Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ultrahangos kullancsriasztónak...

Ultrahangos kullancsriasztónak van értelme?

Figyelt kérdés

[link]

Erre gondolok. Valakinek van valami tapasztalata? Használ?



2013. ápr. 12. 06:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Érzékeli a kullancs az ultrahangot? Nem.
2013. ápr. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Keress rá youtube-on :) és kedves elsőnek mondanám, hogy nem tudom, hogy érzékelik e az ultrahangot de a videókba tisztán látszik, hogy berakják a riasztót egy csomó kullancs közé és az összes kullancs az ellenkező irányba kezd el menni egyszerre! Nem tudom, hogy mi riasztja el őket de több mint valószínű, hogy a kis szerkentyű!
2013. ápr. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én meg a 2-esnek mondom a kullancsokat kiírtani kell nem átzavarni máshova!A patkányokat nem a szomszédba kell átzavarni !
2013. ápr. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért másodlagos védelemnek ott van a kutyám nyakáva az ultrahangos !: )
2013. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, nagyon jó lenne, ha működne, mert akkor káros vegyszerek nélkül is megvédhetnénk a kutyánkat a kullancsoktól. De a kutya elvileg érzékeli az ultrahangot, a kérdés az, hogy milyen tartományban és ehhez képest a riasztó milyen tartományban működik - mert szerintem az már koránt sem kutyabarát, ha egy folytonos hangot sípoltatunk a fülében. Persze, a készülék leírásában benne van, hogy nem zavarja a kisállatokat, valószínűleg ezt el lehet hinni.


Én hallottam olyan visszajelzést, hogy működik és hallottam olyat is, hogy nem. Szerintem ezt az egyed is meghatározza, mert a vegyszeres kullancsriasztókra is igaz, hogy nem mindegyik kutyának jó egy adott fajta.

2013. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha működne, akkor mindenki ezt használná, mert olcsó és jó. Valószínűleg azért nem ilyen lóg minden kutya nyakában, mert nem is működik.
2013. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy azért, mert az emberek igen nagy százaléka nem is tud róla, hogy van ilyen. A vegyszeres kullancsriasztók a kullancsriasztók világában olyanok, mint a fosszilis energiahordozók az energiaiparban. xD
2013. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is a vegyszerek elkerülése végett gondolkoztam ezen a "megoldáson".

Ha angolul írom be sem találom a youtube-on a videót.

Meg igen, másik feltevés az, hogy oké, hogy a kullancsok ellen jó az ultrahang, de vajon a kutyámnak nem bántja a fülét?

2013. ápr. 12. 09:15
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja meg az tetszene benne, hogyha bent van a lakásban, akkor fogom, és kikapcsolom. Így talán még a ható ideje is lehet egy szezonra kitartana. Nem úgy mint a nyakörveknél, meg a spot-oknál, hogy még én is belélegzem, meg a többi, a vegyi anyagot.
2013. ápr. 12. 09:27
 10/10 anonim válasza:
Mi a január óta viselt Kiltix mellé vettük kiegészítésként április elején. 5-10 cm-re tőle vígan sétálnak és befúródnak a kullancsok ha nem figyelek.
2013. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!