Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya megérzi ha egy számára...

A kutya megérzi ha egy számára fontos élőlény elpusztul?

Figyelt kérdés

A macskám a mai napon rövid ideig tartó betegség után elpusztult.

Ezzel a nappal a kutyám megkezdte a keresését, többször is bejárta azokat a helyeket ahol a macska pihent.

Sokat játszottak együtt, meg szinte együtt is nőttek fel.

Eddig nem kereste a macskát, pedig már 3 napja nem látta, csak egyszerű véletlen ,hogy pont a mai napon kezdte el keresni, vagy az ilyet megérzik a kutyák?



2013. ápr. 11. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem apa halt meg, a kutya rendszeresen keresgél a lakásban. volt, hogy belefeküdt apa bőröndjébe. azóta valahogy a kutya is megváltozott, ő volt a falkavezér.
2013. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Frankie Stein válasza:
100%
Igen megérzi... :( A szomszédunk meghalt, és a kutyája azóta nagyon szomorú. :(
2013. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Észreveszi, hogy nincs ott és keresi, ha a pajtása volt, ez természetes. Nekem a macska is hetekig kereste a kutyát, miután el kellett altattatnunk a betegsége miatt.

A kutyák úgy tudom abból is érzik, ha haláleset történt, mert olyankor megváltozik az ember szaga. Most ezt nem tudom részletesen elmagyarázni, de olvastam már erről tudományos cikket is, ott részletezték, szóval ez megalapozott állítás, nem csak úgy szokták mondani. Emellett pedig a mozdulataidon és a testtartásodon is látja, hogy milyen a lelkiállapotod, észreveszi, ha gyászolsz.

2013. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk két kutyánk volt évekig, és nagyon közel álltak egymáshoz, aztán mikor az idősebbik nagyon lebetegedett, a fiatalabb mindig óvatos volt vele, vigyázott rá, és mikor meghalt az idős kutyus, a másik alig evett, lefogyott egy csomót, mintha az életkedve is elment volna szegénynek, nagyon szerette a másik kutyust :( Szóval megérzik, ez tuti, nálunk is úgy volt, hogy mielőtt elpusztult volna a másik kutyus, napokig nem látták egymást már, és mégis, amint meghalt, a másik kutya rögtön tudta...
2013. jún. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!