Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim kutyát szeretnének....

A szüleim kutyát szeretnének. Legelső kutyájuk lenne, yorkira gondoltam, szerintetek?

Figyelt kérdés

A szüleim belevágnak a kutyatartásba,ami édesanyámnál nagy szó,mert ő minden kutyától rettegett.Kizárólag kistestű kutya jöhet szóba,társas házban laknak,de egy nagy kert tartozik hozzá,ami saját használatú.

A táplálással tisztában vannak,szaporítótól sem szándékozunk venni.Én a yorkira gondoltam,viszont terrier révén,lehet hogy kezdésnek "erős"?

Másik szempont,hogy ne kelljen agyon kozmetikáztatni,bár ebben nem vagyok otthon.Természetesen vinni fogják kozmetikushoz,de ne kéthetente kelljen :)


Fajtamentőknél én nem találtam jelenleg yorkit.De ha vki tud,megköszönném,ha szólna.

Egyéb fajtákra is nyitott vagyok,illetve érdekelnének megbízható kennelek is.Nem tenyésztőnek álcázott szaporítók.Esetleg még egy toy uszkár?

Fogalmam sincs vele mennyit kell "szőrözni" :) Kistestű kutyákban nagyon nem vagyok otthon.Nekem staffjaim voltak/vannak.


Köszönöm a válaszokat!


2013. ápr. 12. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Én első kutyának a cavalier king charles spánielt ajánlom, mivel nagyon türelmes, okos, szófogadó és nehéz elrontani a tanítását :) (nekem is első kutya volt), mi nem vittük kozmetikába, hetente egyszer kifésültem, én levágtam a füléről a szőrt. Volt yorki-m is, őt örökbefogadtuk, sajnos nagyon idős volt, de innen néztük ki: [link]
2013. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Én uszkárt javasolok. A törpe is elég kicsi, és jobb az idegrendszere mint a toy-nak. Ugyan kell kozmetikushoz hordani, de elég úgy 2-3 havonta.

Nekem is egy törpe uszkárom van, imádom. Mindenféle életritmushoz képes alkalmazkodni. Sportos gazda mellett sportos lesz, öreg néni mellett ölben kuporgós lesz... Ha megszokja hogy napközben egyedül van, az is jó, ha mindig veled lehet az is jó. Szinte mindenkinek tudnám ajánlani ezt a fajtát, aki lakásba keres kutyát és nincs kisgyerek a háznál.

A fajtamentőket facebook-on találod meg, most is van több gazdikeresőjük. Én Buborékot javaslom, ő most járta ki a kutyasulit is, úgyhogy már nagyon okos. :)

[link]

Jelenleg 4 kutyusnak keresnek gazdit, de többen vannak náluk rehabilitáció alatt, akik hamarosan szintén gazdikeresők lesznek.

2013. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom a spánielek menyire tetszenek nektek pl a

cavalier king charles spániel első kutyának szerintem jó lene


[link]

2013. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Tételesen megmutogatom édesanyámnak a leírt fajtákat,és a fészbukos fajtamentők által hirdetett kutyákat is.

Majd eldönti,hogy ki érinti meg legjobban :))


Ha van még ötlet,várom:)

2013. ápr. 12. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

A Cavalier is jó ötlet. Én is az uszkár és közte vaciláltam, amikor vállaltam a kutyust, nekem is ő az első. :)

Végül csakis és kizárólag azért döntöttem az uszi mellett, mert megismertem egyet személyesen, és nagyon megnyerő volt. De lehet, hogy ha egy cavalier-t ismerek meg, akkor most egy cavalier-em van. :)

2013. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Piros mókus ránk talált XD :)
2013. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát,a spániel nyert.Jövő tavasszal szeretnék elhozni a szüleim,addig kenneleket nézegetünk és felkészülnek a kutyatartásra.
2013. ápr. 17. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!