Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy bízzon bennem...

Mit tegyek hogy bízzon bennem a kutyám? általában hallgat rám de nem mindig . Nem tudom, hogy miért. És van hogy amikor közeledek felé elfut .

Figyelt kérdés

2013. ápr. 11. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Mennyit vagy vele, mennyit tanítod, sétáltatod? Hogy bünteted ha kell?
2013. ápr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7hónapos, ált. naponta min.1 óra de vmikor nincs ennyi vmikor több. De ennél nem tudnék sokkal több időt eltöteni vele mert tanulnom is kell sajnos. Sétáltatni nem nagyon szoktam mert mindig futna ő nem szeret sétálni.
2013. ápr. 11. 13:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Büntetni csak rászólok
2013. ápr. 11. 13:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem sétáltatod teljesen normális hogyha végre ki jut a kertből futni akar. Minden kölyöknek nagy a mozgásigénye. Bocs de nem vagy jó gazdi szerintem. Ha ilyen kevés az időd nem kellet volna kutyát venned. Napi rendszeres séta még ha kertes házban élsz is minimum másfél óra. Ezen felűl is igényli az otthoni foglalkozást. Sokat. Tanítani nevelni kellene hogy később ne legyen vele gond. Ha nem viszed ki hogy fog kutyákhoz, emberekhez, helyzetehez szokni?
2013. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Nincs több időd vele foglalkozni? Akkor minek kellett kutya.

2. Olyan nincs, hogy a kutya nem szeret sétálni. Le kell vezetni a mozgásigényét és utána viheted pórázon sétálva. Én 1 órán keresztül szoktam futtatni biciklivel, mire nagyjából helyreáll az energiája és tudom vinni szépen láb mellett sétálni. Kimegyek a parkba, elengedem és fut a bicaj után. Közben kergeti a madarakat, odamegy más kutyákhoz, játszik stb. A lényeg, hogy le kell fárasztani. Ez kb 1 órát vesz igénybe. Utána csatolom rá a pórázt és megyünk sétálni a városba, találkozunk más kutyásokkal, de mivel már le lett fárasztva, nagyon nyugodtan viselkedik. Pórázas séta közben pedig van a szellemi fárasztás, piros lámpánál ültetés, egy helyben maradás stb. Ez kb 2,5 órát vesz igénybe. Ha nincs időd akkor ne legyen kutyád. De kétlem hogy ne lenne időd, mindenkinek arra van ideje amire akarja, hogy legyen. Én egyetemista vagyok, szval rengetek más dolgom is van, de mégis tudok a kutyára ennyi időt szánni. Az igaz, hogy éjfélnél előbb sose fekszek le, mert este tanulok emiatt. Ja, hogy nem akarsz éjfélig fent maradni? Akkor nem kell kutya:)

2013. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!