Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem segíteni?...

Tudnátok nekem segíteni? Tapasztalt csivava gazdik vannak itt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Csivava kiskutyát szeretnénk. Meg is van a tenyésztő, voltunk megnézni a kicsiket, egy fiú és egy lány között gondolkodom. Sokan azt mondják a fiú csivi ivartalanítás után is jelölget a lakásban, akkor is ha ivarérés előtt ivartalanították... Mi igaz ebből? :)

2013. jan. 31. 08:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez nem fajtafüggő, szóval válaszolok. A jelölés egyértelmű dominancia, semmi más. Ha nincs megnevelve normálisan a kutya (ilyen kicsiknél ez gyakori), akkor jelölni fog, akár szuka, akár kan. Igen, a szukák is jelölnek.....
2013. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Bungyurda ***** válasza:
7%
Meg kell nevelni és nem fog. Nekem chihuahua fiú kutyám volt 11 évig. Miért akarod ivartalanítani? Ha fajtiszta akkor érdemes fedeztetni.(kis plusz bevétel) Egyébként Én a fiúra szavazok, az nem tüzel. (Akkor csinál ugyanis a lány gányát a lakásba, de ivartalanítással megoldható, de oda akkor a plusz pénz)
2013. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fedeztetni! Idióta vagy! (nem te kérdező).
2013. jan. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Plusz pénz baxdmeg :D Szánalamas ez a mentalitás.. tele vannak a menhelyek azért mert te szerettél volna egy kis plusz pénzt.. (persze nem csak miattad..)
2013. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2.: inkább anyádék adta volna oda a szervkereskedődnek egy kis plusz pénzért...


Kérdező: ha csak házikedvencnek szeretnéd és nem szeretnél vele kiállításokra stb járni, akkor nyugodtan ivartalaníthatod, legyen fiú vagy lány, mindkét esetben érdemes. Nem csak a jelölgetés miatt, de ezzel megakadályozod, hogy a kutyusodnak később hererákja vagy méhgyulladása legyen. És igen, ahogy az előttem szólók is írták, a jelölgetés jele is lehet a dominanciának, ami később agresszióhoz vezethet. Ez azoknál a kutyáknál fordulhat elő, akiket a gazdáik kisgyerekként, nem pedig kutyaként kezelnek. Gügyögnek nekik, elkényeztetik őket, mindent megengednek nekik és elnézik nekik a rossz viselkedést (pl emberek vagy más állatok megugatása, megtámadása), szóval teljesen elkapatják őket. De ha te képes vagy következetesen falkavezérré válni, akire a kutyád felnéz, akkor baj nem lehet. :)

2013. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
valóban a fiú csivik ,jelölgetnek a lakásban a többi 600 féle kutya NEM :( gondolkozz ember! minden kan kutya megjelöli a területét, ami nevelés nélkül a lakásra koncentrálódik, erre is való a nevelés. azt teszi amit engedtek neki. ez ilyen nagyon egyszerű !!
2013. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van csivava szukám is és kanom is. a szuka amig nem volt ivartalanitva addig sem jelölt és miota ivartalanitva van azota sem jelölget. A kan kutyus nincs ivartalanitva de ő sem jelöl. pelusra vannak szoktatva. ha eleget foglalkozol vele, nevelgeted nem lesz vele gond!! :)
2013. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom fedeztetni! Azt szeretném ha nyugodtan élné az életét velünk, nem pedig azon görcsölne mindig, hogy hol van tüzelő szuka a környéken... És a csivavák mivel nem tudják sokáig visszatartani ezért előfordul, hogy bepisilnek, még felnőttkorban is.
2013. jan. 31. 13:20
 9/15 Bungyurda ***** válasza:
0%
Little Red. Már miért lennék idióta? Nem értem a logikát? Ahogy Én adom el a kiskutyát és aki tőlem meg veszi az akár a tenyésztőtől is vásárolhatná és ugyan úgy eldobhatná magától, kínozhatná..miegymás. Egyébként már szegény megboldogult kutyám a 11 évével vagy 3 kicsi kölyköt hozott össze.(ami jó helyre került, hiszen évek múlva is találkoztam Velük) Tisztességesen neveltem és élte le az életét a kutyám mellettem (minden ösztönével együtt). Nekem fura, hogy elvesszük az egyik ösztönét azért, mert nem tudjuk kezelni?
2013. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet kezelni csak hülye vagy hozzá.

Az hogy te lehozol egy almot közelébe nincs annak amit egy rendes tenyésztő csinál. Volt bármilyen szűrése annak a kutyának? tenyészvizsga? Értél el vele akármit bármilyen versenyen?(ez utóbbi a fajtajelleg megtartása miatt fontos)

2013. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!