég lenne a szép szó is, szinte alig lenne szükség fegyelmezésre. Mindig bepróbálkozik olyan dolgokkal amit tökéletesen tud, de mégsem csinálja vagy éppen pont hogy csinálja mikor nem is szabadna. (Most legutóbb kitalálta hogy nem hozza vissza az apport fát, persze fegyelmezés -NEM VERÉS!- után visszajött az emlékezete.)


Azt monják én azért nem veszem észre hogy domináns mert nagyon komolyan veszem a nevelését, vannak szabályok. Szerintetek is domináns kutyám van? Mik a domináns kutya jellemzői? Hogyan kell bánni egy domináns kutyával?


Bocsi a hosszú szövegért de szerettem volna érthető lenni. A válaszokat előre is köszönöm! Bárki írhat akinek véleménye van a dologról, de főleg tapasztalt kutyagazdik válaszára lenne szükségem.


2013. ápr. 8. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha fegyelmezéssel kell az apportot visszahozatni, az a rossz motiválás és tanítás eredménye.Főleg egy 7 hónapos kutyánál. Ha egy 7 hónapos kutyától azt várod el, amit egy 2 évesnél elvár az ember,nagyon hamar lesz egy kiégett kutyád.
2013. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

most megerősítésre vágysz ?

-dicséretre,hogy mindent jól csinálsz ??

-vagy lebasz@..ra , hogy nem csinálod jól :)??

7 hónapos ,kölök még :)

kialakul , ésszel szívvel,mozgatással,és szeretettel ,meg jó adag jutalomfalattal működni fog az állat .

eddig jó ?? vagy nem jóó?? :)

a domináns kutya lehet jól nevelt és szófogadó a gazdájának,és lehet domináns mindenki mással,vagy csak más kutyákkal szemben :)

ez nem baj,sőt ! előny is lehet.

viszont ezek jellemzőit csak később tapasztalod meg teljes egészében.még sokat alakul,és változik, sok kutyafajta 2-3 éves korára érik be !

tehát még tartózkodnék a véleménynyilvánítástól:)

2013. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is 7 hónapos kutyám van, és szerintem a tiéd dominánsabb lehet így a szöveg alapján.


Persze kamasz is. Az enyém is kamasz, és kipakolja néha a kukát, meg fejlesztett jó kis szelektív hallást is magának, de nem kell fegyelmeznem ahhoz, hogy tudja, rossz volt. Pl. reggel felkelek, meglátom a szétpakolt szemetet, még rá sem nézek, már csóválja a farkát de közben sunyít ezerrel, fülek lapultak és bocsi mami, ne légy mérges kutyaszemek bekapcsolva :D :D


Szóval kamasz korban előfordulnak ilyenek. Én tudom, hogy az én kutyám minden csak nem domináns, még ha rossz is néha. Azt h a te kutyád milyen, főleg mivel kamasz, csak te tudhatod. Tény, h az enyémet soha nem kell lenyomni, elég, ha felemelem a hangom, vagy csúnyán nézek rögtön helyre jön magától is.


Abban is igaza van az elsőnek, hogy ilyen fiatalon beszabályozni annyira, hogy hú most nem hozta vissza a botot, akkor ihaj, felesleges. Biztos lesz egy nagyon idomított kutyád, de néha hagyni kell őket is gyereknek lenni.

2013. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7 hónapos kutyával még bohóckodni kell, igényli... nekem nagytestű domináns kutyám van, 40kg 1éves múlt, komolyodik, de még mindig kis lüke... fontos, h engedd hagy legyen "gyerekkora" :)
2013. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem te vagy domináns és túl sokat követelsz egy hét hónapos kutyától.Nem kell minden helyzetben fegyelmezni.Az apport játék elvben a kutyának,közös akció a gazdával,amit előbb kell befejezni,mint hogy a kutya megúnná.Nincs fegyelmezés,csak jutalom,ha jól csinálja,és figyelmen kívül hagyás ha nem.És időben kell befejezni,mielőtt motiválatlanná válna.
2013. ápr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

A domináns, de kézben tartott kutyára az a jellemző, hogy sűrűn próbálkozik (nem feltétlenül veled, de más embernek vagy kutyának bizonygatni akarja, hogy mekkora kemény csávó), de sosem csinál gázt, mert le lehet állítani. De egy hét hónapos kutya még bőven alakulóban van, kamaszodik, olyankor nehéz általános véleményt mondani róla.

Meg amúgy a dominancia az nem egy igen-nem tulajdonság, mindig viszonyítani kell valamihez. Egy kutya egy másikhoz képest lehet domináns, egy harmadikkal szemben viszont lehet alárendelődő. A dominancia nem egy tulajdonság, ami vagy megvan a kutyában, vagy nincs, hanem az adott közegben értelmezhető csak.

Hogy a te kutyád mennyire domináns, azt ennyiből nehéz megmondani, de ha úgy érzed, hogy kézben tartod, és mások is így látják, akkor valószínűleg így van, és akkor meg teljesen mindegy, hogy mennyire domináns, mert te dominánsabb vagy, ez a fontos.

2013. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azt hiszem néhányan nem értettek meg eléggé. Én azt kérdeztem hogy a leírás alapján domináns vagy sem? Pontosan azért kérdezem mert, azok akik azt vallják domináns, azt is mondják hogy figyeljek oda. Az apportot tökéletesen megtanulta és élvezi is, minden esetben megkapja a dicséretét. Ezen a napon viszont szó szerint még csak nem is ment érte, figyelembe se vett engemet. Vagyis egyszer elment érte és körülötte szaglászott mintha nem találná, komolyan. Inkább a maga feje után akart menni, meg el lődörögni, meg ilyenek. Én úgy tudom és a cerberos oldalán is olvastam hogy ha a kutya kamaszkorban van akkor hajlamos ilyeneket művelni amit nem szabad ráhagyni. Okés hogy ő még fiatal, de mikor neveljem ha nem most? Azonfelül ha ráhagyom akkor pontosan hogy megtanítom arra hogy nem is kell érte menni, sőt, semmit sem kell megtennie amit kérek tőle. De tulajdonképpen nem is értem hol van számotokra a határ aközött hogy, fiatal még és aközött hogy épp valamit megtagad tőletek. Ezekszerint ha a behívást megtagadja akkor az sem gond hiszen fiatal? Én nem értem ezt az oldalt. Egyszer azt mondjátok hogy, nem tagadhat meg semmit a kutya különben később még nagyobb lesz a baj, most meg azt hogy, hagyjam rá, hiszen fiatal. Eleve a jutalomfalatra magasról tojik rá, minek tömjem ha egy dicséret is elég, sőt, láthatóan többet ér? Nem ő az első kutyám, mindig is így neveltem: KÖVETKEZETESEN. De ez a kutya kicsit érezhetően keményebb dió, ezért kérdeztem hogy domináns vagy sem? Nem dicséretet vártam, hanem felvilágosítást, ha esetleg van olyan dolog amire a jövőben fokozottabban oda kell figyelnem. Egyébként még mielőtt tévedésbe esne mindenki, nem robot kutyát nevelek. Az apportot tök véletlenül saját magától tanulta meg, mert annyira tetszett neki. Ha valami eltereli a figyelmét és szólok vidáman hozza oda nekem. De a múltkori esetben szó szerint tojni akart a fejemre. Ezekszerint hibát követtem el és rá kellett volna hagynom az egészet, hadd csináljon amit akar. :S


Aki normálisan válaszolt annak köszönöm.

2013. ápr. 8. 19:29
 8/14 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm Akumi az értelmes választ!


Az az érdekes hogy ő pontosan ilyen, úgymond próbára tesz bizonyos helyzetekben. Néha gondol egyet és tojni akar a fejemre. Mindenestre ahogy olvastam még túl fiatal.


Mégegyszer köszönöm Akumi!

2013. ápr. 8. 19:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy még nem volt domináns kutyám. Értelemszerűen velük nem is kellett olyan szigorúnak lenni. De ez a kutya szó szerint igényli a nagykönyvben leírtakat, a szabályokat, mindent, különben ha lazítok akkor szó szerint tojik a fejemre. Próbáltam már, de olyankor lavinaként zúdúl a sok rossztette. Szó szerint kezelhetetlenné válik. Csak akkor szófogadó ha szigorúan és következetesen elvárok tőle mindent, úgy ahogy van.
2013. ápr. 8. 19:45
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De legalább te felismered ezt, és nem a kutyára fogod, hogy ő milyen rossz, mert nem jó neki az a nevelés, ami az többinek :) El se hinnéd, hányan nem jutnak el idáig :)
2013. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!