Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok kutyafajtát ajánlani?...

Tudnátok kutyafajtát ajánlani? Lent írom milyen kritérumokkal.

Figyelt kérdés

Ne vagy minél kevésbé hullassa a szőrét

Viszonylag olcsó legyen fajta

Kis vagy közepes termetű

Könnyen tanítható


2013. ápr. 11. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát az olcsó fajta miatt ajánlom rögtön a menhelyeket. A NOÉ pl. nagyon odafigyel arra, hogy ne szépítse a kutya jellemét, amelyik erősebb gazdit kíván, arról is leírják őszintén, illetve amelyik bújós, családbarát öleb, arról is mindent elmondanak.

Minden kutya hullatja a szőrét, csak a hosszabb szőrűek pl. bolognese, uszkár, shit-zu félék szőre inkább csomóban esik le és könnyebb észrevenni, felvenni.

A rövid (szálkás) szőrű kutyáknál pl. chiwawa, vizsla megrázza magát és szanaszét hullik a szőr.

Mindegyik kutya tanítható, csak rengeteg türelem és idő kell hozzá. Rajtad múlik.

2013. ápr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

ha már az a kritérium, hogy olcsó legyen akkor ne vegyél kutyát! Gondolom eszed ágában sincs tenyésztőtől enni 100-130ezerért kutyát ezért szerintem expressz.hu meg hasonló oldalakon néztél kutyákat 10-15ezerért! Nem akarlak megbántani de ha nincs pénzed 100ezres kutyára akkor a tartására sem lesz pénzed! Oltások, táp, vitamin, kullancs elleni szerek havi szinten is nagyon drága! Plusz még nem is beszéltem a hirtelen jött állatorvosi költségekről!

Itt gondolok pl. egy babéziára! A kutyám nyakába ott an az ultrahangos kullancsriasztó plusz exspotot is használok és mégis kullancs ment bele és röpke 75ezer ft volt az állatorvos! Szóval jóindulatból mondom, hogy ha nem tehetitek meg ne legyen kutyátok mert csak szenvedni fog! le lehet pontozni de pont ezért van annyi kóborkutya mert rengetegen megveszik aztán rájönnek h mennyi az állat tartása és rakják ki az utcára!

2013. ápr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Általában azok a fajták, amelyek kevéssé hullajtják a szőrüket, nem tartoznak a viszonylag olcsó fajták közé.
2013. ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos igazuk van :( ha nincs ugy pénzed akkor ne vegyél kutyust :( szerintem inkább "ments meg" egyet az altatástól,hidd el hálás lesz nagyon.Nekem sok kutyám volt van de a keverékek akiket befogatsz a leghálásabbak.
2013. ápr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Azért mert nincs valakinek 200 000-e kutyára, még lehet, hogy nyugodtan el tudja látni, csak éppen egyben nincs rá ennyi.


Én a leírásod alapján a pulit javaslom. Nem hullik a szőre, mivel zsinóros, közepes termetű, könnyen tanítható és olyan 60 000-80 000 Ft. körül már jó tenyésztőtől kapsz.

Én a Pörgelóci Puli Kennelt ajánlom, vagy fogadhatsz is örökbe, mert nagyon sok gazdátlan puli van.

Mondjuk az nem derült ki a leírásodból, hogy milyenek lennének a tartási körülmények?

2013. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

A puli szőre csak akkor nem hullik, ha nem nyírják, hanem rasztának hagyják. Azt viszont ápolgatni kell.


A tartási körülmények valóban fontosak lennének... A puli könnyen tanítható, épp ezért is sok foglalkozásra, szellemi és fizikai lefárasztásra is szüksége van.

2013. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz olcsó alatt és miért kell lepontozni aki leírja mennyibe kerül egy kutya aki nem szaporítótól van?

Mennyi neked az olcsó?

Pl én uszkárt ajánlanám,egyáltalán nem hullik a szőre, 4 méretben van toy,törpe,közép és óriás, hobbi célra ismerősöm 70 ezer ft-ért vett ivartalanítási kötelezettséggel tenyésztőtől törpét,tudom is a kennel nevét ha érdekel, és egyik legokosabb kutyafajta közé sorolható.

De kizárólag benti tartással tartható.

2013. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát ez így elég tág...:D

ennek akár még az amstaff is megfelel...:D

2013. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értelek titeket, azért mert valakinek nincs pénze drága ilyen-olyan győztes szülőktől több tíz, akár száz ezer Ft-ért kutyát venni, attól még tudja korrektül tartani! És ha nincs extra betegség (ami azért nem jön be minden hónapban, fél évben), akkor havi 5-6 eFt-ból röhögve lehet tartani kistestű kutyust.
2013. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!