Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Velemenyek szogecses nyakorv?

Velemenyek szogecses nyakorv?

Figyelt kérdés
Mar probaltam fojtoval de igy is huz es ugy gondoltam veszek egy szogecsest nyakorvet,vagy ha vannak mas moszerek irjatok elore is koszonom!
2013. ápr. 12. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Fojtóval? Állatkínzó vagy, ilyet ne tegyél! A kutyát kellett volna megnevelni...
2013. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sippara ***** válasza:
90%
Az a baj, hogy sem a fojtó, sem a szöges nem csodaszer, tudni kéne kezelni - egy jól kezelt fojtóval hacsak nem egy hetven kilós agresszív kanról van szó, minden kutya kezelhető. Kutyaiskola kéne, ahol TÉGED megtanítanak kezelni a kutyát - ugyanis a kutya 100%, hogy tökéletesen úgy működik, ahogy neki kell.
2013. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyéb gond nincs a kutyával, akkor sima nyakörvvel (amiből nem bújik ki) vidd ki sétálni. Kezdésnek ne arra indulj amerre a kutya akar, tehát ha ő jobbra akar, akkor te balra mész. Amint beelőz téged, de még mielőtt elkezd húzni fordulsz is rögtön a másik irányba. Mész vele, amint beelőz, fordulsz, de ne várd meg míg elkezd húzni. Ha nem akar menni, akkor egy kisebb rántásból is érteni fog. Meg fogja tanulni hogy, ha az van amit ő akar, bizony nem juttok messzire. Ezt addig csinálod vele, míg normálisan nem megy. Nyilván ezt nem feltétlenül csak egy séta előtt kell csinálni. Nem kell sem fojtó, se szegecses nyakörv... csak nevelni kell a kutyát.
2013. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem lehet hogy azért húz, mert azt hiszi, hogy ő a falkavezér, és neki mindent lehet? Rakj rá egy normális hámot vagy pórázt, és mikor sétáltok, vedd szorosra, hogy ne tudjon nagyon előremenni és megfogja szokni.Sokszor csináld meg vele.
2013. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

A szöges nyakörv finom műszer. Hasznos szerszám, de csak hozzáértő kézben. Aki nem ért hozzá, ne használja.

Sima láncnyakörv fixen, nem fojtóra akasztva(!) elég kell, hogy legyen. Ami azt illeti, sokkal használhatóbb, ha nem fojtósra, hanem fixen van kötve. Végül is nem felakasztani kell a kutyát.

2013. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De ha sima nyakorvre rakom nagyon huz
2013. ápr. 12. 18:18
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Ha fojtóra teszed is húz. Akkor szerinted a szegecses nyakörvvel nemfog húzni? Leírtam hogyan csináld. Ne nyafogj, hogy de sima nyakörvvel húz. Ha nem teszel ellene, akár mit tehetsz a nyakába húzni fog. Ha tényleg érdekel hogyan tanítsd meg pórázon menni, akkor ne hisztizz hogy de húz, hanem tegyél érte. http://www.youtube.com/watch?v=X-GqHMLhN5U 11. perctől Ez magyarul van, akár meg is tudod nézni amit leírtam.
2013. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Csináld a videón látottakat. És menni fog ha jól csinálod.. kitartás kérdése az egész.

Úgy csináld hogy nem sétálni viszed a kutyát hanem első pár körben csak ezt a Póráz Fegyelmet csinálod.. Ha már megy akkor mehettek sétálni, ahol persze néha néha nem árt majd az ismétlés.

2013. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mennyit mozoghat szabadon, póráz nélkül a séták során? Mert ha semennyit vagy csak keveset és ezáltal nem tudja kimozogni magát, nem tudja leadni a fölös energiáit, ne csodálkozz, hogy húz. Ha megfojtod sem fog így normálisan sétálni. Én valószínűnek tartom, hogy ezen kell első körben változtatnod.
2013. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kissebb koraban csinaltam ezt a gyakorlatot vele de mindig elfelejtette,es ezt meddig kene csinalni hogy vegleg megtanulja?
2013. ápr. 12. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!