Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya hány falkavezért...

A kutya hány falkavezért fogad el? Vagy van erősorrend?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy egy barátomnak van egy kutyája. Én ki lehetek a kutya számára? A barátnak kell megtanítania a kutyát, hogy én felette állok és nem lehet rámugrálni, meg akármikor a lábamhoz verdesni a játékokat, hogy játsszak vele, észre se venni, hogy ott vagyok(többször majdnem átestem rajta, mert csak úgy beszaladt elém, ha valami dolga volt, és az istennek se került volna ki)

Vagy nekem kell valami módon megmutatnom, hogy márpedig én feljebb állok a rangsorban?

Persze, ha intek a havernak, hogy szóljon rá a kutyájára, hogy hagyjon már békén, akkor az azonnal a helyére megy, szóval engedelmes eb...


Sosem volt kutyám, de elég kellemetlen, hogy érezhetően alacsonyabbrendűnek tart a házikedvenc... Eddig ilyennel nem volt problémám.

Mit lehet ilyenkor tenni?


2010. ápr. 7. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, ahogy leírtad. Először a gazdi(falkavezér), utána a kutyu, aztán Te. Ezt már kiskorban el kellett volna kezdeni, a Fennel módszer jó. Csak akkor tudod véghez vinni, ha sokat vagy ott, mert, ha ritkán vagytok együtt, akkor nem hiszem, hogy lehetséges. A lényeg, hogy a kutya gazdája mindenben Téged részesítsen előnyben, téged üdvözöljön(és te is őt), addig a kutyával nem kell foglalkozni. Ha odamegy, nem kell vele foglalkozni, majd ha megnyugodott, félrevonul, akkor. Ez röviden, de nem 2 nap. Nézz utána.
2010. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne foglalkozz vele. Nem a te kutyád, nem kell nevelned. Megkéred a pbarátod hogy szóljon rá amikor ott vagy, vagy legyen másik helyiségben. Persze elkezdheted tréningezni te is, de én mint kutyatartó allergiás vagyok ha bárki pattogtatni akarja a kutyáim, mégha az a párom, a barátaim meg főleg nem. Mondjuk én mindig úgy csinálom hogy mást ne zavarjanak, de hogy mindenkinél alacsonyabbrendűnek képzelje magát az már sok.
2010. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eddig is próbálkoztam ezzel, hogy ignorálom a kutyát, egész addig be is jön, amíg nem nézek rá... de ha véletlen a szemébe találok nézni, máris szalad, és hozza a játékot.

Szeretek vele játszani, de nem érzi, hogy én mikor akarom és mikor nem. Egyszer fél órán keresztül állt a gumicsirkéjével a lábamnál, és eskü, nem néztem rá, meg semmi, és tessék. Nem akartam engedni neki, pedig 10 perc után erős volt a kísértés, hogy elmenjek vele játszani, hátha abbahagyja utána, de akkor meg megszokja, hogy ha kitartó, akkor nálam mindent el lehet érni... :/ Nem mindennapi...


Más barátaimnak is vannak állatai, kutyák, macskák, de ilyet még sehol nem tapasztaltam. Ott, ha én nem akartam valamit, akkor az nem volt.


Igen, én is úgy gondoltam, hogy nem az én dolgom más kutyáját nevelni, (és az sem járható út, hogy mindig szóljak) de bizonyos praktikák biztos vannak. Például ez az üdvözléses dolog jó ötlet, köszönöm.

2010. ápr. 7. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Az első vagyok! Vannak olyan kutyák amelyeknek ilyen eleve a természetük. Pl a spániel, nekem az van. Ők is nagyon makacsak, önfejűek. Ha épp nem érek rá, és ő hozza a játékot, mondom neki, hogy nem, képes és megsértődik. Lefekszik valahová, ahonnan lát, és játszik, de közben engem néz, nagy kerek szemekkel, eleinte még bűntudatom lett, de szóltam neki, és oda sem jött, duzzogott. Mostmár tudom, hogy nem szólok hozzá, és akkor majd, ha látja, hogy ráérek jön, és bújik.

Igen, am 2. írta, hogy nem neked meg neveleni, azt nem is, csak el kell vele fogadtatni a tényeket, ezt kiskorában a gazdája megtehette volna, azzal, ha nem hagyja, h ráugráljon másokra, meg az üdvözléssel. Ennyit kellett volna tenni. Csak érd el, h tiszteljen téged is a kutya. Persze, én sem szeretném ha az én kutyámat más nevelné, de akik ide járnak, azoknak is elmondtam, h ha ideérnek, ne a kutyával foglalkozzanak először, mert akkor megnő az önbizalma. :)

2010. ápr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!