Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt Yorki gazdik?

Tapasztalt Yorki gazdik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Kaptam egy yorki kiskutyát nagyon sokat olvastam róla a neten de sajna az egy oldalon ezt a másikon meg az ellenkezöjét irják.

Szeretném tudni ti milyen alkalmanként fürdetitek,az etetés hogyan történik(megszokott órában?vagy elötte van mindig?)

Ja és még egy pici gondom van vele amiokor elhoztam akkor pelusra volt szoktatva de miota nálam van nem megy a pelenkára hogyan szoktathatnám oda?Most 5 hónapos akitöl vettük azt mondta naponta egyszer vitte ki a kutyust 10-15 percre én ezt keveslem,vagy még most elég neki?Minden Jótanácsot szivesen fogadok.Köszönöm.


2013. jan. 8. 05:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nekem volt yorki, pár éve pusztult el. Én hetente fürdettem mert kan kutya volt és mindíg lepisilte a szőrét, náluk fontos a jó minőségű sampon. Nekem a száraztáp az alap az mindíg van előtte, mert a kisebb fajtáknál gond lehet a vércukor szinttel de ezen felül etettem még hússal, ja és rengeteget kell mozgatni! A napi 1 alkalom 10 percre kevés. Naponta vidd le 4-5x fél órára amíg hidegebb van, ha ennyiszer leviszed akkor szobatiszta is lesz és nem kell neki pelus se. Nekem a yorkim már 3 hónaposan kint pisilt. Tavasszal meg nyáron legyen egy hoszabb séta minden nap kb 1,5 óra. Én így tartottam a yorkimat :)
2013. jan. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi yorkink 6 éves, és 2 havonta visszük kozmetikába, én itthon nem nagyon fürdetem. Nagyon szépen öntisztul a szőre. A kaja ne maradjon előtte!! Legyenek etetési idők - 5 hónaposan még lehet 3, de lassan áttérhetsz a 2re. Leteszed elé a kaját, leülteted és parancsra mehet enni. 5-10 percig marad előtte a kaja, ha nem ette meg, elveszed és megkapja köv. alkalommal. Kutyapelust felejtsd el, ő nem macska :)) Vidd le sokszor félórákra minimum, legyen hosszabb séta is. És ami fontos és sokan elkövetik hibának, hogy engedd oda nyugodtan más kutyákhoz, szocializálódjon - ő csak kistestű, de kutya. Mondjuk ő egy vizslával él együtt...

[link]

2013. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

szia. nekem nem yorkiem van de ezek a kérdések nem fajtaspecifikusak :)


Szóval: séta legalább napi 3. az h pelusra akarod-e szoktatni v nem, az a te dolgod, ha igen, és most nem megy rá, ahogy mondod, akkor tedd a pelust oda ahova gyakran jár pisilni. Ha kintre szoktatnád, akkor pedig vidd le minden evés után, játék után, kb 2-3 óránként, persze mikor otthon vagy épp :)


Fürdetés. Én nagyon szeretném ritkán fürdetni a kutyámat, de sajnos büdös lesz, mert most esőben megázik, és annak iszonyat szaga bír lenni, úh 2-3 hetente fürdetem baba samponnal. Jhonsons. Ezt bátran használhatod kutyára, mert a p&g tagja akik állatkísérleteket végeznek a termékeiken, úh. bár ez ocsmány dolog de tuti nem árt a kutyának. Én is úgy hallottam. És tényleg nem.


Etetés. Napi 3x még lehet. Én reggel 7, dután3, és este 10-kor etetek. De lassan majd áttérhetsz két etetésre is.

2013. jan. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugyan nem árt a kutyának de a szőrminőségét és a bőre ph-ját szétcsapod, de nyugodtan fürdesd hígítatlan baba samponnal..
2013. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy drágább kutyasampon ph semleges, én ezért nem merek embereknek szánt sampont használni rájuk (csivikre), biztos, hogy nem hal bele ahogy a kísérleti patkányok se de a szőr minőségre rámehet főleg egy yorkinál, mert nekik nagyon finom-puha "egyedi" szőrük van.
2013. jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem írtam h higítatlannal mosom ez egy, az kettő h akitől én hallottam ezt az kiállításra jár havanese-zel, úh nem gondolom h szétcsapja a szőrét, de majd egy-két év múlva megírom.


Kutyasamponnal sincs bajom, de nekem kifejezetten nem ajánlották. Mindenki döntsön belátása szerint.

2013. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Nagyon hasznosak.
2013. jan. 8. 17:52
 8/13 anonim ***** válasza:

Fiatalka még, ilyen korban az enyémnek se ment 100%-osan a szobatisztaság! Ilyenkor a szándék már megvan, tudja fejben mit kell csinálni, de mégiscsak kölyökkutya, nem mindig tudja visszatartani. Vidd le olyan gyakran pisilni, amennyire gyakran csak megteheted! Persze ha dolgozol, kiteszed a pelust, a kajájától, innivalójától, játékaitól a lehető legmesszebb! Azok mellé nem fogja végezni a dolgát! Az enyém például olyan szobákba nem csinál, ahol parketta van, mert ugye ott van a legtöbbet. Megkeresi a legtávolabbi helyet, ahol járólap van, és oda csinál.

Fura helyről hozhattad el, ha azt mondták, egyszer vitték le naponta, ez kevés! Pont a fiatal kutyáknak kell minél többször sétálniuk!

Ételt napi 1-szer kap megszokott órában, de egy kis szárazrágcsa azért ott van előtte mindig.

Fürdetni nem szoktuk nagyon sűrűn, kéthavonta kb., viszont minden nap fésülöm és azzal kijön elég sok minden, és szép fényes, puha a szőre.

Remélem segítettem:)

2013. jan. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi neked is kedves utolsó.

Hát igen napi egyszer vitték ki.Most meg aza baj hogy ha kiviszem nagyon fél lefekszik és nem akar sétálni.ha ráadom a pórázt akkor meg elkezd ugatni rázza magát,nem álja meg magán.ma is kb 10 percet voltam lent vele pedig 4 szer próbáltam de lefekszik és remeg.nem akar kimenni.ennek mi ehet az oka:?vagy én csinálok valamit rosszul.vigyem az ölembe?de akkor meg ahoz fog szokni.

2013. jan. 9. 18:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz ilyenkor? Megálltok egy helyben és 10 perc után felmész? Tehát ráhagyod?
2013. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!