Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne lebeszélni mamát?

Hogy lehetne lebeszélni mamát?

Figyelt kérdés

Most lett elaltava a kutya amelyik nála volt/beteg volt/. Most odaakar vinni egy beagle-t mert, hogy milyen szép meg minden. /Oltva chipeztettve van/

A kutya állítólag 4 hónapos, de azt mondta, hogy nem nő tovább mert akkora /akkor szerintem már legalább 2 éves mert addig nőnek/


Mama az már benne van a korban tehát nem tud annyira rohangálni utána + eléggé betegesek mamáék.

Ha oda viszi azt a kutyát szétrág mindent, növényeit széttaposa.

Eddig mindegyik ismereősömtől akinek van beagle-je mindig azt hallom, hogy iszonyat mozgás igényes + szeretnek szétszedni mindent.

Úgy gondolom, hogy azt mama nem bírná. Hiába mondogatjuk, hogy válasszon valami más fajtát ami nyugodtabb, mert, hogy az szétszedi a kerítést meg minden. Nem ő ilyet hoz.


Nagyon nem tartom jó ötletnek hozzájuk olyan kutyát vinni.

Mutogattunk neki olyan kutyákat amik ilyen alapítványnál stb vannak de nem neki nem tetszik... Pedig 90%ukkal sokkal jobban járna szerintem.


2013. ápr. 11. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van, egy beagle kemény dió lenne. Makacs fajta is, ha pedig nincs lefárasztva szétszed mindent. Szerintem ne hozzátok el a kutyát (gondolom mamádék nem tudnak kimenni érte, vagy igen?) mert majd ha elkezd rongálni, akkor fognak majd csak rájönni, hogy mégsem kell mert sok a gond vele és mehet menhelyre.


Ha mindenképp ilyen fajta kutyát szeretnének, nézzetek a fajtamentőknél egy idősebb, nyugisabb példányt, azt már tanítani sem kell, társnak az idősek mellé pedig tökéletes.

2013. ápr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
egy beagle tényleg rémálom tud lenni, ha nincs megfelelően foglalkozva vele, és lefárasztva ( nekem 2 is jutott belőle:D ) nem hiszem, hogy jó ötlet lenne neki egy beaglet magához venni, márcsak azért sem, mert iszonyat konok és makacs kutyák, és hihetetlenül okosak emellett bárki bármit mondd, simán túljár az ember eszén.. csak azért mert szép, ne hozza el. Általában a beagle tulajdonosok itt rontják el..meg úgy általában azok, akik csak a kinézetre mennek és nem veszik figyelembe az adott fajta igényeit..
2013. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mamádnak egy idősebb kutyus kéne a menhelyről akivel együtt tévéznének , együtt sétálgatnának, egyforma lenne a tempójuk.Mondd azt mamádnak, hogy milyen jó lenen megmenteni egy idős kutyát a menhelyről. Lehet ezzel meggyőzöd. Én 4 éve befogadtam egy idős kutyust és ugy hozzánk nőtt, hogy ő lett a mindenünk, annyi, hogy nem volt vele annyi gond, hisz, nem cibált szét semmit, nyugodt volt első perctől..
2013. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mamádék nem tudnak kimenni érte, vagy igen?

valami ismerőse vinné neki, vele beszélték meg...

tehát a beagle választáshoz nekünk nem volt közünk


3-as mi is olyanokat mutogatunk neki

Járatos vagyok két ilyen alapítványnál. /Mindig van ideéglenes befogadott kutya nálunk/ De valahogy nem jönnek be neki...

Ajánlgatuk azt is neki, hogy azt átvisszük ami van most nálunk mert az sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb. /3 év körüli/ Arra meg egyenesen fújogot...

2013. ápr. 11. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha annyira beagle-t szeretne, akkor inkább egy idősebb (már higgadtabb, nyugodtabb) beagle-t kellene szerezni. Biztosan van valamelyik állatmenhelyen.

Itt is lehet örökbefogadni, talán van kicsit öregebb is neki: [link]

2013. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látod,nem való neki.Egy fiatal kutya pedig túléli.Vadász kutya,hatalmas mozgás igénnyel.Képes lenne egész nap futni.Szívós,de makacs,ás,szökik,ha nincs kezelve.Ha ebbe szeretett bele,tényleg egy idősebb kutya kellene neki,fajtamentőktől.Próbálj onnan ajánlani,de elég makacs nagyid lehet,ha az értelmes érvek nem jutnak el hozzá.
2013. ápr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!