Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kis kutyám vakarózik...

3 hónapos kis kutyám vakarózik! Szerintem bolhás, nem tudom hogyan lehet az, hiszen házban van csak délelőtt/délután udvaron. Mit ajánlatok rá?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom fél év alatt nem lehet bolha kullancs nyakörvet tenni a kutyusra , akkor ampulla? de milyent ami használ? és az ampullást ,hogy kell használni? egész testét bekenni ?
2013. ápr. 11. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bolha délelőtt és délután is bele tud menni a kutyába. Vannak spotok, amelyek már a 3 hónaposra is rátehetők. Nyakörvet nem érdemes venni, ami használható, mert előbb növi ki a kutya, mint ahogy lejár a hatóideje.

Expotot vehetsz pl.

2013. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem találsz rajta se bolhát, se bolha ürüléket, akkor kicsi az esélye. Viszont még számtalan más is okozhatja a viszketést, allergia, atka, bűzmirigy gondok (bár ilyen fiatal kutyáknál viszonylag ritka ez), nem megfelelő táplálás, stb. Érdemes lenne orvosnak megmutatni.
2013. ápr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 2 hónapos volt a kutyám, amikor megvettem, és ugye kezdtük az oltási programot, és a doki megnézte egy sűrű fésűvel, hogy van-e benne bolha ürülék, talált, és csepegtetett a hátára egy bolhaírtót, ami 1000 ft-ba került, és azóta nincs benne bolha. Most 10 hónapos a kutyám, tegnap előtt mentem vele vissza a kötelező veszettség ellenire, nem volt benne bolha, de én kértem rá megint ilyen csepegtetőst, mert ez állítólag a kullancsok ellen is jó.

Azt tanácsolom, hogy úgyis nektek is kell menni oltási programra, kérd meg a dokit, hogy a tied is csepegtesse be.(sajnos a gyógyszer nevét nem tudom, de az állatorvosod biztos, hogy olyat ad neki, amit ilyen fiatal kutya is kaphat)

2013. ápr. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 07:35

Olyan csepp nincs, ami 8 hónapig véd. Szerencséd volt és tél, hogy nem lett bolhás a kutyád. Kullancs ellen is havonta kell cseppenteni.Nem mondta az orvosod?

2013. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mondta. Lehet, hogy szerencse tényleg, mert a másik kutyám sem bolhás egyáltalán, és kullancs is a 13 éve alatt alig volt benne, pedig rendszeresen ellenőrzöm..
2013. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!